Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie uczeń ma prawa w szkole

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670988 postów

Napisano 25 listopad 2012 - 17:10

Komentarz do artykułu: Jakie uczeń ma prawa w szkole

#2 Guest_c2ela

Guest_c2ela
  • Goście

Napisano 25 listopad 2012 - 17:10

uczeń ma prawo przede wszystkim do nauki

#3 Guest_

Guest_
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2013 - 21:12

A co z pracami domowymi????

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2013 - 21:17

Prace domowe powinni za ucznia odwalać rodzice.

#5 Guest_JA

Guest_JA
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2013 - 20:05

:D

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2013 - 19:42

:(

#7 Guest_jaaa

Guest_jaaa
  • Goście

Napisano 22 październik 2013 - 19:07

No dobra ale nauczyciel nie powinien mówić że dzwonek na przerwę jest dla niego. >.

#8 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 10 listopad 2013 - 17:34

prawo do wypowiedzi i myśli też jest często naginane przez nauczycieli

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 10 listopad 2013 - 18:10

Prace domowe powinni za ucznia odwalać rodzice.

Przede wszystkim każdy uczeń powinien mieć świadomość po co idzie do szkoły:zdobyć jak najwięcej wiedzy,czy spotkać przyjaciół,kolegów,poplotkować itp.a dopiero wtedy powinien zadać sobie pytanie"A co z pracami domowymi????"
Każdy uczeń powinien też uczyć się tylko dla siebie,a nie po to,ze musi,bo jak nie przyniesie dobrych ocen,to wymagający rodzice,czy zaborczy tatuś lub mamusia wyciągnie zaraz konsekwencje.
Na nic się zda nauka,którą uczeń zdobywa wiedzę kując na pamięć,ponieważ szybko on zapomni to co się już nauczy,dlatego jeżeli nie zrozumie tematu podczas lekcji powinien on dla własnego dobra poprosić nauczyciela o ponowne wyjaśnienie tematu w ramach pracy nauczyciela.
W/g mnie zadawanie prac domowych,to nic innego jak utrwalenie wiadomości zdobytych podczas lekcji,tylko,ze nie każdy uczeń potrafi samodzielnie domowe prace wykonać .
Uważam,też że w takich przypadkach uczeń albo powinien zgłosić nauczycielowi,ze nie będzie umiał tych prac domowych wykonać,ponieważ nie zrozumiał tematu,albo powinien poprosić rodziców o pomoc.
Jednak należy mieć na uwadze też ten fakt,że nie każdy rodzic może poświęcić swój czas,aby dziecku wyjaśnić pracę domową,ponieważ ma inne obowiązki,dlatego właśnie najczęściej z tego powodu uczniowie spisują prace domowe w pośpiechu przed lekcjami od swoich koleżanek i kolegów.
Trudno się też dziwić rodzicom,ze obecnie nie mają czasu dla swoich dzieci,ponieważ wiemy jakie są czasy,dlatego osobiście uważam,że dobrym rozwiązaniem w takich sytuacjach powinny być zajęcia pozalekcyjne w obecności nauczyciela,który w razie wątpliwości wyjaśni uczniom zadane prace domowe .Uważam też,ze żadnego dziecka nie powinno zmuszać się do nauki,ponieważ każde dziecko może mieć inne zdolności,czyli być bardzo dobre z j.polskiego,a słabe z matematyki lub odwrotnie / itp./ i wtedy kochający rodzic powinien ten fakt zrozumieć i uszanować
Teresa Domagała nazwisko rodowe Skalska

#10 Guest_zenuś

Guest_zenuś
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2013 - 21:10

kakakakapusta,,,,,,,,,kikikikwi

#11 Guest_ANNA

Guest_ANNA
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2013 - 21:15

prace domowe som trudne a rozwionzanie można znaleść w necie i tyle filozofi {"Y:Y jeja "}

#12 Guest_ania maj

Guest_ania maj
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2013 - 17:18

szkoła jesy

#13 Guest_colosus

Guest_colosus
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 17:11

trzeba nauczyć sie pisać

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 15:44

naluka jest trudna

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 18:10

SEX

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2014 - 23:45

prace domowe som trudne a rozwionzanie można znaleść w necie i tyle filozofi {"Y:Y jeja "}

Dokładnie w dzisiejszych czasach komputer zastępuje wszystkie książki i aby odrobić prace domowe,które są trudne wystarczy tak zrobić z tym,ze każda osoba powinna to chcieć zrobić.
Jedynie tylko trochę uwagi należy poświęcić pierwszoklasistom szkoły podstawowej,ponieważ pisanie na komputerze nie zastąpi nauki pisania w zeszycie,czy nauki czytania.

#17 Guest_oli

Guest_oli
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2014 - 16:58

ja

#18 Guest_nicola

Guest_nicola
  • Goście

Napisano 09 listopad 2014 - 12:35

Kino rzadzi

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 10:05

dsotyczy to tzw. pełnych rodzin.W przypadku rodzin rozbitych -to fikcja.

#20 Guest_mama

Guest_mama
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2014 - 01:41

Chciałam się zapytać czy dyrektor szkoły podstawowej może zakazać dzieciom klas czwartych przynoszenia sprawdzianów do domu, czy jest taki przepis, rodzic przecież ma prawo obejrzeć z dzieckiem jakie zagadnienia były na sprawdzianie czy kartkówce i je przeanalizować a później poprawić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych