Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak chronione są prawa dziecka?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672322 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:48

Komentarz do artykułu: Jak chronione są prawa dziecka?

#2 Guest_JUREK

Guest_JUREK
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 19:48

Bardzo dobrze

#3 Guest_gość 81

Guest_gość 81
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2013 - 12:46

chciałbym się dowiedzieć ,czy mam rację czy nie ,w zeszłym roku córka urodziła bliźniaki ,składając wniosek o dodatek wychowawczy do zasiłku rodzinnego w MOP-sie poinformowali ją ,że dodatek należy sie tylko na jedno dziecko ,- i tak wypełniła wniosek - co uważam , jest niezgodne z prawdą ,gdyż zgodnie z art.2, art 18 i art.32,ust I Konstytucji RP { Dz.U.78/97/483.sprost.28/06/ 200/06/1471 } - do nierównego traktowania rodzin wielodzietnych ,w których dzieci nie urodziły się podczas jednego porodu ,w stosunku do takich ,w których takie zdarzenie miało miejsce.W rodzinach wielodzietnych ,w których dzieci urodziły się podczas jednego porodu ,na każde z dzieci uprawnionych,przysługiwałby odrębny dodatek wychowawczy
Faktycznie dokonana wykładnia doprowadza do sytuacji , w której jedno z dzieci jest traktowane jako dziecko gorsze ,któremu nie zapewnia się zasiłku
Była w MOP-sie teraz ,chcąc złożyć wniosek na drugie ,grzecznie ją poinformowali ,że może to zrobić lecz i tak dostanie odmowę .Nie mam pojęcia co w tej Polsce się dzieje ,każdy może sobie interpretować przepisy jak chce, nikt nie ponosi odpowiedzialności czy panie z MOPS-u nie znają sie na przepisach czy zakazano im informować o takich sprawach ,by MOPS mógł zaoszczędzić trochę pieniędzy ,a przecież nie dają tego ze swoich poborów ,tylko z naszych podatków .Dalej art.8 pkt 2 w zw .a art 10 ust.1i ust 2 ustawy z dnia 28.11.2003 r. o świadczeniach rodzinnych {j.t.Dz .U 139/06.992 ze zm-dalej uśr } przyjmując, że urodzenia wiecej niż jednego dziecka podczas jednego porodu uprawnia wyłącznie do jednego dodatku wychowawczego w wys. 400 zł na wszystkie dzieci . W powołanej ustawie ustawodawca nie wskazał ,że dodatek podczas korzystania z urlopu wychowawczego przysługuje tylko na jedno dziecko.Ustawa nie wprowadza również żadnego ograniczenia
Myśę ,że moje myślenie jest zgodne z uzasadnieniem wyroku wojewodzkiego sądu administracyjnego w Poznaniu z dnia 28.01.2008 sygn.IV SA/Po 848/07

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2013 - 15:48

Zapomniał pan tylko dodać że w rodzinie gdy dwoje dzieci nie rodzi się podczas jednego porodu ten okres płatny może wynosić 4 lata więc i 4 lata matka jest wyłączona z pracy.Doliczając do tego macierzyński łącznie razem ok 6 lat.Pana córka może trzylatki oddać do przedszkola i wrócić do pracy.Zasiłek wychowawczy jest jednakową kwotą bez względu na to ile dzieci się rodzi podczas porodu.Od zapewnienia bytu dzieciom są rodzice nikt nie zmusza córki by korzystała z wychowawczego który uważa za niesprawiedliwy zawsze może wrócić do pracy.

#5 Guest_81

Guest_81
  • Goście

Napisano 03 maj 2013 - 16:14

gościu ,nie będę cię obrażał ,ale chyba nie żyjesz w polsce ,gdyby było ją stać to by oddała do żłobka czy najela by nianie ale nie w polsce ,to raz , po drugie przy dziecku powinna być matka coś o tym wiem -jestem wychowankiem domu dziecka / o czym Ty prawdopodobnie nie masz zielonego pojęcia i tego ani Tobie ani nikomu nie zyczę ,tak więc nie masz racji ,chyba ,że jesteś jednym z tych przy korycie czy może jesteś "przedsiębiorcą "

#6 Guest_d.m.bukowska

Guest_d.m.bukowska
  • Goście

Napisano 01 luty 2014 - 18:57

Jakie tam prawo ma dziecko ! Mój wnuk jest w rodzinie zastępczej ,gdzie doprowadzili go do stanu nerwowego az jeździ do szpitala do Zaborze /Ziel.Góry ,dostaje bóli somatycznych . W szpitalu jest po m-cu ,a BYŁ ZDROWY ...
Prokuratura nowosolska NIE PRZYJMUJE ZGŁOSZEŃ O POPEŁNIENIU PRZESTĘPSTWA ,
dochodzę do wniosku ,że dziecko nie ma żadnych praw ,a
w sądach i prokuraturach więcej jest spraw fałszywych ,niż faktycznych.
SĄD NOWOSOLSKI PRZEZ 8 LAT LAWIRUJE BY TYLKO DZIECKO NABIŁO KASĘ ..OBECNEJ RODZINCE Z.W Kożuchowie.
Sąd Nowosolski wie od 7 lutego ubiegłego roku iż dziecko jest zastraszane ,szantażowane przebywa więcej w szpitalu niż u nich z powodu BÓLI SOMATYCZNYCH .....
TRZYMA NADAL DZIECKO U "RODZINKI:
WE WRZEŚNIU ubiegłego roku złożyłam wniosek ?któryś z kolei /o rozwiązanie rodz. zastęp i oddanie wnuka mnie ...
do tej pory nie otrzymałam zawiadomienia o sprawie...a to już przeszło 4 miesiące.
Dziecko w POLSCE MA PRAWO PŁAKAĆ i to W KĄCIKU jak nikt nie widzi .....rodzinka rzekomo zastępcza pobiera za niego 1200,jako za niepełnosprawnego oraz 2000 za opiekę ,którą sprawuje szpital w Zaborze.

#7 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 01 luty 2014 - 21:24

no tak zamiast od razu skorzystać z pomocy prawników, to się teraz za własną nieznajomość prawa zrzuca na sądy...

chcesz pomocy zajrzyj tu:

www.twojeporady.pl

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 luty 2014 - 12:18

d.m.bukowska
Gdzie są rodzice tego dziecka, że tak łatwo oceniasz pracę tych, którzy podjęli się wychowywać cudze dziecko?

#9 Guest_Danuta Maria

Guest_Danuta Maria
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2017 - 16:51

Nie czytałam pytania w tym 2014r odpowiadam obecnie . rodzice są , ale matka nie chce go utrzymywać. a ridzinka otrzymuje na wnuka 1.200 zł jakbyrenty+ 163 rodzinnego + 500 + 400 alimentów razem ponad 2250  i wcale nie chce oddać dzieciaka. to są hieny  ....

#10 Guest_jd

Guest_jd
  • Goście

Napisano 25 październik 2020 - 08:17

jd

#11 Guest_jd

Guest_jd
  • Goście

Napisano 25 październik 2020 - 08:17

jd

#12 Guest_jd

Guest_jd