Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwolnienie z podatku od nieruchomości przez gminę


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 671967 postów

Napisano 07 wrzesień 2012 - 13:58Komentarz do artykułu: Zwolnienie z podatku od nieruchomości przez gminę

#2 Guest_emeryt-rolnik

Guest_emeryt-rolnik
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 13:58

Jak można traktować i oszukiwać emerytów?Dlaczego przed uzyskaniem świadczenia renty strukturalnej czy emerytury w zamian za pozbycie się ziemi nikt nie informował o obowiązku płacenia podatku od pozostałych po zbyciu ziemi w zamian za rentę strukturalną budynków gospodarczych.Kto jest teraz w stanie z 600 zł emerytury opłacić tak wysokie podatki? 6-7zł od metra2 powierzchni.Obora,stodoła,chlew czy pomieszczenie na sprzęt to nawet małe gospodarstwo 4ha wymaga 100-300m2 budynków inwentarskich.Przed emeryturą te pomieszczenia były wolne od podatków,ale też zarabiały na siebie.Teraz stoją puste,emeryt jest zchorowany ,otrzymuje 600zł i każe się mu przez kilka miesięcy nie jeść nie chorować tylko płacić za powietrze w oborach i chlewach.Gdzie jest ta opieka nad seniorem,gdzie to państwo opiekuńcze?Dlaczego egzekwuje się ustawę z 1991roku i dotychczas nikt z wybieranych i opłacanych przez również emerytów nie pomyślał o zmianie tej nieprzemyślanej-krzywdzącej ludzi ustawy?

#3 Guest_emerytka z KRUS

Guest_emerytka z KRUS
  • Goście

Napisano 16 luty 2014 - 12:07

Posłowie z PSL gdzie jesteście nasi obrońcy? Jestescie wtedy gdy są potrzebne nasze głosy.Z czego mamy płacić podatki od budynków pozostałych po gospodarstwie po przejście na emeryturę których nikt nie chce kupić?Z z tej nędzy co nam uzgodniliście z koalicjantem (700 zł)bo przy władzy jesteście dzięki naszym głosom cały czas,zmieniają się tylko koalicjanci.Samoobrona wniosła gotową i bardzo dobrą ustawę która leży do dzisiaj w zamrażarce sejmowej,a jest opublikowana w internecie,więc wystarczy ją wnieść pod przegłosowanie i uchwalić.Gminy są bezradne i znają sytuacje nas emerytów rolniczych lecz nie mogą nic zrobić.Nawet jeśli rady gmin zwolnią nas z podatku od budynków gospodarczych to i .tak jest to unieważniane przez izby obrachunkowe i sądy.Pozostałe po gospodarstwie budynki,stodoły obory,budynki na sprzęt są nieraz bardzo duże przekraczające 300m 2.Nawet te małe 20 do 120m2 to jest koszt podatku od 1m2-7.00 zł,wić prosty rachunek za 100m2 700zł płaconych za powietrze na które nas niestać Posłowie jesteście ze wsi i małych miasteczek więc znacie sytuacje,dlaczego nic nie robicie dla swoich ojców,dziadków i innych sąsiadów. my nie mamy następców i za małe są i były nasze gospodarstwa aby nasze dzieci jeśli ich mamy z tego wyżyły.Ziemi się wyzbyliśmi a budynków nikt nie chce kupić bo siedliska są za małe i nie sposób w obecnych czasach na działce 500m2 i budynkach 30 do 150 m2 gospodarzyć ,często wjazd na posesje to 2i pół metra.Trzeba umrzeć na jeden miesiąc aby zapłacić podatek za 100m2 budynek gospodarczy.Prosimy Was o pomoc,bo przez cały okres waszego bycia w sejmie nikt nie raczy l nam pomóc.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 08:01

Do roboty rolnicze baranki! Cały czas beczycie że wam źle. Może gdybyście musieli zapłacić ZUS zamiast kRUS zamknelibyście jadaczki.

#5 Guest_Polak

Guest_Polak
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2019 - 09:50

Pasożyty żyją z naszych zusowskich składek! ,,demokracja,, pi...Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych