Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu przysługuje 13 pensja

38 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671213 postów

Napisano 06 luty 2013 - 18:20

Komentarz do artykułu: Komu przysługuje 13 pensja

#2 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 18:20

proszę pomóc w kwestii- od początku roku do 12 września przebywałam na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku w drodze do pracy a do końca roku kalendarzowego na świadczeniu rehabilitacyjnym, czy przysługuje mi 13? otrzymałam info z płac,że nie przysługuje bo nie przepracowałam fizycznie ani 1 dnia w roku.

#3 Guest_i tyle

Guest_i tyle
  • Goście

Napisano 23 marzec 2014 - 12:17

to jest kur.. złodziejstwo. Sektor prywatny sponsoruje budzetowca 13-tki. Chory kraj !!!!!!! Sektor prywatn powinien zablokowac sejm, dopoki nie zniosa 13-tek

#4 Guest_Michał pomorze

Guest_Michał pomorze
  • Goście

Napisano 10 listopad 2014 - 18:20

Witam.jestem zolnierzem zawodowym.zostałem ukarany kara finansowa 10/30 za przebywanie w stanie nietrzeźwym na poligonie.czy dostane 13 pensje czy po prostu tylko jakaś część?

#5 Guest_rychu

Guest_rychu
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2015 - 20:06

Uważam ze "rozdawanie" 13 pensji jest chorym pomyslem w dzisiejszych ponieważ był to stary komunistyczny wymysł który w latach 80 mial racjie bytu gdzie ludzie ze strefy budżetowej zarabiali niewiele i dodatkowa pensjia motywowala w jakiś sposób chęć do pracy, natomiast w dzisiejszych czasach sa miliony ludzi którzy pracują duzo ciężej za wilele mniej w prywatnych zakladach. Moim zdaniem jest na chwile obecną jest to bardzo nie sprawiedliwe, a przecież każdy je, pije, mieszka i na te podstawowe cele wydaje podobne pieniądze....

#6 Guest_Glazi

Guest_Glazi
  • Goście

Napisano 19 luty 2015 - 19:12

@rychu Jak byś się uczył i zdobył wykształcenie adekwatne do pracy w "państwówce" to też byś miał 13-ki i z pewnością byś nie narzekał. Jak to mówią "trzeba było się uczyć"

#7 Guest_mrówka

Guest_mrówka
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2015 - 13:24

Tak jest. Jak byś się uczył rychu tez miałbyś 13 pensję. Przepracowałam 36 lat w budżetówce i dorobiłam się nędznej emerytury i reumatyzmu. Może zaczniemy patrzyć w kieszeń naszych wspaniałych polityków. Ja proponuję, żeby pracowali za średnią krajową i w Sejmie i w Senacie, wozili się środkami miejskiej komunikacji a delegacje rozliczali jak reszta śmiertelników. Ciekawe kto wtedy by został. Nie ma co zazdrościć pracownikom budżetu. Niech choć ta 13 pensja rozjaśni im szare życie.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 00:03

Uważam, że każdy człowiek przepracowując pełny rok powinien otrzymać 13 pensję bo na to zasługuje i nie powinno się już od tego pobierać składek na ten ... ZUS bo ludzie 13 miesięcy nie chorują !!! A taka 13 pensja to jakby miesięczna premia w wysokości około 160zł przy zarobku 2tyś.

#9 Guest_Pilna

Guest_Pilna
  • Goście

Napisano 19 luty 2016 - 09:38

mam pytanie pracuje u pewnego pracodawcy w okresie od 01.01.2014 do 31.05.2015 oraz od 08.07.2016 az do teraz czy będzie mi przysługiwała "13" ?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 luty 2016 - 14:56

mam pytanie pracuje u pewnego pracodawcy w okresie od 01.01.2014 do 31.05.2015 oraz od 08.07.2016 az do teraz czy będzie mi przysługiwała "13" ?

Gołym okiem widać, że w 2015 roku nie masz przepracowanego całego roku. Jednak przeczytaj powyższy artykuł, być może znajdziesz tam jakiś wyjątek dla siebie, bo nie napisałaś, co spowodowało tę przerwę od 31 maja do 8 lipca.

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 luty 2016 - 15:12

Chyba coś z datami nie jest tak,sprawdź, czy aby dobrze napisane

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów

Napisano 19 luty 2016 - 15:13

Uważam, że każdy człowiek przepracowując pełny rok powinien otrzymać 13 pensję bo na to zasługuje i nie powinno się już od tego pobierać składek na ten ... ZUS bo ludzie 13 miesięcy nie chorują !!! A taka 13 pensja to jakby miesięczna premia w wysokości około 160zł przy zarobku 2tyś.

Ciekawe liczenie:)))) i całkowite niezrozumienie tematu

#13 Guest_ZENEK

Guest_ZENEK
  • Goście

Napisano 03 marzec 2016 - 22:51

PRACUJĘ W BUDRZETÓWCE MIAŁAM OPIEKE NA CHORĄ CÓRKĘ A POTEM ZWOLNIENIE LEKARSKIE NA SIEBIE RAZEM 6 MIESIECY CZY NALERZY MI SIĘ 13 PENSJA/

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 07:08

Zenku,przepracowałeś efektywnie 180 dni? Jeśli tak, to przysługuje ci 13-ka.
Proszę, nie popełniaj więcej takich błędów ortograficznych.
BUDŻETÓWCE
NALEŻY :)

#15 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 10:23

Mam pytanie: zostałam zwolniona z winy pracodawcy(likwidacja stanowiska),miałam trzy miesięczne wypowiedzenie i od 1-go maja już nie pracowałam - czy należy mi się częściowa ,,trzynastka"?

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 10:30

Przepracowanie okresu krótszego niż 6 miesięcy uprawnia pracownika do trzynastki jedynie w szczególnych okolicznościach.

Nie jest to wymagane w przypadkach:

● nawiązania stosunku pracy w trakcie roku kalendarzowego z nauczycielem i nauczycielem akademickim zgodnie z organizacją pracy szkoły (w ym szkoły wyższej);
● zatrudnienia pracownika do pracy sezonowej, jeżeli umowa o pracę została zawarta na sezon trwający nie krócej niż 3 miesiące;
● powołania pracownika do czynnej służby wojskowej albo skierowania do odbycia służby zastępczej;
● rozwiązania stosunku pracy w związku z:

– przejściem na emeryturę, rentę szkoleniową albo rentę z tytułu niezdolności do pracy lub świadczenie rehabilitacyjne,

– przeniesieniem służbowym, powołaniem lub wyborem,

– likwidacją pracodawcy albo zmniejszeniem zatrudnienia z przyczyn dotyczących pracodawcy,

– likwidacją jednostki organizacyjnej pracodawcy lub jej reorganizacją;

● podjęcia zatrudnienia:

– w wyniku przeniesienia służbowego,

– na podstawie powołania lub wyboru,

– w związku z likwidacją poprzedniego pracodawcy albo ze zmniejszeniem zatrudnienia z przyczyn dotyczących tego pracodawcy,

– w związku z likwidacją jednostki organizacyjnej poprzedniego pracodawcy lub jej reorganizacją,

– po zwolnieniu z czynnej służby wojskowej albo po odbyciu służby zastępczej;

● korzystania z:

– urlopu wychowawczego,

– urlopu macierzyńskiego,

– urlopu ojcowskiego,

– urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego,

– urlopu dla poratowania zdrowia oraz

– przez nauczyciela lub nauczyciela akademickiego z urlopu do celów naukowych, artystycznych lub kształcenia zawodowego;

● korzystania z urlopu rodzicielskiego;
● wygaśnięcia stosunku pracy w związku ze śmiercią pracownika

– art. 2 ust. 3 ustawy o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym.

Wskazane przypadki stanowią katalog zamknięty. Oznacza to zatem, że poza wymienionymi w nim sytuacjami przepracowanie okresu krótszego niż 6 miesięcy nie da pracownikowi prawa do nagrody rocznej.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2017 - 20:05

Zosia/Agnieszka dziękuje za informację.Dodam jeszcze , że ja cały czas pracowałam od 2006 roku w budżetówce.Myślałam,że mi się należy trzynastka tylko nie 100%. W ogóle to wypłaty ,,13" wypłaca się za rok 2016.Mnie brakuje jeden miesiąc ,dlatego zadałam pytanie.

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17692 postów

Napisano 24 styczeń 2017 - 20:40

Chyba że może to było to "zmniejszeniem zatrudnienia z przyczyn dotyczących tego pracodawcy," ale to tego ja nie wiem

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 18:48

Czy przysługuje mi 13 pensja, jeśli pracowałam w szkole od 1.01.2016 do 24.06.2016 (dzień zakończenia roku szkolnego) i od 1.09.2016 (rozpoczęcie nowego roku szk) pracuję do teraz? Nie ma ciągłości z powodu wakacji. Proszę o odpowiedź.

#20 Guest_x

Guest_x
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2017 - 18:57

Czy przysługuje mi 13 pensja, jeśli pracowałam w szkole od 1.01.2016 do 24.06.2016 (dzień zakończenia roku szkolnego) i od 1.09.2016 (rozpoczęcie nowego roku szk) pracuję do teraz? Nie ma ciągłości z powodu wakacji. Proszę o odpowiedź.

Uściślę, że NIE pracuję jako nauczyciel.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych