Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy osoby pobierające renty muszą się rozliczać w Urzędzie Skarbowym

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672146 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 22:11

Komentarz do artykułu: Czy osoby pobierające renty muszą się rozliczać w Urzędzie Skarbowym

#2 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

dlaczego trzeba rozliczyć się z renty rodzinej

#3 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 10:12

bo jest to przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym.
Otrzymasz z ZUS PIT 11 - musisz się rozliczyć i złożyć rozliczenie roczne w urzędzie skarbowym. Jeżeli otrzymasz PIT 40 i nie masz dodatkowych opodatkowanych przychodów w danym roku podatkowym, to nie składasz rozliczenia rocznego do US, w Takim przypadku ZUS już Cię rozliczył.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2014 - 18:46

dodatek dla sieroty zupełnej nie jest opodatkowany - miałam w szkole stypendium socjalne i opodatkowaniu podlega tylko renta rodzinna.

#6 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 15 marzec 2018 - 10:24

witam.ja mam taki problem.wczoraj wplynela mi renta rodzinna wieksza o 200zl.wiem była waloryzacja,ale to za duza kwota.ktos mi tu powiedział ze to pieniazki z roxliczenia bo zus sam nas rozlicza.oki ale czy ja nie będę mosiala tego oddac???? ponieważ ja dostałam z zusu pit-40 a ja kozystalam z ulgi na dzieci dlatego tez rozliczenie skladalam w urzędzie,i zwrot już otrzymałam.

#7 Guest_Todeskult

Guest_Todeskult
  • Goście

Napisano 05 marzec 2019 - 14:26

Renta z definicji jest formą odszkodowania wypłacaną najczęsciej co miesiąc. O ile mi wiadomo podatków od odszkodowań się nie pobiera. Podobnie powinno być z emeryturą: po prostu państwo ci wypłaca transzami twoje składki któe gromadziłeś przez całe życie, Skąd więc od tego wszystkiego podatki?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2020 - 10:32

a co jeśli mojej cioci nie pobrali zaliczki na podatek od renty i składki zdrowotnej

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2020 - 10:55

Mogła mieć za małe przychody.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych