Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akt poświadczenia dziedziczenia u notariusza

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671809 postów

Napisano 15 czerwiec 2013 - 18:08

Komentarz do artykułu: Akt poświadczenia dziedziczenia u notariusza

#2 Guest_janusz1206s

Guest_janusz1206s
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2013 - 18:08

jakie sa procedury i koszty u notariusz w zwiazku przepisaniem domu na dwoje dzieci

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 25 luty 2014 - 23:45

Mam pytanie , czy podczas sporządzania aktu poświadczenia dziedziczenia ustaleni spadkobiercy mogą zrzec się swoich udziałów na rzecz jednego ze spadkobierców? Proszę o odpowiedź.

#4 Guest_Rafał 36

Guest_Rafał 36
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2014 - 06:19

Mam pytanie , 2 dni temuj zmałra mi mama a wiem ze posiadała konto oszzednościowe . Odkładała na remont itp . Czy kasa jest do odzyskania jesli mama nie upowaznesli tak to jakie trzeba podjac kroki .

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2014 - 06:21

Przepraszam za błędy

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 listopad 2014 - 06:23

mając pieniądze w banku mamy a mama zmarła można je odzyskać...zazwyczaj bank żąda akt zgonu i potwierdzenie nabycia spadku akt notarialny uprawomocniony lub orzeczenie sądu przyznanego spadku....wówczas te dokumenty dostaje bank i ma prawo oddac kase....jestem w podobnej sytuacji i własnie to załatwiam....

#7 Guest_Lajk

Guest_Lajk
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2016 - 19:07

Ludzie pamietajcie o upowaznieniach przed śmiercia szczególnie starszych rodziców bo sprawa w Sądzie długo trwa i żaden bank wam dostepu do pieniedzy zmarłego rodzica nie przyzna i jeszcze na lokacie będzie zrabiał.

#8 Guest_kowal

Guest_kowal
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2016 - 07:03

Dzien dobry! notariusz w akcie posiwadczenia dziedziczenia zle policzyl czesci udzialowe po zmarlej. Zauwazylismy blad i ten sam notariusz wypisal aneks z naszymi podpisami do APD. Czy taki tryb jest prawdilowy czy wymaga jednak wizyty w Sadzie Rejonowycm i zniesienia tego APD?

#9 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2017 - 12:36

upoważnienia bardzo wszystko ułatwiają. Najlepiej to załatwić w dobrej kancelarii notarialnej żeby później się nie okazało że jakieś blędy są czy coś.Ja załatwiłam wszystko w krakowskiej kancelarii Marty Sajkiewicz Zarzyckiej bo to jedna z tych kancelarii które nie popełniają błędów i wszystko dokładnie sprawdzają.

#10 Guest_Rafka

Guest_Rafka
  • Goście

Napisano 28 październik 2018 - 14:16

Ostatnio potrzebowałam takiego aktu notarialnego i otrzymałam szybką pomoc w Kancelarii Notarialnej Cejrowska w Tczewie. Trudno odmówić profesjonalizmu.

#11 Guest_lidia

Guest_lidia
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 10:15

Przy wyborze notariusza warto kierować się jego doświadczeniem, dlatego ja postawiłam na notariusz Cejrowską z Tczewa. Zawsze mogę liczyć na profesjonalną obsługę. 

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 13:43

Kancelarie Notarialne pobierają dodatkowo opłatę przy sporządzaniu protokołu dziedziczenia ( 100 plus 50 za każdego !! ) Wg. max stawek tj 100 + VAT. Chodzi wpis o zgodne przyjęcie spadku lub odrzucenie, jeżeli wcześniej nie było takie złożone ( data , miejsce ) czy dozwolone jest pobieranie za jeden dokument kilku opłat ? Ustawodawca określił max stawkę 100 , nie ma dopisku o dodatkowych oplątach .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych