Skocz do zawartości

Zdjęcie

Darowizna bez podatku na rzecz bliskich – o czym należy pamiętać?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672007 postów

Napisano 19 maj 2013 - 18:38

Komentarz do artykułu: Darowizna bez podatku na rzecz bliskich – o czym należy pamiętać?

#2 Guest_janosik

Guest_janosik
  • Goście

Napisano 19 maj 2013 - 18:38

dziękuje Pani Zyto Gilowska.

#3 Guest_paw03

Guest_paw03
  • Goście

Napisano 09 maj 2016 - 22:01

Witam mam pytanie odnosnie darowizny mianowicie po smierci babci ojciec zrzekl sie na rzecz siostry prawa do ziemi ( grunty pod zabudowe) jednak ciotka po czasie stwierdzila po2 latach ze ojcu nalezy sie pewna czesc i chce mu przekazac z powrotem 2 dzialki czy w zwiazku z tym beda jakies oplaty podatki itp? Nastepnie ojciec odrazu chce przekazac te grunty dla syna czy jest to mozliwe ? czy musi uplynac jakis okres czasu zeby nie ponosic oplat podatkowych zgodnie z gr 0 na jakiej zasadzie jest przekazywanie ziemi zeby nie bylo dodatkowych kosztow prosze o pomoc lub informacje do kogo nalezy sie udac w celu rozwiazania tego typu zagadnienia?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 maj 2016 - 11:52

Witam mam pytanie odnosnie darowizny mianowicie po smierci babci ojciec zrzekl sie na rzecz siostry prawa do ziemi ( grunty pod zabudowe) jednak ciotka po czasie stwierdzila po2 latach ze ojcu nalezy sie pewna czesc i chce mu przekazac z powrotem 2 dzialki czy w zwiazku z tym beda jakies oplaty podatki itp? Nastepnie ojciec odrazu chce przekazac te grunty dla syna czy jest to mozliwe ? czy musi uplynac jakis okres czasu zeby nie ponosic oplat podatkowych zgodnie z gr 0 na jakiej zasadzie jest przekazywanie ziemi zeby nie bylo dodatkowych kosztow prosze o pomoc lub informacje do kogo nalezy sie udac w celu rozwiazania tego typu zagadnienia?

Do notariusza, spisze stosowne umowy i dokładnie wytłumaczy co zrobić, żeby nie płacić podatku.

#5 Guest_D.S.

Guest_D.S.
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 10:05

Dzien Dobry, mam takze Pytanie co do darowizny. Chcialabym mojemu rodzenstwu pdarowac moja czesc spadku po mamie. Zyje na stale za granica, i nie mam mozliwosci przyjazdu do polski. Jak mozna taka darowizne do skutku doprowadzic, bez osobistego przyjazdu do kraju ? Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz. D.S.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2020 - 23:22

W roku 2019 przekazałam Córce notarialnie gospodarstwa rolne.Czy w chwili obecnej moge kupic Córce w postaci darowizny np.łóżko za 1600,00zł.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych