Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renta po zmarłym rodzicu

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671213 postów

Napisano 04 październik 2012 - 21:40

Komentarz do artykułu: Renta po zmarłym rodzicu

#2 Guest_pul

Guest_pul
  • Goście

Napisano 04 październik 2012 - 21:40

Idiotyzm naszego prawa

#3 Guest_serio

Guest_serio
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2015 - 08:04

Składać tony papierków??? To po co wydaliście miliardy NASZYCH pieniędzy na systemy komputerowe???!!!

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2015 - 10:04

Z tego wniosek że 4-5 dzieci nie ma żadnych potrzeb moze przymierac głodem po śmierci swojego rodzice. Jak zwykle w lepszej sytuacji jedynaki.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 08:26

Moja córka jest jedynaczką i tez niestety nie dostanie renty po ojcu ,bo jej się nie należy,były mąż nie pracował przez ostatnie 1,5 roku i powiedzieli mi ze córka nie dostanie po nim nic.Zaznaczam ze około 15 lat pracował i gdzie sa te pieniazki.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2016 - 08:40

Moja córka jest jedynaczką i tez niestety nie dostanie renty po ojcu ,bo jej się nie należy,były mąż nie pracował przez ostatnie 1,5 roku i powiedzieli mi ze córka nie dostanie po nim nic.Zaznaczam ze około 15 lat pracował i gdzie sa te pieniazki.

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 maj 2016 - 12:01

Niestety, trzeba pracować na bieżąco, żeby córka mogła otrzymać rentę po rodzicu.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2016 - 19:14

w chwili śmierci ojca córka się nie uczyła teraz zacznie studia czy należy się jej renta po ojcu

#9 Guest_Marlena

Guest_Marlena
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2017 - 20:03

Witam, Mam pytanie , czy jest możliwość przyznania renty jeśli był ustalony kapitał początkowy ,ale brakuje lat nieskładkowych ??

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2017 - 11:44

Witam, Mam pytanie , czy jest możliwość przyznania renty jeśli był ustalony kapitał początkowy ,ale brakuje lat nieskładkowych ??

Opisz dokładnie sprawę, bo nie wiadomo, o co Ci chodzi.

#11 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 10 październik 2017 - 19:13

czy przysluguje zaswiadczenie z gminy o wykonywanej pracy ojca na gospodarstwie u rodziców dla syna małoletniego po jego śmierci potrzebne dla zus o przyznanie renty jeśli brakuje 5 lat skladkowych z pozniejszych prac ojca

#12 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 październik 2017 - 19:45

"czy PRZYSZŁYSŁUGUJE zaświadczenie.."
O zaświadczenie można się zwrócić i poprosić, z urzędu czyli z mocy prawa, to nie przysługuje, bo inaczej już by do domu przysłali

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 10 październik 2017 - 19:45

Przysługuje *

#14 Guest_pytanie

Guest_pytanie
  • Goście

Napisano 11 październik 2017 - 15:00

czy przysługuje renta po zmarłym ojcu w tym przypadku :

ojciec zmarł  we wrześniu 2015, jestem jedynym synem, w chwili śmierci ojca przebywałem na zasiłku chorobowym podczas zatrudnienia, potem - na zasiłku z ZUS po ustaniu zatrudnienia, potem na świadczeniu reh. z ZUS aż do teraz. Czyli cały czas niezdolny do pracy.

czyli w chwili śmierci ojca byłem niezdolny do pracy.

czy jest jakaś szansa? w artykule na samym początku jest napisane, że renta po zmarłym ojcu przysługuje dzieciom, bez względu na wiek, jeśli w chwili śmierci rodzica byly całkowicie niezdolne do pracy.

Czy przebywanie na ZUS ZLA a potem zasiłku z ZUS jest tym samym, co całkowita niezdolność do pracy>

Czy chodzi tutaj o coś innego?

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 11 październik 2017 - 15:30

, pewnością przebywanie na zwolnieniu to nie to samo co całkowita niezdolność.

#16 kaziutek

kaziutek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 10:09

Po śmierci męża została żona i dziecko małoletnie. Obydwoje mieli prawo do renty ale żona zrezygnowała z tego / nie zgłosiła do ZUS swojego roszczenia/ z uwagi na obawę utraty pracy. Teraz po kilkunastu już latach dziecko dalej otrzymuje rentę bo się uczy. Zona jednak cały czas twierdzi że renta jest ich wspólna.

#17 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 14 listopad 2017 - 10:59

O co tobie tak naprawdę chodzi?

Matka wychowuje/wychowywała małoletniego, sam z pewnością nie mógł by funkcjonować, dbała o niego.....a teraz ten "małoletni" chce odebrać marne końcówki z renty, które to rzekomo matka zawłaszczała bo dzieciak tyle nie potrzebował? I jeszcze powinna podzielić się z wynajmu mieszkania?

A dzieciak płacił jej za dbanie o jego tyłek, za pranie, sprzątanie....itd, czy za darmo usługiwanie ma  być?

Niech dziecko idzie do sądu i zażąda zwrotu "zawłaszczonych" a matka wystawi mu rachunek za usługi, zobaczy małoletni co z tego wyjdzie

#18 Guest_Zuzanna Napieralska

Guest_Zuzanna Napieralska
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2018 - 11:50

ZUS to jednak, ale te renty można zwiększyć np. dzięki pomocy kancelarii odszkodowawczych. Ja osobiście polecam Advoco.pl

#19 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 17695 postów

Napisano 23 styczeń 2018 - 11:53

ZUS to jednak, ale te renty można zwiększyć np. dzięki pomocy kancelarii odszkodowawczych. Ja osobiście polecam Advoco.pl

Reklama czegoś,co nie radzi sobie na rynku, to antyreklama

#20 Guest_Szanowni Państwo

Guest_Szanowni Państwo
  • Goście

Napisano 26 marzec 2018 - 11:51

Co dzieje się w sytuacji, gdy na jednym z rodziców ciąży obowiązek alimentacyjny, a drugi rodzic zmarł. Czy dziecko może otrzymywać równocześnie alimenty od żyjącego rodzica i rente rodzinna po zmarłym rodzicu?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy