Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Czy studia wliczają się do stażu pracy?

106 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 06 październik 2016 - 12:06

Czy dobrze rozumiem, ze jesli pracuje na umowe o prace od 10 lat a wczesniej uczylam sie w liceum i szkole policealnej to mam 16 lat stazu pracy?

#62 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1681 postów

Napisano 06 październik 2016 - 12:24

czyli uważasz, że zaraz po skończeniu szkoły mimo że jeszcze nie rozpoczęłaś pracy masz już 6 lat z automatu? :)

#63 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 06 październik 2016 - 19:22

Szlemka, tak jakos to zrozumialam:) Jezeli nie dodaje sie tych (w moim przypadku) 6 lat do tych 10, ktore mam przepracowane to ja nie rozumiem w jaki sposob w takim razie nauka sie wlicza do stazu pracy. Jesli mozesz to wytlumacz mi to lopatologicznie

#64 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 październik 2016 - 12:14

czyli uważasz, że zaraz po skończeniu szkoły mimo że jeszcze nie rozpoczęłaś pracy masz już 6 lat z automatu? smile.png

Szlemka, tak jakos to zrozumialam:) Jezeli nie dodaje sie tych (w moim przypadku) 6 lat do tych 10, ktore mam przepracowane to ja nie rozumiem w jaki sposob w takim razie nauka sie wlicza do stazu pracy. Jesli mozesz to wytlumacz mi to lopatologicznie

16 lat stażu pracy to będziesz miała, gdy przepracujesz 16 lat. Natomiast te 6 lat nauki z automatu dolicza Ci się do stażu wymaganego do uzyskania 26 dni urlopu, czyli inaczej mówiąc - 6 lat nauki + 4 lata pracy = 10 lat stażu pracy, ale tylko do urlopu.

#65 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1681 postów

Napisano 07 październik 2016 - 12:22

dokładnie, liczą się do wymiaru urlopu:)

#66 tomek34h

tomek34h

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 128 postów

Napisano 07 październik 2016 - 23:05

a mnie zaskoczyło, że gdy prowadziłem działalność gospodarczą to nie wliczało mi się to do stażu pracy i wyliczenia urlopu.

news.jpg

#67 Guest_jjkk

Guest_jjkk
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2016 - 17:09

Witam potrzebuję pomocy w obliczeniu wymiaru urlopu. A mianowicie przed rozpoczęciem studiów byłam na stażu z UP okres 15.07.2010 - 30.11.2010 w październiku 2010 rozpoczęłam studia, które ukończyłam w 2015 roku. Pracowałam jednocześnie ucząc się. I pracuje do dnia dzisiejszego. Czy urlop mogę sobie wyliczyć w następujący sposób ( staż przed rozpoczęciem studiów czyli 15.07.2010 do 01.10.2010 czyli 2 miesiące + 8 lat za studia+ okres po zakończeniu studiów). Moje pytanie odnosi się do tego czy tą pracę przed rozpoczęciem studiów te mogę wliczać czy tylko ten okres po zakończeniu studiów

#68 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2016 - 12:14

...staż przed rozpoczęciem studiów czyli 15.07.2010 do 01.10.2010 czyli 2 miesiące + 8 lat za studia+ okres po zakończeniu studiów...

Tak jak podajesz, możesz liczyć do urlopu, czyli praca przed studiami i po studiach + 8 lat za studia.

#69 Guest_Zagubiona

Guest_Zagubiona
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 13:07

Witam, skończyłam studia magisterskie. Czy muszę podjąć pracę w ciągu roku od ukończenia studiów by studia się wliczały do stażu pracy?

#70 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 13:16

Witam, skończyłam studia magisterskie. Czy muszę podjąć pracę w ciągu roku od ukończenia studiów by studia się wliczały do stażu pracy?

Nie ma takiego obowiązku.

#71 Guest_ANGELA

Guest_ANGELA
  • Goście

Napisano 23 luty 2017 - 13:14

We wrzesniu 2015 obroniłam licencjat. Od marca 2014 pracuje w jednej firmie, wczesniej miałam w niej staż od 2013 października do lutego 2014. czy w tym roku moge powiedziec że do urlopu wlicza mi się 8lat za studia + 2 lata pracy (od pażdzioernika 2015 do 2017 pażdziernik mija 2 lata pracy po studiach) czyli za ten rok juz caly przysluguje mi 26 dni urlopu?

Co jesli robie jeszcze magisterke koncze w tym roku...ale nie przyznam, sie;p jakie konsekwencje zatajenia tego?? wink.png bo wtedy dopiero od tego roku liczyloby mi sie 8 lat jak dobrze zrozumialam to co tu przeczytałam;)

#72 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 23 luty 2017 - 19:43

A czemu masz się nie przyznawać? Do stażu wybierasz korzystniejszy okres. Jeżeli w X 2017 będziesz mieć 2 lata pracy i ukończone studia licencjackie, to możesz iść jeszcze na 10 magisterek, nikt Ci nie obniży przysługującego już wymiaru urlopu.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#73 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano 26 luty 2017 - 17:42

Witam. Nie potrafię obliczyć przysługujących dni urlopu. Mam 3 lata liceum potem była 3 lata szkoła wyższa ale bez dyplomu czyli nie mogę nic wliczyc bo studiowałam pełne 6 semestrów ale nie zdążyłam zrobić licencjata. Po szkole pracuje czwarty rok na jakieś "fikcyjne" pół etatu bo mam więcej godzin ale umowa smieciowa bo jest na czas nieokreślony ale nie zawiera nic ani stawki ani czasu pracy tylko że zarabiam pół najniższej krajowej. Nie podpisuje karty urlopu pewnie nie istnieje wszystko jest na słowo i nie wiem czego się domagać. Jest tu jakiś sens?

#74 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 luty 2017 - 11:20

Witam. Nie potrafię obliczyć przysługujących dni urlopu. Mam 3 lata liceum potem była 3 lata szkoła wyższa ale bez dyplomu czyli nie mogę nic wliczyc bo studiowałam pełne 6 semestrów ale nie zdążyłam zrobić licencjata. Po szkole pracuje czwarty rok na jakieś "fikcyjne" pół etatu bo mam więcej godzin ale umowa smieciowa bo jest na czas nieokreślony ale nie zawiera nic ani stawki ani czasu pracy tylko że zarabiam pół najniższej krajowej. Nie podpisuje karty urlopu pewnie nie istnieje wszystko jest na słowo i nie wiem czego się domagać. Jest tu jakiś sens?

Jeśli pracujesz na podstawie umowy zlecenia urlop wypoczynkowy nie przysługuje.

#75 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:34

Czyli jeśli ukończyłam studia tylko na poziomie inżynierskim to przysługuje mi za ten okres 8 lat stażu pracy tak jakbym ukończyła magisterskie?

#76 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:37

Tak.

#77 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2017 - 18:49

czy jeśli jestem po LO i studiach zakończonych pracą licencjacką to ile mam lat pracy?

#78 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 14 lipiec 2017 - 19:29

A ile lat pracowałeś, że pytasz o lata pracy?

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#79 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 16 październik 2017 - 10:51

Jeśli ukończyłam szkolę srednią 4 lata i w tym okresie oczywiście nie pracowałam nastepnie ukończyłam studia licencjat 3 lata i magisterkę 2 lata to z tego tytułu ile lat wlicza mi sie do stazu pracy

#80 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2017 - 10:29

jest przecież wyraźnie napisane, że studia wyższe (obojętnie czy licencjat, czy magisterka) dają 8 lat stażu pracy, nie sumuje się np LO i studiów, żeby wyszło 12, każdy z etapów nauczania daje nam odpowiednią liczbę lat stażu, także w przypadku ukończenia studiów wyższych dolicza się tylko 8 lat stażu pracy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy