Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy bezrobotny może zarejestrować się poza miejscem swojego zameldowania

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670972 postów

Napisano 27 styczeń 2013 - 14:05

Komentarz do artykułu: Czy bezrobotny może zarejestrować się poza miejscem swojego zameldowania

#2 Guest_tomir

Guest_tomir
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 14:05

Z tekstu wynika ,że wszyscy niezameldowani są pozbawieni statusu bezrobotnego. O tyle należy zwiększyć liczbę bezrobotnych w Polsce.

#3 Guest_SUKCES

Guest_SUKCES
  • Goście

Napisano 17 marzec 2014 - 13:41

W NASZYM MIESCIE POSTAWILI URZAD PRACY I ZATRUDNILI 6 BEZROBOTNYCH I TO JEST DOBRY PRZYKLAD WYJSCIA Z BEZROBOCIA TERAZ TRZEBA WYBUDOWAC KOLEJNE URZEDY PRACY A ZNIKNIE BEZROBOCIE !

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 październik 2014 - 09:57

kocham ten kraj.... nie mam możliwości uzyskania tymczasowego zameldowania, nie mam pracy i nie moge ubiegać się o status bezrobotnego, żeby posiadać ubezpieczenie.... równie dobrze moge iść się zabić... popierdolony naród.

#5 Guest_edseth

Guest_edseth
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2016 - 15:12

no bardzo chore to prawo ale jakbym mogl sie zarejestrowac w dowolnym miejscu w polsce to duzo ludzi straci "prace" jak to okreslaja utrudniajac nam jej szukanie poza miejscem naszego zameldowania w postaci wymian papierow wloczenia sie od urzedu do urzedu i czekania na bilecik do kolejki nosz korw...a mac

#6 Guest_LOLO

Guest_LOLO
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2016 - 20:48

DLACZEGO W TYM POj....NYM KRAJU JAK NIE MAM MELDUNKU , A CHCĘ SIĘ ZAREJESTROWAĆ W URZĘDZIE PRACY TO NIE MOGĘ!!!!!!!!! TO JAK KUR...A MAM IŚC DO PRACY JAK NIE CHCĄ MNIE ZAREJESTROWAĆ BO NIE MAM MELDUNKU, Z PRZYCZYN ODE MNIE NIE ZALEŻNYCH!

#7 Guest_sadeczanin

Guest_sadeczanin
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 20:03

w moim miescie sa 2 urzedy pracy jeden dla miejscowoci okolicznych drogi dla miasta. jestem osoba bezdomna gdy bylem zarejestrowany w 1 urzedzie powiadomili mnie ze gdy dostane zaswadczenie o bezdomnosci beda musiale mnie przeniesc do drogiego urzedu. gdy juz je posiadam nie moge sie zarejestrowac ani w 1 ani w 2 urzedzie przyczyn brak. jedynym wytlumaczeniem obu kierownikow placowek bylo magiczne zdanie "poprostu NIE!!!" wiec ja pytam jako osoba bezdomna i bezrobotna gdzie mam ku*wa isc zeby chociaz byc ubezpieczonym !!!???

#8 Guest_Poznań przyjazny mieszkańcom

Guest_Poznań przyjazny mieszkańcom
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2016 - 08:19

Mieszkam w Poznaniu a w dowodzie przez trzy lata miałem, miejsce zameldowania: brak. Nie miałem żadnych problemów z zarejestrowaniem się w PUP. Wpisali poprzedni stały adres i adres zamieszkania czyli do korespondencji. Wczoraj rozmawiałem z UP w Poznaniu ( mieszkam teraz pod Poznaniem i właściwy dla zamieszkania UP mam trzy razy dalej niż poznański ) i powiedzieli mi, że każdy Polak może się u nich zarejestrować podpisując oświadczenie, że nie jest zarejestrowany w żadnym UP w Polsce.

#9 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 02 wrzesień 2016 - 12:39

w moim miescie sa 2 urzedy pracy jeden dla miejscowoci okolicznych drogi dla miasta. jestem osoba bezdomna gdy bylem zarejestrowany w 1 urzedzie powiadomili mnie ze gdy dostane zaswadczenie o bezdomnosci beda musiale mnie przeniesc do drogiego urzedu. gdy juz je posiadam nie moge sie zarejestrowac ani w 1 ani w 2 urzedzie przyczyn brak. jedynym wytlumaczeniem obu kierownikow placowek bylo magiczne zdanie "poprostu NIE!!!" wiec ja pytam jako osoba bezdomna i bezrobotna gdzie mam ku*wa isc zeby chociaz byc ubezpieczonym !!!???

"W celu dokonania rejestracji osoba ubiegająca się o zarejestrowanie jako bezrobotny: ... jeżeli nie jest zameldowana – do powiatowego urzędu pracy, na którego obszarze działania przebywa" - Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 listopada 2012 r w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy.

#10 Guest_Wazżneee

Guest_Wazżneee
  • Goście

Napisano 05 listopad 2016 - 13:04

Witam Chciałam się dowiedzieć czy mogłabym się zarejestrować w innej miejscowości gdyż aktualny meldunek mam gdzie indziej . ?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 listopad 2016 - 13:18

Witam Chciałam się dowiedzieć czy mogłabym się zarejestrować w innej miejscowości gdyż aktualny meldunek mam gdzie indziej . ?

Na pierwszej stronie tego wątku masz artykuł, a w nim odpowiedź na swoje pytanie.

#12 Guest_Kazik

Guest_Kazik
  • Goście

Napisano 06 październik 2017 - 17:28

Też chciałbym wiedzieć czy mogę zarejestrować się w innym mieście niż mam meldunek. Z artykułu wynika, że mam obowiązek zameldować się zgodnie z miejscem zamieszkania a niżej jest, że zgodnie z miejscem zameldowania. Zamieszkanie i zameldowanie to dwie różne rzeczy i znaczenia używane w artykule zamiennie.

#13 Guest_ankaa

Guest_ankaa
  • Goście

Napisano 09 październik 2017 - 23:40

Kazik , aby się zarejstrować trzeba w danym miejscu zamieszkania mieć meldunek tymczasowy . Inaczej nie ma opcji ... Sama jestem w podobnej stuacji ;/

#14 Guest_Soban

Guest_Soban
  • Goście

Napisano 19 październik 2017 - 12:34

ale teraz nie ma obowiązku meldunkowego. co z osobami, które nie są nigdzie zameldowane?

#15 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14680 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 19 październik 2017 - 12:53

Czytając artykuł sam sobie odpowiedz - nie masz możliwości zarejestrowania się, po co te durne pytanie.

#16 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 20 październik 2017 - 08:46

ale teraz nie ma obowiązku meldunkowego. co z osobami, które nie są nigdzie zameldowane?

Obowiązek meldunkowy nie został zniesiony.

Osoby bez meldunku rejestrują się w urzędzie pracy, na obszarze którego przebywają.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy