Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dyżur w pracy

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672190 postów

Napisano 05 wrzesień 2012 - 18:20

Komentarz do artykułu: Dyżur w pracy

#2 Guest_peter

Guest_peter
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2012 - 18:20

Ale zaraz! Chwileczke! Skoro tak , to na dyżurze moge być bez przerwy! Bo np. przez 3tygodnie bylem na dyzurze i mialem wezwanie 2 razy. I teraz tak. Reszta sie nie liczy?? Bylem pod telefonem 24/h!! w ciaglej gotowosci, bez browarku , bez wyjazdu do sklepu , w domu z autem sluzbowym w gotowosci i NIC??? Nie rozumiem? A mój czas??

#3 Guest_pracownik

Guest_pracownik
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2013 - 19:03

witam cie, mam wlasnie dokladnie ten sam problem,oprocz normalnej pracy ma byc dodatkowo dyzur pelniony do nastepnego dnia kiedy to znow trzeba isc do pracy, czyli teoretycznie mam byc w pracy 24h na dobe, bo nie moge wyjsc nigdzie z rodzina, z przyjaciolmi itd oczywiscie za dyzur w domu nic sie nie nalezy bo byles w domu i powiedza ze dom nie jest miejscem pracy. Problem w tym ze 11godzin odpoczynku musi byc i mysle ze w kazdym sadzie pracy taka sprawa jest wygrywana od reki tylko kto zaryzykuje utrate pracy zglaszajac to do PIP? pracownik ktory tego dokona odrazu jest zwalniany natomiast na jego miejsce zatrudniany jest taki ktory bez gadania bedzie siedzial 24h na dobe za darmo byleby tylko pracy nie stracic. na tym pracodawcy niestety żeruja. Nie wiem jeszcze jak prawo pracy reguluje zlecanie dyzurow bo chyba nie moze byc to stalym obowiazkiem pracownika, a jedynie w wyjatkowych przypadkach od swieta. Ja moge zgodzic sie na dyzur domowy jesli bedzie placony tak samo jak dyzur pelnion yw pracy czyli 60% za godzine, ale pracodawca na to nie pojdzie bo musialby wyplacic praktycznie druga pensje. Pytanie jeszcze jest takie czy moze pracodawca mnie zmusic do dyzurow jesli nie bylo tego w umowie? czy moge odmowic?

#4 Guest_chore

Guest_chore
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 10:03

Przeciez to jest chore. Przepis do zmiany. Gotowosc do pracy to tez swiadczenie pracy i przeznaczenie swojego czasu. Chore!

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 maj 2020 - 22:32

Ja mam raczej pytanie co znaczy "w gotowości do wykonywania pracy wynikającej z umowy o pracę". Czy to znaczy jakiś rygor czasowy, jakieś wymogi w stylu nie picia alkoholu (bo w pracy nie wolno być pod wpływem), jak to się ma do urlopu, świąt, weekendu i L4? Czy powinno być w umowie o pracę?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych