Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tajemnica wynagrodzenia za pracę

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670896 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 23:09

Komentarz do artykułu: Tajemnica wynagrodzenia za pracę

#2 Guest_minolka

Guest_minolka
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 23:09

niby dobrze ze chroni sie te informacje ale i tak wiadomo kto ile zarabia, na zachodzie np nie jest to w ogole ukrywane. w ofertach np http://top-ogloszenia.net/Praca-11 tez czesto podaja proponowane wynagrodzenie

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 00:15

Pracowałem w jedej firmie za 1600 na rękę razem z obibokiem, który ciągle narzekał że coś go boli, źle się czuje itd. W ten sposób pracował średnio o dwie godziny krócej, niż inni i często wychodził do lekarza. Po roku dowiedziałem się, że to jakiś pociotek jakiegoś dyrektora i zarabia 7tys na rękę. Z ciekawości sprawdziłem czy to prawda, okazało się, że tak. Właśnie temu służą takie dziwne ustawy jak tajemnica.... Ty będziesz zapier czasem 11 godzin aby wyrobić grupowe zadania, a ktoś będzie popijał piwo i w godzinach pracy zaliczał dziwki. Wszystkie tajemnice powinny zostać zniesione!

#4 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 12:45

gość
A ja z ciekawości zapytam, w jaki sposób Pan sprawdził swojego kolegę? Bo jeśli łatwo poszło, to znaczy, że każdy może, a więc nie istnieje żadna tajemnica.

#5 Guest_Elek

Guest_Elek
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 13:16

u nas w firmie chcieli zwolnic pracownika który głośno mówił ile zarabia. twierdzili że ujawnia tajemnice firmy. facet sprytny , znalazł w necie strone o PP i udowodnił że nie mogą go za to zwolnić. sporo osób u nas poczytało te stronę i nie jesteśmy juz tacy naiwni. to strona to www.radapracownikow.pl/

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 20:25

cwane , bo to wstyd dla pracodawców jak ktoś opowiada prawde ze zarabia 5 zł na godzine jak szefo ponoc tak dobrze płaci.
Panstwo broni oszustwa.

#7 Guest_pola33

Guest_pola33
  • Goście

Napisano 27 maj 2013 - 23:56

też uważam, że nie powinno być żadnej tajemnicy, bo to rodzi niezdrową sytuację, domysły, niezdrową atmosferę, a prawda jest taka że niby jest tajemnica, a i tak każdy wie ile kto zarabia, bo ktoś sypnie, a ktoś zostawi Rmua na biurku, itp..takie ukrywanie poza tym to pierwszy krok do dyskryminacji pracowników, różnego traktowania, rożnej pensji, głupota i tyl!

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 maj 2016 - 18:22

jednak jest tajemnica zakładowa.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 12:39

debilizm najwyższego sortu, właśnie takie klauzule powodują świetny grunt do dyskryminacji zawodowej a niby ma to temu przeciwdziałać.....żal.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych