Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto może otrzymać dodatek z tytułu samotnego wychowania dziecka

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672217 postów

Napisano 04 czerwiec 2013 - 20:09

Komentarz do artykułu: Kto może otrzymać dodatek z tytułu samotnego wychowania dziecka

#2 Guest_samotna

Guest_samotna
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2013 - 20:09

ojciec dziecka zostawil mnie w6 miesiacu ciazy .po porodzie nie uznal dziecka wakcie urodzenia mam artykul 42 ust 2 jednak mopr odmowil mi swiadczen rodzinnych i dodatkow wtym samotngo wychowywania dziecka .zpowodu toczacej sie sprawy w sadzie .jednak sprawa odbedzie sie dopiero w pazdzierniku .do tego czasu ojciec jest nn czy moge odwolywac sie od decyzji mopr prosze o odpowiedz

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 listopad 2013 - 18:43

odwoływój sie do kolegium odwoławczego ja miałam tak samo nie maja prawa aby tego nie przyznac powodzenia

#4 Guest_mysz

Guest_mysz
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2014 - 10:36

Mam dwoje dzieci których ojciec nie żyje nie mam alimentów ani renty teraz urodził mi się syn z innego ojca .tata uznał dziecko i dobrowolnie płaci na jego utrzymanie ale zabrali mi zasiłek z tytułu samotnego wychowywania na tamte starsze dzieci .czy to jest zgodne z prawem.....

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2014 - 12:00

Mam dwoje dzieci których ojciec nie żyje nie mam alimentów ani renty teraz urodził mi się syn z innego ojca .tata uznał dziecko i dobrowolnie płaci na jego utrzymanie ale zabrali mi zasiłek z tytułu samotnego wychowywania na tamte starsze dzieci .czy to jest zgodne z prawem.....

Nie można być matką samotnie wychowującą dwoje dzieci i jednocześnie wychowującą nie samotnie jedno dziecko.Jeśli ojciec uznał Twoje trzecie dziecko, przestałaś być matką samotną.

#6 Guest_ktoś

Guest_ktoś
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 18:42

Czy dodatek z tytułu samotneg wychowywania dziecka niepełnosprawnego należy się jeśli dziecko posiada umiarkowany stopień niepełnosprawności i ukńczyło 16 rok życia ale nadal się uczy ?

#7 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2015 - 14:49

Mam z partnerem 1 corke która jest w rodzinie zastępczej w czerwcu urodze syna jednak ojciec jest nieznany czy przysługuje mi zasiłek z tytułu samotnego wychowywania dziecka?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2015 - 20:43

Mam z partnerem 1 corke która jest w rodzinie zastępczej w czerwcu urodze syna jednak ojciec jest nieznany czy przysługuje mi zasiłek z tytułu samotnego wychowywania dziecka?

Tak, będzie przysługiwał po urodzeniu dziecka.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 07:28

kto sprawdza czy sama wychowuje dziecko, czy pomaga mi w tym mój partner ??

#10 Guest_Olga

Guest_Olga
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 18:28

Gdzie sklada się wniosek o taki dodatek i czy jest na to specjalna forma, czy sporządza się zwykłe podanie?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 20:12

Gdzie sklada się wniosek o taki dodatek i czy jest na to specjalna forma, czy sporządza się zwykłe podanie?

Ośrodek pomocy społecznej w Twoim mieście/gminie.Tam Ci powiedzą, jakie dokumenty wypełnić.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 18:54

jeśli nie posiadam rozwodu ani sądowej separacji a nie żyję z mężem od ponad 3 lat a jestem w ciąży z nowym partnerem czy przysługuje mi prawo do jakichkolwiek świadczeń ?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 maj 2015 - 19:14

jeśli nie posiadam rozwodu ani sądowej separacji a nie żyję z mężem od ponad 3 lat a jestem w ciąży z nowym partnerem czy przysługuje mi prawo do jakichkolwiek świadczeń ?

Jakie świadczenia masz na myśli? Świadczenia dla matki dziecka nie wynikają z jej stanu cywilnego.Otrzymasz wszystko to, co przysługuje każdej matce po urodzeniu dziecka.

#14 Guest_Krystyna.6019@wp.pl

Guest_Krystyna.6019@wp.pl
  • Goście

Napisano 08 październik 2015 - 06:20

Jestem matką samotnie wychowującą dwójkę dzieci mąż zmarł 23 grudnia 2013r rentę rodzinną otrzymałam dopiero w maju 2014 r przez co straciłam zasiłek rodzinny idodatek dla samotnej matki bo mój dochód został podzielony na osiem miesięcy odsmierci męża nie miałam za co żyć z dwójką dzieci gdzie mogę się odwołać czy można oddać sprawę do sądu

#15 Guest_Grażyna

Guest_Grażyna
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 12:26

Jestem po rozwodzie od ponad poltora roku dostaje alimenty na dziecko i sama go wychowuje ale nikt mi nie powiedzial ze moge starac sie o dodatek dla samotnie wychowujacej matki co ma zrobic w tej sytuacji i czy moge o ten dodatek sie ubiegac

#16 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2016 - 15:58

Jestem po rozwodzie od 3lat wychowuje dziecko niepełnosprawne.alimenty pobieram z funduszu.Jak starać się o dodatek?

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 11:12

Jestem po rozwodzie od 3lat wychowuje dziecko niepełnosprawne.alimenty pobieram z funduszu.Jak starać się o dodatek?

Jeśli pobierasz alimenty na dziecko, taki dodatek Ci nie przysługuje.Ty nie jesteś matką samotnie wychowującą dziecko, bo ojciec je uznał. Przeczytaj dokładnie artykuł w pierwszym poście tego wątku.

#18 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2017 - 19:42

Witam. Mam pytanie. Jestem mama dziecka niepelnosprawnego i mam na dziecko tylko 153 zl a ja jestem na rencie z ZUS na stale. Czy mam prawo do swiadczenia na dziecko nie zawieszajac mojej renty. Prosze o pomoc.

#19 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 02 luty 2019 - 01:13

Pobieranie alimentów nie pozbawia prawa do bycia samotnym rodzicem, jeśli drugi rodzic odbywa karę pozbawienia wolności (będąc w więzieniu raczej trudno pomagać w wychowaniu dzieci) lub jest pozbawiony praw do dzieci.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2020 - 14:45

Jeżeli matka dziecka nie zyje, ojciec nie znany a opiekunem jest tylko babcia ale pozostająca w związku małżeńskim. Czy ma prawo do tego zasiłku?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych