Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zmienić stopień niezdolności do pracy?

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671887 postów

Napisano 14 grudzień 2012 - 11:03

Komentarz do artykułu: Jak zmienić stopień niezdolności do pracy?

#2 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 11:03

Witam, Proszę o udzielenie informacji gdzie można pobrać wniosek o zmianę stopnia niezdolności, na stronie ZUS nie ma takiego formularza.

#3 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 11:05

Witam, Proszę o udzielenie informacji gdzie można pobrać wniosek o zmianę stopnia niezdolności do pracy, ponieważ na stronie ZUS nie ma takiego formularza.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 11:23

Witam, Proszę o udzielenie informacji gdzie można pobrać wniosek o zmianę stopnia niezdolności do pracy, ponieważ na stronie ZUS nie ma takiego formularza.

aby ponownie przystąpić przed oblicze lekarza orzecznika ZUS, to składasz
ZUS Rp-1a - Wniosek o ponowne ustalenie prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy dostępny na

http://www.zus.pl/de...asp?p=1&id=1083

więcej informacji telefonicznie w "Twoim" oddziale ZUS

http://www.zus.pl/de...asp?p=1&id=1866

A jeżeli chcesz uzyskać stopień niepełnosprawności, który nie zmienia renty to składasz wniosek do powiatowego zespołu lekarzy orzeczników przy MOPS(opieka społeczna).

#5 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 11:49

Dziękuję, dodam że mam stałą rentę i III stopień niezdolności, a chciałbym się starać o zmianę na II stopień.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 13:08

Dziękuję, dodam że mam stałą rentę i III stopień niezdolności, a chciałbym się starać o zmianę na II stopień.

w jakim celu, co chcesz przez to osiągnąć?
Ryzykiem jest orzecznik ZUS, który może Cię "cudownie uzdrowić".

#7 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 13:14

Uzdrowić mnie nie uzdrowi nikt, ale zależnie od stopnia niezdolności różni się wysokość renty. W moim przypadku gdy stan zdrowia mi się pogorszył jest to bardzo ważne.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 13:59

Uzdrowić mnie nie uzdrowi nikt, ale zależnie od stopnia niezdolności różni się wysokość renty. W moim przypadku gdy stan zdrowia mi się pogorszył jest to bardzo ważne.

no to pozostajezłożyć wniosek jw. do ZUS.
Oj mylisz się orzeczik ZUS potrafi cudownie uzdrowić na papierze

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 14:01

Nie jesteś w wieku powyżej 75 lat?

#10 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 14:52

Heheheh tak, pewnie niejednego uzdrowili-ZDOLNY DO PRACY,ale pozostaje spróbować.

#11 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 14:55

Nie jesteś w wieku powyżej 75 lat?

Brakuje jeszcze 10 lat :)

#12 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2012 - 17:17

Autentyczna, zasłyszana przeze mnie rozmowa między lekarzem z komisji w ZUS-ie, a pacjentką, która właśnie wyszła z tejże komisji.

Lekarz wręcza pacjentce nie widzącej na oba oczy orzeczenie, że nie zmieniono jej II grupy na I gdyż komisja uznała, że nie ma takiej potrzeby. Pacjentka pyta, czy może się odwołać, a lekarz na to - oczywiście, proszę się odwoływać, wtedy zabierzemy pani rentę i nic nie będzie miała.

#13 Guest_AGa

Guest_AGa
  • Goście

Napisano 10 maj 2013 - 13:53

Witam, co oznacza decyzja o przyznaniu renty : całkowita częściowa niezdolnosć do pracy. Jaka to grupa i czy można się odwołać?

#14 Guest_-praw-ja_jagienka

Guest_-praw-ja_jagienka
  • Goście

Napisano 10 maj 2013 - 14:18

Niezdolność do pracy może być całkowita lub częściowa, widocznie ZUS pomylił się wystawiając decyzję. Trzeba udać się do nich po wyjaśnienie.

#15 Guest_halina

Guest_halina
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2014 - 17:15

witam,co oznacza decyzja o przyznaniu renty;Jest pani niezdolna do pracy.Nie jest Pani czalkowicie niezdolna do pracy

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 marzec 2019 - 08:24

W przypadku pogorszenia stanu zdrowia rencista może zgłosić wniosek o zmianę dotychczasowego stopnia niezdolności do pracy.ale na jakim druku ZUS. Mam przyznaną rentę z tyt.niezdolności do pracy.

#17 Guest_ADAM

Guest_ADAM
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2019 - 10:36

CZY PRZY POGORSZENIU ZDROWIA SKŁADAJAC WNIOSEK O ZMNIANE STOPNIA NA CALKOWICIE NIEZDOLNY JEST RYZYKO COFNIECIA RENTY Z WCZESNIEJSZA PRZYZNANA

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych