Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile kosztuje adwokat?

57 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670914 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 14:30

Komentarz do artykułu: Ile kosztuje adwokat?

#2 Guest_Gość 19

Guest_Gość 19
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 14:30

Mam rozwód z winy męża,ograniczenie władzy rodzicielskiej nad synem,alimenty,jak wyegzekwować opłaty od męża za sprawę rozwodową.Sędzia powiedziała,że ma oddać mi koszta sądowe/1040zł/ jak będzie miał pieniądze.Co mam zrobić,sprawa rozwodowa była w styczniu 2012r.

#3 Guest_INESPANDINA

Guest_INESPANDINA
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2013 - 14:40

Forum http://Wieszjak.pl » Prawo » Sprawy urzędowe » POMOCY!!!!! WODOCIAG NA DZIALCEdodaj post obserwuj wątek
usuń obserwację wątku drukuj wątek wyślij znajomemuzałóż wątek1Przejdź do strony:» POMOCY!!!!! WODOCIAG NA DZIALCEzamknij oknoE-mail adresata:Temat wiadomości:Polecany wątek na forum http://Wieszjak.pl!Treść wiadomości:
* do wiadomości automatycznie zostanie dołączony adres url wątku
zamknij oknoŚledzony temat:
Sprawy urzędoweWybierz metodę powiadomienia o nowych komentarzach w tym wątku: Bez powiadomienia na e-mailNie dostaniesz powiadomień na skrzynkę e-mailową
Natychmiastowe powiadomienie na e-mailTa opcja spowoduje wysłanie na Twój adres e-mail powiadomienia od razu po pojawieniu się nowego komentarza w śledzonym wątku
Raport dziennyRaz dziennie na Twój adres e-mail będzie wysyłany raport z informacją o nowych komentarzach w wątku dodanych w ciągu ostatniej doby
Raport tygodniowyRaz w tygodniu na Twój adres e-mail będzie wysyłany raport z informacją o nowych komentarzach w wątku dodanych w ciągu ostatnich 7 dni

INESPANDINA

14:15 08-04-2013

Witam wszystkich serdecznie.
Bardzo proszę o pomoc!!! (czy mam w ogóle o co targować się w wodociągach???).
W 2007 roku kupiłam działkę budowlaną, Księga wieczysta, sprawdzili ja wtedy moi znajomi, byla czysta.

Moj "sasiad" od kilku lat chce kupic ta dzialke odemnie, ale za smieszne pieniadze- praktycznie tyle co zaplacilam za nia juz 6 lat temu!!!

Odpowiedzialam Mu, ze nie po to ja kupowalam, zeby teraz na niej stracic!!! Na co On wtedy, wyjechal mi z watkiem, ze centralnie przez srodek mojej dzialki biegnie wodociag (dzialka ma 500m2- nieduza) i oznajmil mi, ze nie bede mogla na niej nic wybudowac (ewentualnie maly domek 5m na 6m).
Dlatego tez, tak malo mi proponuje, poniewaz moja dzialka ma wady.

W spolce wodociagow i kanalizacji poprosilam o uzgodnienie branzowe (gdyz nie wiedzialam, czy wierzyc na slowo "sasiadowi?)- (niestety, przed zakupem nie sprawdziłam tego - moja wina)!!!
Odpowiedziali mi, że przez działkę przebiega wodociąg.
To jest Ich odpowiedz:

"W odpowiedzi na Pani maila informuję, że przez teren Pani działki środkiem przebiega sieć wodociągowa będąca na majątku Wodociagow i Kanalizacji. Jest to czynny wodociąg dn 100 mm i nie planujemy jego przebudowy. Równocześnie Spółka chętna jest uregulować sprawy formalno-prawne dotyczące ustanowienia służebności przesyłu na rzecz WiK za wynagrodzeniem. Wszelkie koszty dotyczące wpisania w księgę wieczystą nieruchomości zapisu dot. służebności tj. faktu iż wodociąg istnieje na terenie działki i właściciel zezwala na wejście w teren celem np. usunięcia awarii/naprawy pokrywa WiK. Nadmieniam, że na wodociągu nie można budować domu. W związku z powyższym proszę o informację, czy będzie możliwye byłoby spisanie aktu notarialnego w kwestii jw. w kancelarii notarialnej. Ewentualną umowę dot. służebności i bezumownego korzystania z Pani terenu.

Po czym ja im odpisalam...

Witam serdecznie,

pisze do Panstwa w sprawie sieci wopdociągowej biegnacej przez srodek mojej działki, której jestem właścicielka.

Jestem chętna sprzedac Spółce moja dzielke za cene 110000 tys. zlotych. Jestem rowniez sklonna zrezygnowac z ubiegania sie zwrot naleznosci za bezprawne korzystanie z mojej wlasnosci i o ustalenia rzeczoznawcy, który wyceni kwotę odszkodowania za zajmowanie mojej działki przez poprzednie lata bez mojej zgody (za bezumowne korzystanie wynagrodzenie należy się za 10 lat wstecz).

W przeciwnym wypadku, Dyrekcja Zakładu bedzie zmuszona o jak najszybsze przesunięcie tego odcinka sieci wodociągowej z mojej działki w inne miejsce, tak aby nie ograniczać uzasadnionego i swobodnego korzystania z nieruchomości przez właściciela.

Proponowany przebieg sieci po przesunięciu, moglby byc poza granicami mojej dzialki, ewentualnie na jej granicy.

Jeżeli wyraża Panstwo zgodę na to przesunięcie, to przed przystapieniem do robót ziemnych chętna jestem uregulować sprawy formalno-prawne dotyczące ustanowienia służebności przesyłu, tak jak Pani wzmienila w swojej wiadomosci.
W związku z tym, że istniejąca sieć wodociągowa, która przebiega przez moja nieruchomość znajduje sie tam bez mojego pozwolenia, koszty przesunięcia tej sieci poniesie w całości WiK, proponowana służebność przesyłu moglaby być wtedy nieodpłatna.

....DALI MI NASTEPUJACA ODPOWIEDZ...

"Witam

W odpowiedzi na Pani maila z dnia ... dotyczącego kwestii przebiegu sieci wodociągowej przez teren Pani działki,informujemy, ze zlecono niezaleznemu rzeczoznawcy majatkowemu operatu szacunkowego dla okreslenia wartosc bezumownego korzystania z terenu nieruchomosci jak rowniez wysokosci wynagrodzenia za ustanowienie sluzebnosci przesylu sieci na rzecz WiK.

Zgodnie z otrzymanym opracowaniem wysokosci wynagrodzenia oszacowano na
12000 zl - za noterialne ustanowienie bezterminowej sluzebnosci przesylu sieci wodociagoweji;
5000 zl- za bezumowne korzystenie z nieruchomosci za okres 10 lat.

Jednorazowe wynagrodzenie proponujemy wyplacic w terminie do 30 dni od daty spisania aktu notarialnego ustanawiajacego sluzebnosc przesylu.

Wszelkie koszty zwiazane z dokonaniem wpisu w ksiege wieczysta poniesie WiK.

Jednoczesnie zastrzegamy sobie prawo zmiany naszej propozycji, jezeli do czasu zawarcia umowy regulujacejww. kwestie ujawnione zostana lub wystapia okolicznosci zmieniajace sytuacje prawna, wlasnosciowa lub inna majaca wplyw na sfinalizowanie sprawy.

Odnoszac sie do propozycji odsprzedania spolce dzialki, informujemy, ze nie WiK nieodkupuje od osob prywatnych nieruchomosci, przez teren ktorych przebiegaja urzadzenia wod- kan.

W zwiazku z powyzszym prosimy o pisemne stanowisko ww. kwesti w ciagu 14 dni celem opracowania stosownej umowy.

...NA KONIEC MOJE PYTANIE JEST TAKIE...

MAM ZAMIAR SPRZEDAC MOJA DZIALKE. WSTAWILAM OGLOSZENIE W INTERNECIE DZIALKA 500m2 ZA 100000 ZL.
BYL JUZ JEDEN CHETNY, ALE MIELI JUZ PLAN MIESZKANIA I DZIALKA BYLA DLA NICH ZA KROTKA
NIE WIEM CZY SPRRZEDAC JA SASIADOWI, KTORY SKLONNY JEST MI ZAPLACIC ZA NIA NA DZIEN DZISIEJSZY 80000 TYS ZL. (POWIEKSZYL DZIWNYM TRAFEM SWOJA DOTYCHCZASOWA OFERTE, GDYZ DOWIEDZIALAM SIE, ZE Z GAZEM MOZE DOJSC TYLKO PRZEZ TEREN MOJEJ DZIALKI DO SWOJEGO DOMU).
NIEWIEM CZY TO NIE JEST ZA MALO???

...CZY TEZ JEST MOZLIWE, ZEBYM PODPISALA TEN AKT Z WODOCIAGAMI I WZIELA OD NICH PIENIADZE A POTEM SPRZEDALA TA DZIALKE SASIADOWI???

ONI TU ZAZNACZAJA, ZE ICH PROPOZYCJA MOZE ULEC ZMIANIE JEZELI NP. JA SPRZEDAM.

... MOGLABYM NP.,

PODPISAC AKT USTANOWIENIA PRZESYLU ZE SPOLKA WODOCIAGOW 10 MAJA

A 11 MAJA PODPISAC AKT SPRZEDAZY Z SASIADEM?????

TA SPOLKA WODOCIAGOWA, MOGLA BY MI WYPLACIC PIENIADZE DO 30 DNI OD DATY PODPISANIA AKTU....

...CZY TEZ SPOLKA REZERWUJE SOBIE TEN CZAS, ZEBY MOGLI SPRAWDZIC, CZY W TYM CZASIE, PRZYKLADOWO JA SPRZEDALAM- I NIE WYPLACIC MI PIENIEDZY????

...LUB TEZ SASIAD MOGLBY W JAKIS SPOSOB DOWIEDZIEC SIE, ZE COS TAKIEGO PODPISALAM Z WODOCIAGAMI I STWARZAC PROBLEMY NAWET JESLI PODPISYWALABYM Z NIM AKT SPRZEDAZY PO UPLYWIE 30 DNI OD DATY PODPISANIA AKTU Z WODOCIAGAMI I ODEBRANIU OD NICH PIENIEDZY

SASIAD Z KSIEGI WIECZYSTEJ DOWIE SIE O TYM, CZY TEZ NIE, A JESLI SIE DOWIE MOZE BYC TAK, ZE NIE BEDZIE CHCIAL JUZ JEJ KUPIC???

UPRZEJMIE PROSZE O SZYBKA POMOC, GDYZ W CIAGU 8 DNI MUSZE DAC ODPOWIEDZ WODOCIAGOM.

Z GORY DZIEKUJE BARDZO!!!

POZDRAWIAM SERDECZNIE!!!

Czytaj więcej na http://Wieszjak.pl: http://prawo.wieszja...m#ixzz2PxviG9kP

#4 Guest_Ile kosztuej adwokat-przydatne!

Guest_Ile kosztuej adwokat-przydatne!
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 12:59

Szukałem informacji na temat tego ile kosztują adwokaci i przypadkiem natknąłem się na tą stronkę!! Mi się przydała, mam nadzieję że i Wam się przyda
Daje linka: http://www.lepszepra...e-adwokata.html

#5 Guest_Anars

Guest_Anars
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 11:07

To zależy od tego kogo wybierzesz. Jeżeli szukasz taniego i dobrego prawnika, to osobiście polecam ci Jakuba Orłowskiego.

#6 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2014 - 19:51

Polecam porady online. Przekonałam się do nich, kiedy napisałam do pani mecenas prowadzącej bloga zprawemzapanbrat. Bardzo dobry specjalista z prawa cywilnego. Pomogła mi napisać pozew. Korespondowałam z nią przez tydzień chyba i miałam sto pytań, a zapłaciłam 180 zł. Polecam, naprawdę warto.

#7 Guest_Najdżel

Guest_Najdżel
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 11:25

Najlepiej szukać portali gdzie zawarte są opinie i komentarze o prawnikach , ja osobiście mogę polecić to:

ocen-prawnika.pl/

#8 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano 20 marzec 2014 - 14:45

Kancelaria Bałaga z Katowic słynie z udzielania rzeczowych, konkretnych oraz odnoszących się do tematu porad. Nie siedzą przy biurku z zegarkiem w ręku, raczej są nastawienie przyjaźnie do każdego interesanta. Śmiało mogę ich polecić.

#9 Guest_milka

Guest_milka
  • Goście

Napisano 25 marzec 2014 - 16:22

najlepiej popytać wśród znajomych, nie tylko względem ceny ale i działania. ja tak trafiłam tutaj http://www.kancelaria-mrozek.pli mogę polecić

#10 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 29 marzec 2014 - 11:26

radca prawny, adwokat - pomoc znajdziesz poniżej od 29 zł:

www.twojeporady.pl

#11 Guest_adwokat

Guest_adwokat
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2014 - 14:44

Każdy ma swojego adwokata, ja osobiście znalazłem bardzo dobrego adwokata od prawa rodzinnego, jakim jest Pan Jerzy Bedełek, http://bedelek.pl/

#12 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 23:32

tak tylko że tu masz porady adwokatów online od 29 zł - żaden adwokat nie będzie tańszy,

radca prawny, adwokat - pomoc znajdziesz poniżej od 29 zł:

www.twojeporady.pl

#13 Guest_utsoces

Guest_utsoces
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2014 - 19:04

Nie powinno sie az tak patrzec na cene przy wyborze dobrego adwokata. Tak czy siak nie duzo bierze Artur Zbroniec z Wrocławia :) tel do niego gdzies mi sie zapodział, ale warto sprawdzic przez googla jego namiary

#14 Guest_Ewa S.

Guest_Ewa S.
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2014 - 14:39

Koszty ustawowe to jedno, a życie drugie. Mi pomagał adwokat Wiesław Dembowski. Z całą sumiennością mogę polecić. Młody i co najważniejsze angażuje się, a to bardzo ważne. Nie jest też drogi. Jak ktoś chce to tel 792180679. Pozdrawiam i powodzenia w waszych sprawach. Ewa.

#15 Guest_karolina

Guest_karolina
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2014 - 12:25

MI bardzo pomogła kancelaria Bałaga z Katowic. Adwokaci tam pracujący są dokładniw tym co robią poza tym każdej sprawie poświęcają tyle czasu, żeby ją wygrać. To teraz rzadkośc.

#16 eldem

eldem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 287 postów

Napisano 01 wrzesień 2014 - 17:36

Co adwokat to inny cennik.

#17 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 29 listopad 2014 - 12:07

Ceny usług adwokata są bardzo zróżnicowane, najważniejsze jest to żeby adwokat angażował się w sprawy i naprawdę pomagał, trzeba wybrać takiego, który ma już jakieś opinie w internecie, cena jest rzeczą drugorzędną, jesli chodzi o sprawy rodzinne to polecam dr Karinę Chodań z Katowic, można z tą panią negocjować i ewentualnie rozłożyć zapłatę na raty

#18 Guest_jani

Guest_jani
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 21:03

Ja korzystałam z usług Katarzyny Słapczyńskiej i nie zapłaciłam jakoś szczególnie dużo

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2014 - 20:03

Byłam dziś u adwokata za wizytę wziął 150 zł. a za załatwienie mojej sprawy 1000 zł

#20 Guest_ola

Guest_ola
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2014 - 14:18

Szukam opinii o karakpwskoej kancelarcii SJS? Ktoś coś moze?>

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych