Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zabezpieczenie alimentów - jak i kiedy?

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671849 postów

Napisano 15 luty 2013 - 13:26

Komentarz do artykułu: Zabezpieczenie alimentów - jak i kiedy?

#2 Guest_Ptasznik

Guest_Ptasznik
  • Goście

Napisano 15 luty 2013 - 13:26

Witam zwracam się z prozbą nie wiem jak napisać o zabezpieczenie alimentacyjne do sądu dzieci są umnie już od trzech miesięcy Matka dziecmi nie interesuję się a sprawa dopiero się odbędzie w Sadzie o pozbawienie jej praw rodzicielski .Proszę o odpowiedz

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 15 luty 2013 - 13:37

Witam zwracam się z prozbą nie wiem jak napisać o zabezpieczenie alimentacyjne do sądu dzieci są umnie już od trzech miesięcy Matka dziecmi nie interesuję się a sprawa dopiero się odbędzie w Sadzie o pozbawienie jej praw rodzicielski .Proszę o odpowiedz Mój meil ptasznikarkadiusz@o2.pl

#4 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2013 - 21:16

Witam
Od czerwca ubiegłego roku miałam zabezpieczenie alimentów w wysokości 400 zł na dziecko, teraz sąd orzekł rozwód i alimenty w wysokości 600 zł miesięcznie. Czy to oznacza że mąż będzie musiał pokryć różnicę za te miesiące kiedy otrzymywałam mniej pieniędzy? A jeśli tak czy muszę wystąpić do niego z jakimś pismem?
Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź. Agata

#5 Guest_Pt

Guest_Pt
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 14:55

Czy panstwo polskie chroni ojcow? Ktorzy płacąc alimenty z rent sa chory lub z kalectwem. Sa jeszcze dorosłych dzieci bracia czy siostry nawet nie z tej samej matki. I na 3 -ke?50-60% na dzieci. Rodzine nie wszyscy sa dłuznikami alimentacyjnymi. Wystarczy dostac podwyzke alimentow I nie masz z czego zyc I płacic ojciec dzieci. Sa tracy ktozy-POTRACILI Domy Przez komornikow. Mieszkaja na ulicach.SRODKI DO ZYCIA?40%im wystarczy ?Pomoc socjalna sie nie nalezy bo maja renty inwalidzkie I sa ubezpieczeni no. Super brawo-Dzieciom dorosłym sie pomaga bo moga brac alimenty I pracowac? Tak wystarczy ze zloza wniosek ze sie ucze w szkole zaocznej. DLACZEGO NIKT O TYM NIE MOWI?.Czy to jest w polsce etyczne?Własnie ojciec to nie człowiek. Ma płacic na dorosłych i zdrowych ktorzy moga pracowac.do 25 roku zycia dłuzej.My sami chodzimy glodni nas sie zamyka I mowi to nie dotyczy 1-jednostki ludzkiej. Tylko tysiace ojcow.. On sam nie moze bo bez nogi lub reki a niektorzy z nas narazali zycie I zdrowie w wojsku polskim I zostali kalekami czy tez sa osobami niepełno -sprawnymi fizycznie..Bo stracili zdrowie i bez prawa do pracy lub nie moga pracowac. A co z rentami.czy emeryturami cywilnymi?Szukacie etyki? To ja sie pytam czy rzad powinien zmniejszyc sobie wypłaty 30-krotnosc sredniej krajowej? czy ojciec w polsce za 850zł z renty ma sie utrzymac? A co jak sie uczy? Celem zdobycia zawodu? Nie wazne ze pracuja dzieci DOROSŁE 19 LAT.maja prawo. A gdzie sa prawa człowieka?W krajach uni EU sa roznie wieki np. w Angli do 16 roku obowiazkowe. Nie wazne czy uczy sie czynie.A moze rodzine powinni kierowac sprawy do sadu zeby dzieci płaciły? Gdzie moralnosc I etyka tych ludzi? OJCOWIE wszyscy ci ktorzy płacicie a nie mozecie pracowac czy prawo jest wam łaskawe? Nie wy mozecie zebrac na ulicy lub umierac.

#6 igaLS

igaLS

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 30 czerwiec 2019 - 11:27

Dzieci również mają obowiązek alimentacyjny wobec rodziców, więc nie widzę problemu w opisanej powyżej sytuacji. Skoro rodzic jest inwalidą i nie wystarcza mu na życie, może pozwać swoje dorosłe dzieci.

Zanim człowiek zabierze się na sprawy sądowe, powinien w pierwszej kolejności skonsultować się z prawnikiem (zródło). Niestety świadomość co do praw jak i obowiązków jest znikoma w społeczeństwie.

#7 Forint213

Forint213

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 04 lipiec 2019 - 20:06

Warto się dokształcić w takich sprawach 

#8 Guest_Teresa 19

Guest_Teresa 19
  • Goście

Napisano 10 październik 2019 - 12:22

Witam. Adwokat wywalczył zabezpieczenie alimentacyjne ale ja nie podam numeru konta bankowego. To gdzie ojciec dziecka ma przesłać daną kwotę.?? Sam ma się do mnie zgłosić? Nie dostałam kopi dokumentu o zabezpieczeniu alimentacyjnym. Ani terminu spłaty alimentow

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy