Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprostowanie aktu stanu cywilnego

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670938 postów

Napisano 25 kwiecień 2013 - 14:57

Komentarz do artykułu: Sprostowanie aktu stanu cywilnego

#2 Guest_lili

Guest_lili
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2013 - 14:57

witam
Mam pyt. dotyczące stron o sprostowanie aktu małżństwa??? czy wniosek o sprostowanie aktu składają oboje małżonkowie???nawet gdy bład jest w danych ojca kobiety???

#3 Guest_Xyz

Guest_Xyz
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2015 - 21:39

Witam, Chciałabym zapytać czy możliwa jest zmiana daty ślubu w akcie małżeństwa? Tzn. Gdy ślub cywilny miał miejsce 24 lutego 2014 roku, a ślub kościelny 29 czerwca 2015, to czy można uznać ta druga datę za jedyna datę zawarcia małżeństwa, aby tylko data z czerwca widniała w akcie małżeństwa? Jak to można zmienić?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2015 - 11:33

Witam, Chciałabym zapytać czy możliwa jest zmiana daty ślubu w akcie małżeństwa? Tzn. Gdy ślub cywilny miał miejsce 24 lutego 2014 roku, a ślub kościelny 29 czerwca 2015, to czy można uznać ta druga datę za jedyna datę zawarcia małżeństwa, aby tylko data z czerwca widniała w akcie małżeństwa? Jak to można zmienić?

Jeśli brałaś osobno ślub cywilny i osobno kościelny, to obie daty są ważne i nic nie można zmienić w dokumentach.

#5 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 21 luty 2016 - 16:10

Witam: Zawarłam związek małżeński w USC w Polsce przyjmując nazwisko męża , po jego śmierci za granicą dowiedziałam się że w urzędzie za granicą nie ma zapisu o przyjęcie nazwiska męża, którym posługuje się do dziś i wszystkie dokumenty mam i akt małżeństwa wydane w Polsce na nazwisko męża. Z internetu wyczytałam że muszę złożyć wniosek do sądu, powołać świadków zrobić opłatę 40 zł i odbędzie się postępowanie nieprocesowe Czy ktoś miał taki przypadek i może mi podpowiedzieć?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 10:45

Witam. Mam literówkę w akcie małżeństwa przy nazwisku ojca?? co zrobic??

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 14:09

Udać się do urzędu stanu cywilnego i tam poprosić o korektę dokumentu.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2016 - 14:09

Udać się do urzędu stanu cywilnego i tam poprosić o korektę dokumentu.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2017 - 21:06

U mnie w akcie małżeńskim jest zmienione imię mojego ojca i za sprostowanie trzeba zapłacić, a za takie błędy powinno płacić Państwo bo to nie my popełniliśmy błędy lecz osoba w urzędzie. Taka jest prawda urzędy mogą się mylić i za to nie ponoszą żadnych kar. A ty człowieku jak zrobisz pomyłkę to możesz nawet iść do więzienia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych