Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak się liczy terminy wypowiedzenia?

23 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_iksiński

Guest_iksiński
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2018 - 13:40

złożyłem wypowiedzenie 3.01.18 od kiedy się liczy jeżeli mam umowę na czas określony ?? poprosze o pomoc

#22 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20262 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 06 styczeń 2018 - 14:34

To zależy jaki okres cię obowiązuje, 2 tygodnie, miesiąc..?

#23 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 06:14

Pracując w firmie krócej niż 6 miesięcy, złożyłem wypowiedzenie z terminem 2 tygodniowym. To był koniec miesiąca, środa, pracodawca w tym dniu podpisał mi wypowiedzenie. Następnie po kilku godzinach otrzymuje wiadomość z kadr w tej firmie, że moje wypowiedzenie będzie liczone od początku nowego tygodnia, tym samym zacznie się już nowy miesiąc, mój staż pracy zmieni się na dłuższy niż 6 miesięcy i tym samym obowiązuje mnie wypowiedzenie miesięczne, a nie 2 tygodniowe. Czy takie jest prawo? Dodam, że pracodawca podpisał mi wypowiedzenie 2 tygodniowe w dniu, w którym je składałem.

#24 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 marzec 2019 - 08:10

Co oznacza podpisał? Pracodawca nie ma prawa wyrażania bądź nie wyrażania zgody na okres wypowiedzenia, bo ten wynika z przepisów, a przepisy mówią, że jeżeli w okresie wypowiedzenia (nie w momencie składania, ale w trakcie jego biegu) wchodzisz w dłuższy okres wypowiedzenia, to obowiązuje cię dłuższy, w twoim przypadku miesięczny.

Trzeba było złożyć wniosek o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron, wtedy zgoda pracodawcy byłaby wiążąca, składasz wypowiedzenie, to obowiązują cię okresy przewidziane w kodeksie pracy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych