Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renta po zmarłym rodzicu

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671044 postów

Napisano 04 październik 2012 - 21:40

Komentarz do artykułu: Renta po zmarłym rodzicu

#2 Guest_pul

Guest_pul
  • Goście

Napisano 04 październik 2012 - 21:40

Idiotyzm naszego prawa

#3 Guest_serio

Guest_serio
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2015 - 08:04

Składać tony papierków??? To po co wydaliście miliardy NASZYCH pieniędzy na systemy komputerowe???!!!

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2015 - 10:04

Z tego wniosek że 4-5 dzieci nie ma żadnych potrzeb moze przymierac głodem po śmierci swojego rodzice. Jak zwykle w lepszej sytuacji jedynaki.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 08:26

Moja córka jest jedynaczką i tez niestety nie dostanie renty po ojcu ,bo jej się nie należy,były mąż nie pracował przez ostatnie 1,5 roku i powiedzieli mi ze córka nie dostanie po nim nic.Zaznaczam ze około 15 lat pracował i gdzie sa te pieniazki.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 08:40

Moja córka jest jedynaczką i tez niestety nie dostanie renty po ojcu ,bo jej się nie należy,były mąż nie pracował przez ostatnie 1,5 roku i powiedzieli mi ze córka nie dostanie po nim nic.Zaznaczam ze około 15 lat pracował i gdzie sa te pieniazki.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 maj 2016 - 12:01

Niestety, trzeba pracować na bieżąco, żeby córka mogła otrzymać rentę po rodzicu.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 19:14

w chwili śmierci ojca córka się nie uczyła teraz zacznie studia czy należy się jej renta po ojcu

#9 Guest_Marlena

Guest_Marlena
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2017 - 20:03

Witam, Mam pytanie , czy jest możliwość przyznania renty jeśli był ustalony kapitał początkowy ,ale brakuje lat nieskładkowych ??

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2017 - 11:44

Witam, Mam pytanie , czy jest możliwość przyznania renty jeśli był ustalony kapitał początkowy ,ale brakuje lat nieskładkowych ??

Opisz dokładnie sprawę, bo nie wiadomo, o co Ci chodzi.

#11 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 10 październik 2017 - 19:13

czy przysluguje zaswiadczenie z gminy o wykonywanej pracy ojca na gospodarstwie u rodziców dla syna małoletniego po jego śmierci potrzebne dla zus o przyznanie renty jeśli brakuje 5 lat skladkowych z pozniejszych prac ojca

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15998 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 październik 2017 - 19:45

"czy PRZYSZŁYSŁUGUJE zaświadczenie.."
O zaświadczenie można się zwrócić i poprosić, z urzędu czyli z mocy prawa, to nie przysługuje, bo inaczej już by do domu przysłali

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15998 postów

Napisano 10 październik 2017 - 19:45

Przysługuje *

#14 Guest_pytanie

Guest_pytanie
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 15:00

czy przysługuje renta po zmarłym ojcu w tym przypadku :

ojciec zmarł  we wrześniu 2015, jestem jedynym synem, w chwili śmierci ojca przebywałem na zasiłku chorobowym podczas zatrudnienia, potem - na zasiłku z ZUS po ustaniu zatrudnienia, potem na świadczeniu reh. z ZUS aż do teraz. Czyli cały czas niezdolny do pracy.

czyli w chwili śmierci ojca byłem niezdolny do pracy.

czy jest jakaś szansa? w artykule na samym początku jest napisane, że renta po zmarłym ojcu przysługuje dzieciom, bez względu na wiek, jeśli w chwili śmierci rodzica byly całkowicie niezdolne do pracy.

Czy przebywanie na ZUS ZLA a potem zasiłku z ZUS jest tym samym, co całkowita niezdolność do pracy>

Czy chodzi tutaj o coś innego?

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15998 postów

Napisano 11 październik 2017 - 15:30

, pewnością przebywanie na zwolnieniu to nie to samo co całkowita niezdolność.

#16 kaziutek

kaziutek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 10:09

Po śmierci męża została żona i dziecko małoletnie. Obydwoje mieli prawo do renty ale żona zrezygnowała z tego / nie zgłosiła do ZUS swojego roszczenia/ z uwagi na obawę utraty pracy. Teraz po kilkunastu już latach dziecko dalej otrzymuje rentę bo się uczy. Zona jednak cały czas twierdzi że renta jest ich wspólna.

#17 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15998 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 10:59

O co tobie tak naprawdę chodzi?

Matka wychowuje/wychowywała małoletniego, sam z pewnością nie mógł by funkcjonować, dbała o niego.....a teraz ten "małoletni" chce odebrać marne końcówki z renty, które to rzekomo matka zawłaszczała bo dzieciak tyle nie potrzebował? I jeszcze powinna podzielić się z wynajmu mieszkania?

A dzieciak płacił jej za dbanie o jego tyłek, za pranie, sprzątanie....itd, czy za darmo usługiwanie ma  być?

Niech dziecko idzie do sądu i zażąda zwrotu "zawłaszczonych" a matka wystawi mu rachunek za usługi, zobaczy małoletni co z tego wyjdzie

#18 Guest_Zuzanna Napieralska

Guest_Zuzanna Napieralska
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 11:50

ZUS to jednak, ale te renty można zwiększyć np. dzięki pomocy kancelarii odszkodowawczych. Ja osobiście polecam Advoco.pl

#19 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 15998 postów

Napisano 23 styczeń 2018 - 11:53

ZUS to jednak, ale te renty można zwiększyć np. dzięki pomocy kancelarii odszkodowawczych. Ja osobiście polecam Advoco.pl

Reklama czegoś,co nie radzi sobie na rynku, to antyreklama

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych