Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zezwolenie na wycinkę drzew - wszystko co warto wiedzieć

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671810 postów

Napisano 06 luty 2013 - 18:10

Komentarz do artykułu: Zezwolenie na wycinkę drzew - wszystko co warto wiedzieć

#2 Guest_pIOTR

Guest_pIOTR
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 18:10

WEDŁUG JAKIEGO WZORU NALEŻY LICZYĆ W PRZYPADKU WYCINKI DRZEW W LESIE NP SOSNA. jAK TO POLICZYĆ JEST WSPÓŁCZYNNIK RODZAJ DRZEWA WSÓŁCZYNNIK I OBWÓD I SĄ PODANE KWOTY. CHODZI O STAWKI I OPŁATY ZA NIELEGALNĄ WYCINKĘ DRZEW

#3 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 11 marzec 2013 - 23:50

Kto wymyśla te idiotyzmy. Niedługo trzeba będzie mieć pozwolenie na wykoszenie trawy.

#4 Guest_Ula_B

Guest_Ula_B
  • Goście

Napisano 12 marzec 2013 - 13:34

Nie można wyciąć drzewa z własnego terenu, to już jest paranoja. Ale kto w ogóle tego pilnuje? Liczą wszystkie drzewa na działce i potem przychodzą na niezapowiedziane kontrole? Sąsiad może poskarżyć, że ścinam drzewo? Jak się to sprawdza?

#5 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 18 marzec 2013 - 17:56

dobrze chociaz, że zmienili dopuszczalny wiek wycinanych bez zezwolenia drzew na 10 lat. Bo niedawno bylo 5 lat i z jakimis cherlawymi samosiejkami byl klopot

#6 Guest_annna357

Guest_annna357
  • Goście

Napisano 31 marzec 2013 - 13:57

I już mnie głowa boli....

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2013 - 15:51

Tak, wystarczy , że sąsiad doniesie i ktoś to sprawdzi - a stawki są naprawdę srogie, za jeden cm obwodu drzewa od 13 - kilkuset złotych

#8 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 05 maj 2013 - 19:30

Czy mogę wyciąć ewidentnie obumarle choinki?

#9 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 13 maj 2013 - 15:26

Może Pani usunąć rosnące choinki których wiek nie przekracza 10 lat!!jeśli maja powyżej 10 lat bez względu czy są obumarłe czy zdrowe,należy uzyskać zgodę wójta, burmistrza ,prezydenta miasta

#10 Guest_Adams

Guest_Adams
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2013 - 14:16

Jesli mam działkę rekreacyjną i płacę podatek leśny to moimi drzewami interesuje się gmina czy nadleśnictwo?

#11 Guest_pola33

Guest_pola33
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2013 - 23:18

przepis jest dziwny, to prawd,a zwłaszcza jeśli dotyczy wycinki na własnej działce...a co kwestii-jak mogą sie dowiedzieć? zazwyczaj znajdzie się jakiś nadgorliwy sąsiad który doniesie, a kary małe nie są, także lepiej się postarać o to pozwolenie

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 14:32

Lipny to jest podpis pod tym zdjęciem...Toż to klon ewidentnie jest! Przepis, jak 9/10 pozostałych służy przede wszystkim uzasadnieniu istnienia mocarnej armii urzędasów. Ciekawostka: do wnoszenia wszelkich opłat (np. podatku gruntowego) wcale nie jest potrzebny żaden akt własności, natomiast do wycięcia uschniętego drzewka - już tak :)

#13 Guest_świstak

Guest_świstak
  • Goście

Napisano 08 październik 2013 - 12:39

dzisiaj słyszałem w radiu, że pozwolenia wymaga wycinka drzew od 4 roku. Dyktatura urzędników??? - tak to wygląda.

#14 Guest_102

Guest_102
  • Goście

Napisano 25 październik 2013 - 14:03

dla mnie ten cały przepis to lipa. Moja działka, moje drzewo, gdzie prawo własności.

#15 Guest_rolnik

Guest_rolnik
  • Goście

Napisano 08 listopad 2013 - 15:21

Żeby wyciąć drzewo trzeba stertę papierów,to dopiero logika,gdzie tu ochrona środowiska.Szok!.

#16 Guest_Bolek

Guest_Bolek
  • Goście

Napisano 11 listopad 2013 - 23:07

przyjedzcie do garwolina i okolic; tu kazdy robi , co chce, a panowie z urzedu biora lapowki i nie reaguja nawet na podpisane skargi.Tu wolno wszysko; trzeba miec tylko pieniadze, albo znajomosci.
Jak za PRL, albo lepiej...

#17 Guest_wkurwiony

Guest_wkurwiony
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2013 - 19:52

najwięcej szkód robią barany co uchwalają takie prawo .
ja u siebie już nie posadzę żadnego drzewa [ nie będzie problemu ]

#18 Guest_Biksa

Guest_Biksa
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2013 - 14:26

Opłata za usunięcie drzewa od obwodu pnia i gatunku drzewa. Mierzymy pień na wysokości 130 cm. Przynajmniej tak to wygląda w stosunku do drzew wycinanych na własnej działce. Płacimy już od 25 cm w obwodzie, poszczególne kwoty można znaleźć w sieci. Proponuję poszukać na portalach z poradami prawnymi, może ktoś już kiedyś zadał podobne pytanie np. http://www.wizjerpra...z-nieruchomosci

#19 Guest_GRAB

Guest_GRAB
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 01:29

musiałam usunąć kilka drzew z drogi wewnętrznej oddzielającej trzy rodzinne działki, załatwienie POZWOLENIA, to był HORROR, nie będę opisywać całego postępowania...napiszę tylko, że pani urzędniczka od momentu "wejścia" do jej "królestwa" potraktowania mnie jak ŚMIECIA...potem były telefony z pytaniem; "kiedy wreszcie uzyskam to POZWOLENIE"?...czekałam na nie TRZY miesiące, choć przy oględzinach drzew pani urzędniczka stwierdziła, że złamany przez wichurę prawie 100-letni dąb trzeba natychmiast usunąć, bo zagraża bezpieczeństwu mieszkańców posesji. Wreszcie DOSTAŁAM!!, ale...kazano mi podpisać odbiór ze WSTECZNĄ datą - bagatela, TRZYTYGODNIOWĄ!!!. POZWOLENIE PRZELEŻAŁO w szufladzie!!! W moim Urzędzie Miejskim w TŁUSZCZU (mazowieckie)można WSZYSTKO załatwić, ale pod warunkiem, że ma się "SZEROKIE PLECY", albo "GRUBY PORTFEL"...Budową "ORLIKA" też już zajął się PROKURATOR; w dokumentach wszystko STOI a w rzeczywistości NIEEEE...o innych "aferach" nie wspomnę...

#20 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2014 - 23:22

Wartościowy artykuł, ale zdjęcie przedstawia klon pospolity (zwyczajny) Acer platanoides, a nie lipę. Dla dociekliwych lipa wygląda tak:
http://pl.wikipedia....pa_drobnolistna
pozdrawiam serdecznie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych