Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaka jest wysokość odprawy emerytalnej?

37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670987 postów

Napisano 02 styczeń 2013 - 18:31

Komentarz do artykułu: Jaka jest wysokość odprawy emerytalnej?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2013 - 18:31

będzie zle i to jest pewne

#3 Guest_b

Guest_b
  • Goście

Napisano 09 luty 2013 - 00:10

Czy wysokosc odprawy emerytalnej jest obligatoryjna dla wszystkich zawodow, poza tymi ktore zostaly umieszczone w artykule?
Czy odprawa rentowa rowniez jest tylko jednomiesieczna dla zawodow poza wykazanymi w artykule?

#4 Guest_emerytka

Guest_emerytka
  • Goście

Napisano 31 maj 2013 - 17:31

a jak w ogóle nie dostałam odprawy ?

#5 Guest_Zofia

Guest_Zofia
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2013 - 10:53

Availo! Zadzwoń i zapytaj!

#6 Guest_zofika

Guest_zofika
  • Goście

Napisano 15 marzec 2014 - 20:50

Pracuję w spółce ponad 20 lat tj NZOZ spółka z.oo, coś wydaje się mi że nic nie dostane na odejscie na emeryturę podobno spółki maja wewnętrzne przepisy,ZA 2 lata w grudniu odchodzę na emeryturę

#7 Guest_drakop

Guest_drakop
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2014 - 13:32

Pracowałem w firmie Budex do 1992r kiedy stwerdzono umnie pylicę płuc przeszłem na rentę z tytułu choroby zawodowej w 1999 konicząc 50 lat dostałem emeryturę + połowę renty zakład miał dopłacać 200 złotych misiecznie przyznane przez sąd w Częstochowie których nie odwołał. idąc na emeryturę nie dostałem odprawy emerytalnej a do tego wstrzymano płacenia tych 200 zł kancelaria w adwokacka w Częstochowie do której się udalem poinformowała mnie że sprawa uległa przedawnieniu i w ten sposób zostalem pozbawiony dyputatu węglowego i wszystkich przywilejów pracy w górnictwie Chciałbym się dowiedzieć czy firma postapiła słusznie i zgodnie z prawem i gdzie ewentułalnie można się udać celem wyjaśnienia tej sprawy.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2014 - 19:21

Pracowałem w firmie Budex do 1992r kiedy stwerdzono umnie pylicę płuc przeszłem na rentę z tytułu choroby zawodowej w 1999 konicząc 50 lat dostałem emeryturę + połowę renty zakład miał dopłacać 200 złotych misiecznie przyznane przez sąd w Częstochowie których nie odwołał. idąc na emeryturę nie dostałem odprawy emerytalnej a do tego wstrzymano płacenia tych 200 zł kancelaria w adwokacka w Częstochowie do której się udalem poinformowała mnie że sprawa uległa przedawnieniu i w ten sposób zostalem pozbawiony dyputatu węglowego i wszystkich przywilejów pracy w górnictwie Chciałbym się dowiedzieć czy firma postapiła słusznie i zgodnie z prawem i gdzie ewentułalnie można się udać celem wyjaśnienia tej sprawy.

Roszczenia wobec byłego pracodawcy przedawniają się po upływie 3 lat od zaistniałej sytuacji. Szkoda, że w tamtym czasie nie domagał się Pan swoich praw.

#9 Guest_danuta

Guest_danuta
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 12:11

jestem ur.20,10,54 prawa emerytalne nabędę czerwiec 2015 pracuję kiedy powinnam złożyć wypowiedzenie,

#10 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8185 postów

Napisano 16 luty 2015 - 12:50

jestem ur.20,10,54 prawa emerytalne nabędę czerwiec 2015 pracuję kiedy powinnam złożyć wypowiedzenie,

zalezy jaki masz  rodzaj umow o pracę i okres wypowiedzenia umowy;

możesz rozwiązać na zasadzie porozumienia stron w konkretnej dacie np 20.06.2015

#11 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2015 - 14:30

w dniu 28-02-2014 zostałam zwolniona z programu dobrowolnych odejśc z winy pracodawcy w dniu 16-04-2015 otrzymałam decyzje o emeryturze przez rok nie pracowałam nigdzie , otrzymałam pismo iż nie nalezy sie odprawa emerytalna - czy to mozliwe prosze p odpowiedz

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2015 - 19:20

w dniu 28-02-2014 zostałam zwolniona z programu dobrowolnych odejśc z winy pracodawcy w dniu 16-04-2015 otrzymałam decyzje o emeryturze przez rok nie pracowałam nigdzie , otrzymałam pismo iż nie nalezy sie odprawa emerytalna - czy to mozliwe prosze p odpowiedz

Odprawa emerytalna przysługuje pracownikowi, a Ty w chwili przejścia na emeryturę nie byłaś zatrudniona, więc stanowisko zakładu jest słuszne.

#13 Guest_Natuska

Guest_Natuska
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2015 - 21:14

30 kwietnia 2014 roku z powodu likwidacji stanowiska pracy została ze mną rozwiązana umowa o pracę. Byłam potem na zwolnieniu lekarskim 6 m-cy i 4 m-ce na zasilku dla bezrobotnych. W marcu tego roku osiągnęła wiek emerytaln. Czy należy mi się odprawa emerytalna?.

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2015 - 10:50

30 kwietnia 2014 roku z powodu likwidacji stanowiska pracy została ze mną rozwiązana umowa o pracę. Byłam potem na zwolnieniu lekarskim 6 m-cy i 4 m-ce na zasilku dla bezrobotnych. W marcu tego roku osiągnęła wiek emerytaln. Czy należy mi się odprawa emerytalna?.

Nie, gdyż w chwili przejścia na emeryturę nie byłaś zatrudniona, więc kto miałby Ci ją wypłacić?

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2015 - 18:34

po czterdziestu latach pracy w jednym zakładzie pracy bez zwolniń lekarskich idę na emeryturę ,jaka odprawa mi przysługuje

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2015 - 18:50

po czterdziestu latach pracy w jednym zakładzie pracy bez zwolniń lekarskich idę na emeryturę ,jaka odprawa mi przysługuje

To zależy w jakiej instytucji pracujesz, wszystko masz wyjaśnione w artykule zawartym w pierwszym poście tego wątku. Czytanie nie boli.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2015 - 12:45

jasne, urzędnicy to onny gatunek ludzi- lepszy ...

#18 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14983 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 październik 2015 - 13:24

Odprawa emerytalna przysługuje nie tylko urzędnikom

#19 Guest_ba-st

Guest_ba-st
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 18:03

To niech mi ktoś napisze jaka wysokosc odprawy przysługuje przy przejściu na pół emeryturę, czyli jak kto woli - na emeryturę częściową. A może inaczej- czy wogóle przysługuje odprawa emerytalna? Jakos nie mogę znalezć nigdzie odpowiedzi

#20 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14983 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 listopad 2015 - 19:40

To niech mi ktoś napisze jaka wysokosc odprawy przysługuje przy przejściu na pół emeryturę, czyli jak kto woli - na emeryturę częściową. A może inaczej- czy wogóle przysługuje odprawa emerytalna? Jakos nie mogę znalezć nigdzie odpowiedzi

Odprawa przysługuje pod warunkiem rozwiązania umowy o pracę, ale jeśli będziesz pobierał emeryturę częściową i jednocześnie pracował wtedy odprawa nie przysługuje

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych