Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy pracodawca może nas zwolnic kiedy przebywamy na zwolnieniu lekarskim?

73 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671874 postów

Napisano 26 sierpień 2012 - 21:51

Komentarz do artykułu: Czy pracodawca może nas zwolnic kiedy przebywamy na zwolnieniu lekarskim?

#2 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2012 - 21:51

witam mam pytanko czy pracodawca może zwolnić na l4 teściu jest kierowcą zawodowym pracuje u jednego pracodawcy kilka lat po bajpasach stracił noge a po 6 miesiącach pracodawca wręczył mu do szpitala zwolnienie czy tak mugł

#3 Guest_aplikantradcowskikrakow

Guest_aplikantradcowskikrakow
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2012 - 22:04

Witam,

Jeżeli potrzebuje Pani pomocy kontakt aplikantradcowskikrakow@gmail.com

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2012 - 09:30

witam mam pytanko czy pracodawca może zwolnić na l4 teściu jest kierowcą zawodowym pracuje u jednego pracodawcy kilka lat po bajpasach stracił noge a po 6 miesiącach pracodawca wręczył mu do szpitala zwolnienie czy tak mugł

pracownik jest chroniony przez 182 dni choroby(6 miesięcy)po tym okresie pracodawca może rozwiązać umowę o pracę Art. 53 Kp.
Jeżeli pracownik po 6 miesiącach choroby nadal nie jest zdolny do pracy, to może wystąpić o świadczenie rehabilitacyjne(do ZUS), które może być przyznane max na 24 miesiące. W tym przypadku pracownik jest chroniony przez 182 dni choroby + 90 dni pobierania świadczenia rehabilitacyjnego(warunek świadczenie rehabilitacyjne musi być bezpośrednio po zasiłku chorobowym). Kiedy zakończył się okres 182 dni pobierania chorobowego? Czy teść wystąpił o świadczenie rehabilitacyjne?

#5 Guest_maria

Guest_maria
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2012 - 12:03

witam jestem na zwolnieniu lekarskim 11 miesiecy praca mi placila 28 tygodni pozniej poszlam do jobcenter z moim chorobowym od 15 maja mi nkt nie placi chorobowego ,stawalam u nich na komisji lekarskiej odpowiedz mi przyszla taka ze jeszcze chodze moge odpoczac jak sie zmecze i moge isc dalej ,ijak niedam rady czegos robic to tego nie musze moge robic cos innego .To jest opinia lekarza z jobcentre i nic mi nie zaplaca bo nie widza powodu ze nie moge pracowac ,chociaz mam dalej rechabilitacje ,jestem non stop na tabletkach bo mam problemy z poruszaniem sie i ni moge praktycznie nic robic ,prosze mi odpisac co mam zrobic ,,z gory dziekuje

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2013 - 21:05

mam pytanie czy pracodawca może zwolnić kobietę w ciąży gdy jest na zwolnieniu rehabilitacyjnym

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2013 - 21:10

mam pytanie czy pracodawca może zwolnić kobietę w ciąży gdy jest na zwolnieniu rehabilitacyjnym dodam że przepracowałam w tym zakładzie dwa lata

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2013 - 13:19

Co to jest zwolnienie rehabilitacyjne?
Pracodawca nie może zwolnić kobiety ciężarnej.Wyjątkiem może być zwolnienie dyscyplinarne lub upadłość zakładu.Ciężarna może mieć w trakcie ciąży 270 dni zwolnienia lekarskiego, które jest płatne 100 procent.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2013 - 18:31

witam mam pytanie jeżeli kończy się okres umowy o prace a w tym czasie kobieta jest w ciąży i przebywa na zwolnieniu lekarskim to czy może zostać zwolniona

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2013 - 20:42

Zależy jaki to rodzaj umowy i który tydzień ciąży.

#11 Guest_gogo

Guest_gogo
  • Goście

Napisano 26 październik 2013 - 13:11

pracuje w pewnym zakładzie od listopada ubiegłego roku, miałam wypadek samochodowy i w listopadzie minie 3 miesiace od kąd mam ciągłe zwolnienie lekarskie, czy pracodawca moze mnie zwolnic po 3 miesiacach przy zatruddnieniu powyzej 6 miesięcy stazu?

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 październik 2013 - 14:48

do gogo
Nie może zwolnić, jak to jest napisane w powyższym artykule.

#13 Guest_gosia

Guest_gosia
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 18:08

jestem na chorobowym trzeci tydzien pracuje3 w sklepie juz 6 lat sklep ma byc zamkniety z powodu remontu pracownice dostaja wypowiedzenia z pracy czy mam podpisac wypowiedzenie

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 marzec 2014 - 21:00

Póki jest Pani na zwolnieniu lekarskim nic nie musi podpisywać.Podpisze Pani po powrocie ze zwolnienia i wtedy z aktualną datą.

#15 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 20:28

mam pytanie jak mniałem umowe na trzymieciace i iagne od dwoch i poł miesiaca chorobowe czy ona zostanie automaczynie przedluzona ?

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 21:28

Nie zostanie przedłużona, a jeśli zwolnienie lekarskie przeciągnie się poza termin umowy, dostanie Pan wynagrodzenie z ZUS-u.

#17 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2014 - 12:34

Proszę o informację, czy mogę zwolnić pracownika, którego:

1. zatrudniłam 29.04.2013

2. na początku września 2013 poszedł na zwolnienie

3. Następnie na zasiłek rehabilitacyjny (kwiecień 2014)

4. Czy przysługuje mu ekwiwalent pieniężny za cały czas choroby i urlopu ?

5. Pracownik ma 30 lat.

z góry dziękuję za informację.

Anna

#18 Guest_bedon5@interia.pl

Guest_bedon5@interia.pl
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 13:14

Witam,po 18latach pracy zostałem zwolniony,będąc na zasiłku rechabilitacyjnym.Obecnie została mi przyznana ręta chorobowa na okres 6 miesięcy.Mam pytanie,czy były pracodawca postąpił dobrze(żadnej odprawy nie otrzymałem).Pozdrawiam.

#19 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8732 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 13:19

Witam,po 18latach pracy zostałem zwolniony,będąc na zasiłku rechabilitacyjnym.Obecnie została mi przyznana ręta chorobowa na okres 6 miesięcy.Mam pytanie,czy były pracodawca postąpił dobrze(żadnej odprawy nie otrzymałem).Pozdrawiam.

pracodawca miał prawo rozwiązac umowę na podst. art 53 kp;

zwroc sie pisemnie do pracodawcy o wyplate odprawy rentowej w zw. z uzyskaniem renty

#20 Guest_jarek 31

Guest_jarek 31
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2015 - 05:50

witam mam pytanie pracuje w firmie 3 lata miałem wypadek i od 4 miesiecy jestem na zwolnieniu leskarskim 30 grudnia 2014 skoczyła mi sie umowa czy pracodawca moze mnie zwolnic

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych