Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwolnienie seniora z abonamentu rtv

53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672213 postów

Napisano 28 luty 2013 - 20:32

Komentarz do artykułu: Zwolnienie seniora z abonamentu rtv

#2 Guest_Zbigm

Guest_Zbigm
  • Goście

Napisano 28 luty 2013 - 20:32

Ale porada, kto z ludzi starszych wie jaka była srednia krajowa za rok 2012? Czy kwota brutto czy netto? Emerytura brutto czy netto?
Trzeba zarejestrować odbiornik i zwrócic sie o zwolnienie czy wystarczy nie rejestrować?
Jeżeli zamieścicie odpowiedzi na te pytania to pomogą one seniorom a tak WASZA PORADA jest niezrozumiałym bełkotem
pozdrawiam

#3 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2013 - 14:09

kup telewizor wydaj kase i co ,płać za abonament ,a to jest do oglądania ,reklamy ? lub jak się zabjają na filmach
nie dadzą ludziom Żyć

#4 Guest_max

Guest_max
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2013 - 07:47

Zapis w ustawie o płaceniu abonamentu RTV swą retoryką i logiką przypomina nakazy rodem z Korei Płn. Ustawa ta, czuć ją stęchlizną, nie uwzględnia dzisiejszych realiów, pisana za czasów jedynie nam słusznej i panującej władzy komunistycznej. Należy zawrzeć jakąkolwiek umowę cywilnoprawną między stronami aby móc na czymś zarabiać. W tym wypadku jest to ustawa mająca na celu ściąganie haraczu i finansowanie obcych udziałowców w naszej (?) TV.

#5 Guest_marian

Guest_marian
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 11:59

a co z emerytami,którzy przeszli na renty po zmarłych współmałzonkach,czy oni też są zwolnieni

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 14:43

Nie ma znaczenia, czy emerytura jest własna, czy po współmałżonku, liczy się jedynie jej wysokość.

#7 Guest_Kazimierz

Guest_Kazimierz
  • Goście

Napisano 01 luty 2014 - 11:19

Mam emeryturę 720 zł brutto prowadzę własną firmę o dochodach rocznych ok 1500000 zł czy też będę zwolniony z abonamentu?

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 13:07

tak mają prawo być zwolnione jeśli mają nabyte prawo do emerytury swoje wlasne oraz mają ukończone 60 lat i mięczny dochód nie przekracza 1760,84 zł brutto taka stawka obowiązywała w roku 2013

#9 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 18 luty 2014 - 22:07

Mam 60lat i renta rodzinna po męzu na stałe a mój dochód to 970zł czy też jestem zwolniona z opłat rtv

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 13:57

do maria
Tak, może Pani być zwolniona z opłat, tylko proszę pamiętać, żeby wyrejestrować odbiornik w urzędzie pocztowym, a nie samowolnie zaprzestać płacenia.

#11 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 23 luty 2014 - 11:23

Dziękuję za odpowiedż i pozdrawiam

#12 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 17:25

od 8 lat jestem na emeryturze mam 68lat a mam do zapłaty 1600zł i co mam teraz zrobić do cholery jasnej

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2014 - 21:54

Chętnie udzieliłabym odpowiedzi, ale nie zamierzam wysilać się dla wulgarnej osoby.

#14 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 20 maj 2014 - 17:41

Witam. Moja Mama jest w podobnej sytuacji ma obecnie 66 lat przyszło do płacenia prawie 1600 zł zaległość od 2009r. także wtedy miała juz ukończone 60 lat. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam Łukasz P.

#15 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 20 maj 2014 - 17:43

dodam jeszcze że mama ma emeryture w wysokości 1000 zł netto

#16 Guest_Tao

Guest_Tao
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2014 - 22:13

Chętnie udzieliłabym odpowiedzi, ale nie zamierzam wysilać się dla wulgarnej osoby.

To jest chamstwo w czystej formie, żeby pobierać haracz za tak niski poziom prezentowany w tv. Nie wspomnę już o reklamach. Telewizja Polska nie ma prawa pobierać ww haraczu dlatego, że jest spółką akcyjną i nie zawierała z odbiorcami umowy na oglądanie tego szajsu.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2014 - 12:06

No to se ulżyłeś Tao, tylko co z tego? Abonament i tak nie zniknie.

#18 Guest_starka

Guest_starka
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 18:38

mam 950 zł netto i moze jeszcze oddam s...za friko za abonament, czt któryś z panóf jezd hentny , zymbóf tysz ni mam - atut nie urzre

#19 Guest_telewidz

Guest_telewidz
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2014 - 20:36

o.k. nic za darmo, można płacić- tylko za co? i na co? na kolosalne gaże dla niby gwiazd występujących w kiczowatych produkcjach polskiej telewizji. Za programy prowadzone przez dziennikarzy nie mających pojęcia o realiach w jakich musi żyć przeciętny Kowalski? Za wywiady z ludźmi którzy uważają przeciętnego Polaka za debila twierdząc chociażby że ustalenie minimalnej płacy na poziomie 10 zł na godzinę a nie miesięcznej kwoty doprowadzi firmy do masowego bankructwa. Podsumowując: płać , czy cię stać czy nie, posłuchasz za to jak robią z ciebie debila, i popatrzysz jak celebryci ( modne od jakiegoś czasu słowo oznaczające kogoś popularnego i.t d. nie ważne z jakich powodów) się bawią za twoją kase.

#20 Guest_kkk

Guest_kkk
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2014 - 17:09

Na głowę upadli? Wypełniony formularz zwolnienia z opłat, dokument uprawniający do zwolnienia i jeszcze oświadczenie o spełnieniu warunków do zwolnienia. Może jeszcze dwóch świadków i wszystko podpisane u notariusza? Po co im tyle dokumentów? Kto będzie pilnował, aby dane z tych dokumentów nie wyciekły?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych