Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672375 postów

Napisano 24 kwiecień 2013 - 17:59

Komentarz do artykułu: Odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego

#2 Guest_B. Stelęgowska

Guest_B. Stelęgowska
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2013 - 17:59

Te terminy i prawo do odwołania ( art. 78 Konstytucji )to fikcja. 7 lutego 1994 r. odwołałam się od naruszającej prawo decyzji p. Alicji Jaworskiej z UG Żoliborz. Do dziś odwołanie nie zostało rozpatrzone (19 lat). W 2010 r. dostałam pismo kolejnej Naczelnik WZL, p. Magdaleny Stefaniuk, że odwołanie stało się bezprzedmiotowe, co jest ewidentnym oszustwem. SKO nakazało jednak w 2011 r. w terminie 30 dni rozpatrzenie odwołania, ale do dziś odwołanie rozpatrzone nie zostało, bo UG na Żoliborzu wydał decyzję o umorzeniu postępowania odwoławczego, choć nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. SKO winno z urzędu stwierdzić nieważność tej decyzji i rozpatrzyć moje odwołanie, ale zamiast tego odmówiło mi wszczęcia postępowania o stwierdzenie nieważności decyzji z 1994 r. motywując to istnieniem decyzji umarzającej postępowanie odwoławcze, które to zdaniem SKO wiąże organ i skoro nie mogę się od nielegalnej decyzji odwołać, to znaczy, że jej nie ma i nie mogę też żądać stwierdzenia jej nieważności! Na mój wniosek 19 kwietnia 2013 stwierdzono nieważność decyzji umarzającej postępowanie odwoławcze i bardzo jestem ciekawa co dalej zrobi SKO w Warszawie i czy sprawą odwołania z 7 lutego 1994 r. nie będzie się musiał zająć mój prawny następca, bo mnie zabraknie życia.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2013 - 10:34

Te terminy i prawo do odwołania ( art. 78 Konstytucji )to fikcja. 7 lutego 1994 r. odwołałam się od naruszającej prawo decyzji p. Alicji Jaworskiej z UG Żoliborz. Do dziś odwołanie nie zostało rozpatrzone (19 lat). W 2010 r. dostałam pismo kolejnej Naczelnik WZL, p. Magdaleny Stefaniuk, że odwołanie stało się bezprzedmiotowe, co jest ewidentnym oszustwem. SKO nakazało jednak w 2011 r. w terminie 30 dni rozpatrzenie odwołania, ale do dziś
odwołanie rozpatrzone nie zostało, bo UG na Żoliborzu wydał decyzję o umorzeniu postępowania odwoławczego, choć nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. SKO winno z urzędu stwierdzić nieważność tej decyzji i rozpatrzyć moje odwołanie, ale zamiast tego odmówiło mi wszczęcia postępowania o stwierdzenie nieważności decyzji z 1994 r. motywując to istnieniem decyzji umarzającej postępowanie odwoławcze, które to zdaniem SKO wiąże organ i skoro nie mogę się od nielegalnej decyzji odwołać, to znaczy, że jej nie ma
i nie mogę też żądać stwierdzenia jej nieważności!
Na mój wniosek 19 kwietnia 2013 stwierdzono nieważność decyzji umarzającej postępowanie odwoławcze i bardzo jestem ciekawa co dalej zrobi SKO w Warszawie i czy sprawą odwołania z 7 lutego 1994 r. nie będzie się musiał zająć mój prawny następca, bo mnie zabraknie życia.

#4 Guest_oBYWATEL

Guest_oBYWATEL
  • Goście

Napisano 28 maj 2015 - 21:02

BAJU, BAJU, a jak radca prawny gminy, to ,,znajoma " sędziny SKO ???, mam sprawę przegraną, a nie stać mnie na dalsze składanie pozwu. Oszukano mnie -na układy nie ma rady-, wartość sprawy ok. 5000zł. więc dałem spokój. Może!!! ,,nowe" zlikwiduje UKŁADY w naszych pOLSKICH ,,urzędach", POZDRAWIAM wszechmocne układy w gminie Czernichów (małopolska).

#5 Guest_Hant

Guest_Hant
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 12:45

Super są ci z UM w Krakowie na Wielickiej.
Pani w okienku dot. praw jazdy chce kwitek o zameldowaniu, który wydaje pani, która siedzi piętro wyżej.
Pani natomiast z dowodów, żąda aktu małżeństwa, który już kiedyś dostarczyłem.

A jednostki podległe zwłaszcza p. Trzmielowi - nawet ręką nie chce się kiwnąć.

masakra

#6 Guest_tissol

Guest_tissol
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2016 - 21:29

Jeśli jest jakaś łączność (rodzinna itp.) między pracownikiem urzędu gminy czy miasta a sędzią SKO to trzeba się starać o wyłączenie pracownika (czyli tego sędziego). Natomiast już na początku artykułu jest poważny błąd - decyzji nie wydaje URZĄD, tylko wójt/burmistrz/prezydent, bo to on jest organem !

#7 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2016 - 13:33

dziendobry przedstawie swoja sytuacje w skrucie pracuje i zarabiam 1.300 za wynajem oplaty place 1.600 opieka stwierdzila ze dochod moj na dwie osoby czyli syna przekroczyl kryterium dochodowe i zapytalam sie co mam zrobic bo dostalam z opieki pomoc w postaci 70zl moje zapytanie brzmi co mam dalej robic omijajac moj stan zdrowia

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21109 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 28 grudzień 2016 - 13:44

A jak się to robi żeby zarabiać 1.300 a ponosić opłaty 1.600?

Co dalej robić? Przecież nikt tutaj nie ma gotowych rad.

Na dziecko jest 500+

Zmienić pracę na lepiej płatną?

Podjąć dodatkowe zatrudnienie?

#9 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2016 - 09:43

gdyby nie rodzina to bylo by mi bardzo ciezko bo na pomoc mopsu nie mozna liczyc pozdrawiam

#10 Guest_dd

Guest_dd
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2017 - 10:31

Witam, wniosłem do SKO skargę na decyzję gminy co do wydania warunków zabudowy nowej inwestycji. SKO uchyliło decyzję I instancji i zwróciło do ponownego rozpatrzenia. Mam pytanie: ile czasu mina ma na ponowne rozpatrzenie sprawy? Pozdrawiam Dariusz

#11 Guest_Wr

Guest_Wr
  • Goście

Napisano 13 luty 2017 - 11:16

dd długo czekales na decyzje sko ?

#12 Guest_geomix@wp.pl

Guest_geomix@wp.pl
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2017 - 09:35

Samorządowe Kolegium Odwoławcze podtrzymało decyzję Zarządu Dróg Miejskich w sprawie reklamy w pasie drogowym i kary grzywny.Reklama została wykonana i powieszona na własnym ogrodzeniu przez właściciela restauracji. Wisiała kilka lat.Nagle okazało się ,że pas drogowy uległ poszerzeniu (ul. Gen. Chruściela'Montera") o około 0,7 m.Wielokrotnie straż miejska jeździła, fotografowała i pisała protokoły.Następnie nałożono mi karę zaokrąglając powierzchnię reklamy z 0,6 m2 do 1m2 co daje różnicę ok. 500 pln na rzecz ZDM.Chyba została mi tylko skarga do NSA.

#13 Guest_Bronisław

Guest_Bronisław
  • Goście

Napisano 23 listopad 2019 - 14:01

SKO Słupsk nigdy nie dostałem w terminie ostatnio czekałem 6 miesięcy

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2020 - 10:27

Bardzodlugosie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0