Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto rozpoznaje wniosek o wznowienie postępowania?

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671874 postów

Napisano 01 październik 2012 - 18:29

Komentarz do artykułu: Kto rozpoznaje wniosek o wznowienie postępowania?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 październik 2012 - 18:29

Artykul ogolnie niezly, jasno i konkretnie opisujacy sedno sprawy. Z jednym zgrzytem; otoz autor pisze, ze na oba mozliwe postanownienia sadu orzekajacego o wznowieniu postepowania (oddalajace wniosek lub pozostawiajace go bez rozpoznania) - przysluguje zazalenie, chyba ze w sprawie orzekal Sad Najwyzszy.
Dostrzeglem tu niescislosc, i nie wiem co o tym myslec...- otoz art. 547 par 1 kpk podaje:
" Na postanowienie oddalające wniosek lub pozostawiające go bez rozpoznania przysługuje zażalenie, chyba że orzekł o tym sąd apelacyjny lub Sąd Najwyższy."

Wynika z tego, ze zazalenie nie otrzysluguje nie tylko wetdy, kiedy postanownenie wydal Sad Najwyzszy (jak pisze autor), ale tez jesli postanownie wydal takze Sad Apelacyjny.
W koncu nie rozumiem, jak jest faktycznie; czy wkradl sie blad do art. eksperta? Pytalem o to mailem i redakcje (bez odp.), a takze kilkakrotnie autora artykulu piszac na adres jego kancelarii - bez odpowiedzi...

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 październik 2019 - 18:08

Mam pytanie czy dobrowolnie poddanie się karze a ujawnia się nowe dowody mojej nie wino ściany to czy mogę wznowić postępowanie? Chodzi oto ze do jednego zarzutu są dowody a do dwóch nie ma i są nawet dowody ze tych dwóch przestępstw nie popełniłem są tylko poszlaki

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych