Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto może być Prezydentem RP?

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671840 postów

Napisano 22 październik 2012 - 19:58

Komentarz do artykułu: Kto może być Prezydentem RP?

#2 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 19:58

To bardzo dobry artykuł. Moje dziecko pisze wypracowanie na temat wyborów prezydenckich i ten artykuł bardzo mu się przyda.

#3 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2013 - 00:44

Szkoda że tylko można dwukrotnie startować na prezydenta.

#4 Guest_anonimek001

Guest_anonimek001
  • Goście

Napisano 21 październik 2013 - 22:21

Bardzo przydatne!

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 listopad 2013 - 18:37

ilu kandydatów moze startowac na prezydenta

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2015 - 09:57

ilu kandydatów moze startowac na prezydenta

pewnie tylu co zbierze wymagane podpisy, można sobie wyliczyć: mazymalna ilość kandydatów = ilość osób uprawnionych/ilość wymaganych podpisów

#7 Guest_szawabog@gmail.com

Guest_szawabog@gmail.com
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 18:28

nie wiem, ale chyba jestem totalnym idiotom, bo tego stylu psowni, nie mogę całkiem zrozumieć. cyt."Zgodnie z przepisami Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 r. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej. Jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko dlatego też nie każdy może zostać Prezydentem.", gdyż moje pytanie było: kto może zostać prezydentem polski?. Nie pytałem czym jest prezydent, tylko kto.........?.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 20:13

nie wiem, ale chyba jestem totalnym idiotom, bo tego stylu psowni, nie mogę całkiem zrozumieć. cyt."Zgodnie z przepisami Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997 r. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej jest najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej Polskiej i gwarantem ciągłości władzy państwowej. Jest to bardzo odpowiedzialne stanowisko dlatego też nie każdy może zostać Prezydentem.", gdyż moje pytanie było: kto może zostać prezydentem polski?. Nie pytałem czym jest prezydent, tylko kto.........?.

Gdybyś przeczytał powyższy artykuł, miałbyś odpowiedź na swoje pytanie. "Idiotom" ( poprawnie idiotą) to może nie jesteś, ale albo nie umiesz czytać, albo czytasz bez zrozumienia tekstu.

#9 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2016 - 21:30

prezydent powinien rzandzic tym krajem a nie marszalek sejmu i senatu

#10 Guest_tajemnica

Guest_tajemnica
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2017 - 10:30

W wyborach na Prezydenta RP w roku 2020 będzie startował Piotr Tokarski z Tomaszowa Maz , także pojawi nam sie silny przeciwnik Dudy , Tuska itp .

#11 Guest_Rozwijamy Polskę

Guest_Rozwijamy Polskę
  • Goście

Napisano 27 październik 2017 - 23:22

UWAŻAM, ŻE GDYBY PREZYDENTEM MOGŁA BYĆ OSOBA NP. PO 21 ROKU ŻYCIA (a nie 35) JEJ POGLĄDY BYŁYBY ŚWIEŻE, INNOWACYJNE. TERAZ POLSKA STOI, NIE ROZWIJA SIE!!! MUSIMY TO ZMIENIĆ! Kto też uważa że kandydatura na prezydenta powinna być od 21 roku niech komentuje, zróbmy burzę w internecieszkole!

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 październik 2017 - 09:58

UWAŻAM, ŻE GDYBY PREZYDENTEM MOGŁA BYĆ OSOBA NP. PO 21 ROKU ŻYCIA (a nie 35) JEJ POGLĄDY BYŁYBY ŚWIEŻE, INNOWACYJNE. TERAZ POLSKA STOI, NIE ROZWIJA SIE!!! MUSIMY TO ZMIENIĆ! Kto też uważa że kandydatura na prezydenta powinna być od 21 roku niech komentuje, zróbmy burzę w internecieszkole!

Już mieliśmy w rządzie takiego świeżego, młodego i innowacyjnego Miśka, który wykazał się niczym. A burzę to sobie rób w nocniku.

#13 Guest_niedostrzeżony

Guest_niedostrzeżony
  • Goście

Napisano 05 listopad 2017 - 23:07

hmmmm co do prawa do wyłącznie 2 wybrań na prezydenta uważam że jeżeli społeczeństwu odpowiada kandydatura danej osoby to powinna ona być dosłownie mówiąc nieskończona i tyle w temacie bym napisał powinni to zmienić nawet jeśli jest tak zapisane w konstytucji

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2017 - 13:16

hmmmm co do prawa do wyłącznie 2 wybrań na prezydenta uważam że jeżeli społeczeństwu odpowiada kandydatura danej osoby to powinna ona być dosłownie mówiąc nieskończona i tyle w temacie bym napisał powinni to zmienić nawet jeśli jest tak zapisane w konstytucji

Czyli tak długo, jak w komunie, czyli jak Fidel Castro na Kubie...

#15 Guest_Tajemniczy

Guest_Tajemniczy
  • Goście

Napisano 12 luty 2018 - 23:53

Jeśli bym został prezydentem RP narodu w którym się urodziłem to czy mógł bym pozbyć się zbędnych mu rzeczy, posłów i PiS, po ? Chyba nie ale wiem jedno że polska nie idzie do przodu ona się cofa bo nadal rządzą nią posłowie i partie polityczne, a gdyby tak rządziła jak kiedyś jedną osobą z garstką zaufanych ludzi ? No właśnie. Polska powinna odrodzić się na nowo w nowym świecie. Wszyscy Polacy powinni się zjednoczyć i obalić aktualnych ludzi rządzących polską bo każdy z obecnych patrzy tylko na grubość swojego portfela. Mam 20 lat i uważam że obecny rząd zachowuje się jak zbieranina bachorów kłócących się o lizaka. Pochodzę z ubogiej rodziny i nie szukam pieniędzy oraz chwały, lecz szukam przyszłości dla Polski za którą walczyli nasi przodkowie. Nie wydaję mi się że walczyli by za obecną Polskę. Gdybym mógł każdemu Polakowi dać broń do ręki zrobił bym to i skierował każdego ku rządu. Po obaleniu rządu zadbał bym o nią i powiedział bym co trzeba odbudować w Polsce, a co trzeba odbudować ? Wszystko tylko osoba żyjąca na ulicy dostrzega problemy, a o to one: 1. Ciągle płacimy za ulice aby je wyremontowano i co remontują ? Nie zbyt. 2. Płacimy podatki, a z wynagrodzenia zostaje tyle co nie jeden poseł zarabia na dzień za nic nie robienie. 3. Platformy obywatelskie kłócą się między sobą tak mocno że polska ma poszarpane stosunki z Unią europejską bo myślicie że przez co innego. 4. 500 + ciekawe wyjście każda wielodzietna rodzina dostaje pieniądze aby wykarmić rodzinę, no brawo szkoda że nie myślą normalnie, nie muszą nam dawać więcej pieniędzy niech mniej zabierają. Jak widzicie zwykły ubogi 20-sto latek potrafił by rządzić polską sam z garstką ludzi. Zadbał bym i odbudował Polskę dla naszych przodków którzy polegli w walce o Polskę, oraz dla naszego potomstwa aby żyli lepiej niż my. Jeśli nic z tym nie zrobimy i będziemy czekać na lepsze jutro doczekamy się jedynie śmierci bo nigdy z takim rządem nie będzie lepiej tylko gorzej. Już rujnują państwo, i będą to robić dalej. Pozwolicie na to ? Ja będę się starał i mój przyjaciel Łukasz Sz. Również. Jeśli chcecie pomóc w odbudowie i odrodzeniu polski wyjdźcie 17 maja na ulicę i zbuntujcie się władzy tak jak kiedyś, niech Polska zobaczy siłę którą skrywamy, niech świat zobaczy że polska się odrodziła, niech demokracja i sprawiedliwość przeważy nie wybory które mogą być fałszowane. Mój dziadek mówił - Jeszcze przyjdzie czas gdy wszyscy bali się nas. Chodziło o ludzi o Polaków, tak więc chciałbym zobaczyć jak bardzo silna jest polska gdy walczy o lepszy świat dla swoich dzieci, wnuków i prawnuków. Niech każdy wyjdzie na ulicę i skieruje się ku władzy. Zrobicie to 17 maja ? Lub 3 hmm czy pokażemy sobie nawzajem i światu naszą siłę ? Pokażemy tylko musimy się zbuntować !!!

#16 Guest_Cuki

Guest_Cuki
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 14:55

Mam nadzieję, że wrócę tu za 7 lat i później za 14. Postaram się pomóc, jeszcze to zobaczycie :P

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 październik 2019 - 20:45

Nie każdy może zostać prezydentem? A taki niepełnosprawny zdaje się umysłowo szogun? Mafiozo niepełnosprytny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych