Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochrona zwierząt w polskim porządku prawnym

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671810 postów

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:38

Komentarz do artykułu: Ochrona zwierząt w polskim porządku prawnym

#2 Guest_szatini

Guest_szatini
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2012 - 15:38

Dla mnie to oczywiste nie trzeba dla mnie przepisu by się dostosować.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 18:15

Pomyśl które zwierzę możesz zabić ,a które nie i dlaczego ! Zobaczysz ,że to nie takie oczywiste.

#4 Guest_Dastin

Guest_Dastin
  • Goście

Napisano 28 luty 2018 - 14:19

Czy brak opieki nad człowiekiem bezdomnym, samotnym seniorem lub psychicznie chorym należy potraktować jako znęcanie się nad nim? Jeśli NIE to najwyższa pora zrównać prawa takich ludzi z prawami zwierząt, bo w tej chwili jest mocno na niekorzyść człowieka! MOPS, GOPS i inne instytucje państwa braku opieki ze strony instytucji państwa czy ze strony członków rodziny opiekuńczego nie zrównują i nie traktują jako znęcanie się. Dlaczego skoro zwierzęta mają już takie prawo?

#5 Guest_Tomax

Guest_Tomax
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 01:21

Niedobrze, że ludzie niesamodzielni nie mają odpowiedniej opieki. Lecz nie można porównywać praw człowieka do praw zwierząt w taki sposób jak robi to Dastin. Niestety zwierzęta są zależne od ludzi - wszystkie. A ludzie nie. Ludzie nie są wleczeni, ciągnięci za złamaną nogę do rzeźni, żeby hodowca mógł wyrwać od hurtownika kasę, którą i tak dostanie od państwa. Nie są trzymani w ciasnych klatkach, przerażeni, wpychani potem do pojemników z gazem, uśmiercani, na "piękne" futra, w których chodzą potem ludzkie suki. Nie mają żywcem, w pełnej świadomości podrzynanych gardeł na koszerne mięso dla żydów i muzułman, my przecież takiego mięsa nie jemy, dlaczego więc na to pozwalamy ? Oczywiście dla kasy! Dla kasy wszystko! PIS obiecywało, Pan Kaczyński obiecywał, że zamknie hodowle futerkowe, rytualne zabijanie zwierząt. Lecz cóż, kasa, poparcie bogatych hodowców ważniejsze niż obietnice złożone takim NAIWNIAKOM jak ja. Przykro mi, że niepotrzebne cierpienie zwierząt będzie trwać nadal. Ja kocham wszystkie zwierzęta, nie tylko koty.  

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych