Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakaz dyskryminacji przyszłych pracowników w czasie rekrutacji

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672217 postów

Napisano 07 listopad 2012 - 12:03

Komentarz do artykułu: Zakaz dyskryminacji przyszłych pracowników w czasie rekrutacji

#2 Guest_joka

Guest_joka
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 12:03

I jaki wniosek z tego artykulu???
Zaden !
Czy sa jakies kary , konsekwencje dla dyskryminujacych nas ???
Gdzie zlozyc skarge?

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 14:33

...Czy sa jakies kary , konsekwencje dla dyskryminujacych nas ???...

Tak, można dostać odszkodowanie od niedoszłego pracodawcy.

...Gdzie zlozyc skarge?...

W sądzie pracy.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 02:09

Ja ostatnio dzwoniłem do pewnego biura pracy w Holandii.Polka zapytała się ile ja mam lat,Odpowiedziałem jej,że 37.Pani Odpowiedziała mi,że jestem za stary.W ofercie pracy nic nie pisałó o wieku.Też wiem,że w tej firmie robią owiele starsi pracownicy odemnie.Ja mam papiery na wszystkie rodzaje wózków widłowych oraz VCA i jestem odrazu przekreślony na firme Jumbo w Veghel.Gdzie takie coś można zgłosić?

#5 Guest_loco

Guest_loco
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 12:35

w dupe se zglos skarge. pracodawca ma prawo przyjąć tego , kogo mu się podoba. Jak ci nie pasuje , to szukaj pracy gdzie indziej , nikt nie chce mieć pracownika na sile

#6 Guest_Kama

Guest_Kama
  • Goście

Napisano 29 maj 2015 - 11:44

W polskim ustawodawstwie zakaz dyskryminacji dotyczy wyłącznie etapów: zatrudnienia pracownika, przebiegu pracy i rozwiązania stosunku pracy. Jest to określone w prawach i obowiązkach stron stosunku pracy. Nie ma zapisów dotyczących osób ubiegających się o zatrudnienie. W tym wypadku można wyłącznie powoływać się na art. 32 ust. 2 Konstytucji RP, bo jest to jedyny przepis, który można stosować bezpośrednio.

#7 Guest_:(

Guest_:(
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2019 - 07:59

Wiem, że zostałam odrzucona jako kobieta aplikująca na techniczne stanowisko. Rozmowy przeszły super, spełniam wymagania, do ostatniego etapy odrzucono wszystkie kobiety i co mogę z tym zrobić? Nienawidzę głupich przepisów, które są tylko by były i nie da się ich wyegzekwować.

#8 Guest_10

Guest_10
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2019 - 12:45

To ciekawe bo większość firm technicznych ma jakieś głupie parytety dla kobiet i łagodne traktowanie przy rekrutacji , ktoś wymyślił że kobiety są potrzebne w branżach technicznych i forsuje się je na siłe czy się nadają czy nie ważne że są ładne i przełożonym sie podobają.

#9 Guest_Lidia

Guest_Lidia
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2019 - 18:43

Jeszcze takie rzeczy naprawde się dzieją? W XXI wieku? Wierzyc sie nie chce. Co prawda dawno nie aplikowałam, bo juz dosyc długo urzeduje w medicover na stanowisku recepcjonistki. I w sumie praca wydaje sie byc dedykowana kobietom to zdarzaja sie tez faceci na zmianach. U nas dyskryminacja to raczej bajka... ważne zeby robota byla wykonana porzadnie. Czy facet czy babeczka, nie ma znaczenia - godziny są elastyczne, mozna dopasowac sie pod grafik dlatego pewnie i faceci aplikuja do nas na recepcje

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20408 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 wrzesień 2019 - 20:26

Jeszcze takie rzeczy naprawde się dzieją? W XXI wieku? Wierzyc sie nie chce. Co prawda dawno nie aplikowałam, bo juz dosyc długo urzeduje w medicover na stanowisku recepcjonistki. I w sumie praca wydaje sie byc dedykowana kobietom to zdarzaja sie tez faceci na zmianach. U nas dyskryminacja to raczej bajka... ważne zeby robota byla wykonana porzadnie. Czy facet czy babeczka, nie ma znaczenia - godziny są elastyczne, mozna dopasowac sie pod grafik dlatego pewnie i faceci aplikuja do nas na recepcje

A za reklamę ile płacą?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 06:10

Oszczędzają tysiaka na rekrutacji na popularnym portalu - strach się bać jak oszczędzają na pracownikach, a znaczna fluktuacja pracowników to chyba potwierdza.

#12 Guest_Sayrus

Guest_Sayrus
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2020 - 16:45

Wiem, że zostałam odrzucona jako kobieta aplikująca na techniczne stanowisko. Rozmowy przeszły super, spełniam wymagania, do ostatniego etapy odrzucono wszystkie kobiety i co mogę z tym zrobić? Nienawidzę głupich przepisów, które są tylko by były i nie da się ich wyegzekwować.

Po pierwsze: skąd możesz to wiedzieć? Zakładasz, że odrzucono cię z powodu płci, bo tak ci wygodnie.

Po drugie: nawet, jeśli odrzucono cię dlatego, że jesteś kobietą, to jeszcze nie znaczy, że jest to dyskryminacja.

Dyskrymiacja to różne traktowanie różnych osób w podobnej sytuacji. Mężczyzna i kobieta o takich samych kwalifikacjach nie są w podobnej sytuacji, bo mężczyzna nie stwarza pracodawcy zagrożenia kosztownym urlopem macierzyńskim. Przy braku innych informacji płeć jest też dobrym predyktorem ambicji, dyspozycyjności i zaangażowania w pracę ponad podstawowy wymiar. Aby ta sytuacja była równa kobieta musi mieć wyższe kwalifikacje, albo udowodnić, że nie może zajść w ciążę i że swoim profilem psychicznym istotnie odstaje od reszty do kobiet. To tylko absurd naszych czasów w których udaje się, że tych istotnych czynników nie ma i dokonuje się faktycznej dyskryminacji w postaci parytetów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych