Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiany w rejestracji samochodów

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671965 postów

Napisano 09 październik 2012 - 11:58

Komentarz do artykułu: Zmiany w rejestracji samochodów

#2 Guest_jaa

Guest_jaa
  • Goście

Napisano 09 październik 2012 - 11:58

a od poniedziałku tj.08.10.2012 kolejna opłata przy rejestracji pojazdu z zagranicy,który nie posiada tablic rejestracyjnych!!!!! kolejny haracz to obowiazek zakupu tablicz czerwonych i miekkiego dowody zeby zrobić przegląd dopuszczajacy pojazd do ruchu na terenie RP!!!! 2 RAZY STOIMY W KOLEJCE 2 RAZY PŁACIMY ZA TABLICE I 2 RAZY TRACIMY CZAS!CAŁA POLSKA! ... jak tu żyć?

#3 Guest_potencjalny kupiec

Guest_potencjalny kupiec
  • Goście

Napisano 29 listopad 2012 - 22:25

Przecież to jest obłęd, nie wierzę że to jest potrzeba czymś podyktowana. Jeżeli ci panowie uważają się za mądrych to z całym szacunkiem ale ja mam inne zdanie.
Takie działanie nie ułatwia życia OBYWATELOM a wręcz je komplikuje. Ale tej opcji chyba o to chodzi,czym gorzej tym lepiej to skutek został osiągnięty.Te sprzeczne logicznie posunięcia przy głębszej analizie mają swoje wytłumaczenie.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 16:19

z tą możliwością zostawienia tablic poprzednich to chyba WIELKA L I P A, i podpucha ze strony partii rządu bo do tej pory nic się nie zrobiło a tylko wiele gadania podobnie jak to że mogę zarejestrować auto w dowolnym urzędzie komunikacji na terenie całej PL. Tak więc jak będziecie panowie rządowi tak dalej robić w balona kierowców to nie dziwcie się że piszą że nie zasługujecie na zaufanie a tym samym na poparcie przy kolejnych wyborach. pozdrawiam tych którzy mówili o tych możliwościach z tablicami rejestracyjnymi.KŁAMCY

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 16:19

z tą możliwością zostawienia tablic poprzednich to chyba WIELKA L I P A, i podpucha ze strony partii rządu bo do tej pory nic się nie zrobiło a tylko wiele gadania podobnie jak to że mogę zarejestrować auto w dowolnym urzędzie komunikacji na terenie całej PL. Tak więc jak będziecie panowie rządowi tak dalej robić w balona kierowców to nie dziwcie się że piszą że nie zasługujecie na zaufanie a tym samym na poparcie przy kolejnych wyborach. pozdrawiam tych którzy mówili o tych możliwościach z tablicami rejestracyjnymi.KŁAMCY

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2015 - 19:39

No cóż jest rok 2015 i cisza......... .Tablice dalej trzeba wymieniać chociażby aktualne były w dobrym stanie. Tak więc jak gość napisał to WIELKA LIPA z tymi tablicami ,chytrość urzędasów i rządowców wzięła górę, a ile gadania że numerów np. w Poznaniu już brakuje i muszą coś wymyślić. Sumując to = kolejne oszustwo ze strony rządowo-urzędniczej.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2015 - 16:37

szanowna pani W O Ż N I A K MAŁGORZATO no i gdzie te zmiany w z możliwością zostawienia tablic rejestracyjnych o których pani raczy mówić ??? cyt.(Zgodnie z projektem ustawy o centralnej ewidencji pojazdów i kierowców kupujący używane auto nie będzie musiał występować o nowe tablice. MSWiA, które przygotowuje zmiany, nie boi się protestów samorządowców. – Mają one ułatwić życie obywatelom – mówi Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy MSWiA , a więc gdzie te zmiany????? - pani rzecznik skoro publicznie jest taka wypowiedz to chyba do czegoś to zobowiązuje.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2016 - 11:39

JEST TAKIE PRZYSŁOWIE "OBIECANKI CACANKI A GŁUPIEMU RADOŚĆ'' POLACY WYBIERAJĄC OBIECANKI PISOWSKIE MAJĄ TO CO MAJĄ I DZIWIĘ SIĘ,ŻE TERAZ PIS OBRAŻACIE. RZĄD OD MOMENTU WYBORÓW USILNIE PRACUJE JAK DOPROWADZIĆ POLSKĘ DO TOTALNEJ RUINY. .

#9 Guest_Olo

Guest_Olo
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2018 - 09:05

Fajnie.

#10 Guest_alf

Guest_alf
  • Goście

Napisano 04 marzec 2019 - 08:20

Mamy już marzec 2019 i żadnych zmian na razie nie widać. Właśnie kupiłem autko i znów muszę stracić urlop, by spędzić cały dzień w urzędzie tylko po to, by każdy przechodzień widział, z jakiego jestem miasta. Głupota do kwadratu!

#11 Guest_świr

Guest_świr
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2019 - 21:58

No nie wiem raczej każda z zaproponowanych zmian ma tyle samo dobrych co i złych stron a może nawet więcej złych. 1. Nagle okaże się, że na parkingu osiedlowym w Katowicach parkują pojazdy z Gdańska itd. Oczywiście miejscowi będą "sie wkur..." i może się zdarzyć, że najlepszemu sąsiadowi gwoździem po masce przejadą. 2. Do tej pory przynajmniej część kierowców była bardziej wyrozumiała dla tych, którzy mieli obce rejestracje i mylili się - często w idiotycznych rozwianiach drogowych - albo jechali wolniej niż miejscowi, teraz nie będzie wiadomo kto swój a na kogo trzeba brać poprawkę. Tablice indywidualne, no cóż może ma to sens, ale ja jakbym się zdecydował na takie to przy zmianie auta też pewnie chciałbym je wymienić a nie zostawiać, żeby "gniły w garażu". 3. Głupotą jest uwolnienie rejonizacji przy rejestracji pojazdów - samorządy w ogóle przestaną dbać o płynność tych działań, w konsekwencji będzie okropny bałagan i o wiele trudniej będzie pojazd zarejestrować i wyrejestrować, na próbnych będziemy jeździli o ho ho, a może i dłużej. A do tego mamy nadchodzące nowe kary za nie zgłoszenie w terminie kupna lub sprzedaży pojazdu - ale tak naprawdę, to kolejny bubel prawny, bo przecież teraz można było karać za to bez przeszkód i kara nadal jest do 3000 zł, wystarczyło żeby Urząd skierował sprawę do Policji lub Straży Miejskiej - ba ma taki prawny obowiązek, więc wprowadzając nowe przepisy oczywiście ze znacznie niższymi karami do 1000 max - jeszcze nie wiem w jakim trybie pewnie jakąś głupotę np. w trybie kpa - kto się trochę na tym zna wie, że najlepszym i najskuteczniejszym sposobem ukarania kogoś jest ustawa prawo o ruchu drogowym, wystarczy naruszyć przepis i już sprawa załatwiona bo naruszenia mogą nastąpić z winy nieumyślnej a praktycznie w każdym innym przypadku trzeba sprawcy udowodnić winę. I tu zaczynają się schody bo nasz cudowny rząd robi wszystko żeby było lepiej. Platforma nie była lepsza. Kolejne zachowanie penalizowane przez różne ustawy - to prawdziwy majster-sztych, co sprzyja uniknięciu odpowiedzialności he he - tylko trzeba wiedzieć jak się zachować. Np. ciekawe co będzie jak postępowanie w trybie KPA będzie trwało 11 miesięcy (To, że w kpa coś trwa miesiącami to nie nowina, za mało urzędników, błędne decyzje, możliwość odwołań itd.) a ja przed upływem 12 miesiąca złożę samooskarżenie w jednostce Policji w ramach 97 kpw w zbiegu ze stosownym przepisem prd i od razu wniosek o umorzenie z dokumentem potwierdzającym wszędzie postępowania policyjnego w ramach obecnego przepisu, tj kw. W ramach kpa (czyli nowego bubla) na podstawie świętej zasady, że nie można być dwa razy za to samo karanym, bedą musieli umorzyć, tj umorzyć w ramach kpa a w ramach kpw jak nie zdążą skierować do sądu to się przedawni. A nawet jak skierują to zawsze można sprawdzić legitymację sędziego, a może jest wybrany przez pisowskie krs, he he. Radzę odmawiać przyjmowania jakichkolwiek mandatów w obecnej sytuacji prawnej to głupota. Przeważnie w większości sądów w sprawach o wykroczenia orzekają młodzi sędziowie, który z tego powodu, że są młodzi musieli zostać wybrani przez nową krs, czyli można ich wyrok podważyć, złożyć wniosek o zmianę sędziego itp. zanim sąd się ogarnie sprawa się przedawni i po co płacić mandaty skoro nasz wspaniały rząd pokazuje jak unikać odpowiedzialności. Mam "gdzieś" sędziów i ich protest - jest wielu fajnych i są wśród nich dobrzy fachowcy, ale na tak małe w skali kraju stadko to kupa w nim czarnych owiec o czym świadczą choćby przyjmowane przez nich niemalże masowo nominacje przez wątpliwie konstytucyjne organy (cały krs, trybunał konstytucyjny i chyba już setki sędziów w sądach powszechnych, oj dużo tego - tak jakby kręgosłup moralny ludzi w tym fachu był w bardzo kiepskiej formie), zresztą to też mnie obchodzi tyle co zeszłoroczny śnieg. Tylko że teraz w żadnym sądzie nie doczekam się żadnego orzeczenia, znowu się zacznie: na ulicach bombki itp. "długu inaczej jak przy pomocy kolesi z Pruszkowa" nie ma szans na odebranie w ramach normalnego postępowania w cywilizowanym społeczeństwie - ja jestem stuknięty ale ci, co rządzą to chyba jakieś stado nierozgarniętych półgłówków. Teraz niebezpiecznie cokolwiek odkładać w banku, bo co będzie jak tytuły wykonawcze będą klepali nowi sędziowie, każdy będzie do podważenia, a oszczędności normalnych ludzi "szlag ..., a jak pracodawca lub kontrahent mi nie zapłaci i do kogo mam iść? Do sądu, przecież nawet jak wyrok będzie dla mnie korzystny to go druga strona zaskarży, dosłownie każda dziedzina życia jest zagrożona. Czy pisiory tego nie rozumieją? Naciski na sędziów nic nie pomogą a w skutkach dla ludzi mogą się okazać koszmarem, bo wówczas każdy jeden wyrok, nawet wydany przez poprawnie legitymowanego sędziego będzie do podważenia, jeżeli nie w kraju to z pewnością w Trybunale Sprawiedliwości. Ale wielu się cieszy, np. kościół, bo nie będzie rozwodów, chyba, że sami księża go udzielą, ale ich władza wzrośnie. 4. Wprowadzenie do ewidencji danych o przebiegu samochodu - po co? przy kupnie pojazdu w miarę nowego sprawdzamy przebieg we właściwym serwisie - jeżeli kupujemy pojazd nie serwisowany albo z zagranicy to ponosimy ryzyko takie jak przy niemalże każdej transakcji i tyle. Jeżeli kupuję auto powyżej 10 lat to za przeproszeniem mam w gdzieś jego przebieg, natomiast ważny jest jego stan techniczny. Czyli kolejna kosztowna głupota. No i kto zapłaci, za te wszystkie zmiany, zaraz okaże się, że aby pokryć koszty tych wspaniałych zmian opłaty rejestracyjne będą wyższe niż obecne. Poziom życia politycznego w Polsce spada strasznie, to prosta droga do utraty niepodległości. Czy Prezes i Prezydent, Premier i reszta rządu którzy kreują się na wielkich patriotów tego nie rozumieją, a może to najwięksi wrogowie naszego ukochanego Kraju? Wolę myśleć, że są po prostu niekompetentni.

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2019 - 23:12

Muszyński będzie bogaty

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych