Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ubezpieczenie zdrowotne bezrobotnego

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671912 postów

Napisano 09 lipiec 2013 - 19:19

Komentarz do artykułu: Ubezpieczenie zdrowotne bezrobotnego

#2 Guest_dfghjkjhgfds

Guest_dfghjkjhgfds
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2013 - 19:19

tylko 30 dni a dla PUP zajmuje 20dni na rozpatrzenie i wyslanie odpowiedzi ;/ czyli tak naprawde czlowiek 10 dni ma na znalezienie pracy ;/

#3 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 31 październik 2013 - 14:24

Czy bezrobotnemu zarejestrowanemu przysługuje jakieś zadośćuczynienie po śmierci rodzica. Nie chodzi mi tutaj o zasiłek pogrzebowy.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 31 październik 2013 - 14:48

Przysługuje każdemu, to jest ubezpieczony w którymś towarzystwie ubezpieczeniowym, np. PZU i pod warunkiem, że jego polisa obejmuje ubezpieczenie z tyt. śmierci rodziców.

#5 Guest_JBT

Guest_JBT
  • Goście

Napisano 12 listopad 2013 - 14:36

Osoba od kilku lat opłaca KRUS, od kilku lat juz nie pracuje. Ma prawdopodobnie jedynie ciągłośc ubezpieczenia zdrowotnego. Czy liczy mu sie ciągłoś pracy /staz /od zwolnienie do chwili obecnej.Prosze o komentarz.

#6 Guest_irena

Guest_irena
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2015 - 14:31

mam 54 lata od ponad roku jestem nieubezpieczona.po zwolnieniu z pracy byłam rok na kuroniówce.po tym czasie UP nie chciał mnie ubezpieczyć .mąż pracuje ale ma trochę ziemi.powiedzieli że mogę opłacać KRUS.ale z czego.nie mam pieniędzy a ziemia i tak jest w dzierżawie.Co ja mam robić!?

#7 Guest_Kasia M

Guest_Kasia M
  • Goście

Napisano 01 luty 2016 - 13:44

jak wygląda sprawa gdy sama zwolnię się z pracy.czy mogę zgłosić się do urzędu po ubezpieczenie zdrowotne?

#8 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 luty 2016 - 14:17

A jeśli szukacie pomocy w wyborze ubezpieczenia medycznego, to możecie zajrzeć do ubezpieczenia medyczne wola. Myślę, że w tym miejscu doradca ubezpieczeniowy pomoże wam wybrać najatrakcyjniejszą ofertę ubezpieczenia, dopasowaną do waszych potrzeb. 

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 08:44

A co jeśli chce być zarejestrowana jako bezrobotna ale nie chce ubezpieczenia gdyż mnie i córkę ubezpiecza mąż w pracy ?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 11:42

A co jeśli chce być zarejestrowana jako bezrobotna ale nie chce ubezpieczenia gdyż mnie i córkę ubezpiecza mąż w pracy ?

Ubezpieczenie jest dobrowolne, możesz z niego zrezygnować.

#11 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 366 postów

Napisano 03 październik 2016 - 12:16

Ubezpieczenie jest dobrowolne, możesz z niego zrezygnować.

Nie można zrezygnować z ubezpieczenia zdrowotnego z urzędu pracy.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 12:26

Nie można zrezygnować z ubezpieczenia zdrowotnego z urzędu pracy.

Tak naprawdę, to nie wiadomo o jakie ubezpieczenie pyta zainteresowana. Może chodzi jej o ubezpieczenie od wypadków?

#13 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 25 październik 2016 - 12:08

Jaki zasięg ma wymienione ubezpieczenie bezrobotnego? Czy funkcjonuje tylko na obszarze danego województwa, właściwego dla miejsca zamieszkania bezrobotnego, czy ma zasięg ogólnopolski, czyli czy istnieje możliwość skorzystania z usług medycznych na terenie innych województw?

#14 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5372 postów

Napisano 25 październik 2016 - 12:10

Oczywiście, że obowiązuje na terenie całego kraju, a nawet na terenie UE

#15 Guest_Kalina

Guest_Kalina
  • Goście

Napisano 10 listopad 2016 - 07:31

Witam mam pytanie. Chcialabym się dowiedzieć czy jeśli utrace status osoby bezrobotnej to jako studentka mająca 24 lata(studia niestacjonarne) mogę być wpisana do ubezpieczenia tata ? Jeśli tak to kiedy tato musi złożyć taki wniosek do pracodawcy ? Wniosek o wyrejestrowanie złożyłam z data dzisiejsza czyli tato musi złożyć wniosek w ciągu 7 dni od dzisiaj czy 7 dni od odbioru decyzji z urzedu pracy o wyrejestrowaniu czy 30 dni od wyrejestrowania. Pytam ponieważ wiem ze ubezpieczenie z urzedu pracy jest ważne jeszcze 30 dni po wyrejestrowaniu. Bardzo proszę o odpowiedz

#16 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5372 postów

Napisano 10 listopad 2016 - 13:43

Skoro do dzisiaj jesteś ubezpieczona jeszcze w UP, to tata może najwcześniej zgłosić cię od jutra. Musi wypełnić wniosek i dostarczyć twoją legitymację studencką.

#17 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 24 listopad 2016 - 07:17

Mam pytanie .Syn byl do 18.11.zarejestrowany w urzedzie pracy i odbywal staż a od 19 .11 pracuje u pracodawcy u którego mial ten staż i teraz jest chory czy należy mu się wynagrodzenie chorobowe

#18 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5372 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 08:53

Nie.

Syn ma okres wyczekiwania, który trwa 30 dni, od objęcia ubezpieczeniem chorobowym, czyli od zatrudnienia (rozumiem, że na umowę o pracę?).

#19 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2016 - 18:32

Ja mam pytanie, moja mama była zarejestrowana w urzedzie pracy jako bezrobotna, teraz została usunięta z tej listy i nie pracuje. Czy objęta jest jakąś opieką zdrowotna? (ubezpieczeniem w razie wyladowania w szpitalu?) po jaim czasie może ponownie zarejestrować sie jako osoba bezrobotna w urzedzie pracy?

#20 Guest_Ka Ka

Guest_Ka Ka
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2017 - 15:09

Za komuny wszyscy byli ubezpieczeni !!!!!! Polacy byli zdrowsi,!!!!!!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych