Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprawa o alimenty krok po kroku

54 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671840 postów

Napisano 20 czerwiec 2012 - 13:28

Komentarz do artykułu: Sprawa o alimenty krok po kroku

#2 Guest_bodzioh

Guest_bodzioh
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 13:28

mam zasądzone alimenty na syna do tej pory płaciłem regularnie ale od maja 2012 syn zamieszkał ze mną . złożyłem wniosek do sądu o alimenty na syna i mam pytanie
do internautów czy dopóki nie odbędzie się rozprawa w sądzie o alimenty od matki dziecka pomimo że mieszka u mnie to mam dalej płacic matce alimenty z góry dziękuje za odpowiedz

#3 Guest_jadwiga

Guest_jadwiga
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2012 - 20:31

czy dziadkowie mają obowiazek placic alimenty,jesli rodzic ich nie placi?

#4 Guest_mfilipinka

Guest_mfilipinka
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2012 - 20:40

jezeli rodzic zlozy do sadu wniosek i sad bedzie mial podstawy zeby je zasadzic to tak

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 20:15

możesz złożyć wniosek o alimenty tylko pozywasz dziadków do kładzenia kasy na wnuczka/ wnuczkę.

#6 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 23:30

mam zasądzone alimenty na syna do tej pory płaciłem regularnie ale od maja 2012 syn zamieszkał ze mną . złożyłem wniosek do sądu o alimenty na syna i mam pytanie
do internautów czy dopóki nie odbędzie się rozprawa w sądzie o alimenty od matki dziecka pomimo że mieszka u mnie to mam dalej płacic matce alimenty z góry dziękuje za odpowiedz

Na jakiej podstawie prawnej , syn zamieszkał z Toną ? W jakim wieku jest syn? Na pełnoletniego nikt nie ma obowiązku płacić alimentów. Sąd nie jest władny do podjęcia sprawy i wydania decyzji dotyczącej alimentów na pełnoletnie dziecko. Brak podstawy prawnej.Jeżeli syn jest pełnoletni , to sam możesz się od alimentów uchylić na zasadzie art.133 par.3 i art.144\1\ Kodeksu Rodzinnego.Sąd nie jest władny, nie jest uprawniony do podjęcia decyzji w twej sprawie . Decyzja należy tylko do rodzica.

#7 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2012 - 23:32

czy dziadkowie mają obowiazek placic alimenty,jesli rodzic ich nie placi?

Mało prawdopodobne.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2012 - 00:21

Na jakiej podstawie prawnej , syn zamieszkał z Toną ? W jakim wieku jest syn? Na pełnoletniego nikt nie ma obowiązku płacić alimentów. Sąd nie jest władny do podjęcia sprawy i wydania decyzji dotyczącej alimentów na pełnoletnie dziecko. Brak podstawy prawnej.Jeżeli syn jest pełnoletni , to sam możesz się od alimentów uchylić na zasadzie art.133 par.3 i art.144\1\ Kodeksu Rodzinnego.Sąd nie jest władny, nie jest uprawniony do podjęcia decyzji w twej sprawie . Decyzja należy tylko do rodzica.

Bzdura.
D.

#9 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2012 - 01:16

Bzdura.
D.

Bzdura.

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2012 - 17:05

Bzdura.
D.

Dziękuję, że wreszcie przyznałeś się do tego, że piszesz bzdury.
D.

Bzdura.

#11 Guest_Ciekawa

Guest_Ciekawa
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2012 - 23:04

Ja mam pytanie mam 5 rodzeństwa ja jestem 6 moja mama wniosla sprawe o alimenty przeciwko mojemu ojcu dzis dostal pismo z sadu i przyszedl do nas dzis ze byl ktos i wypytywal sie o niego i robil wywiad środowiskowy czy to mozliwe??

#12 Guest_Ciekawska

Guest_Ciekawska
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2012 - 11:38

Mój ojciec cały czas łoży na rodzinę, każdą wypłate oddaje i płaci rachunki, a matce wciąż mało, złożyła wniosek o alimenty chociaż dostaje od niego kasę, a mu zostaje tylko trochę na jedzenie.

#13 Guest_zdesperowana

Guest_zdesperowana
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 09:23

CZY Z POLSKI MOGE POZWAC OJCA MEGO DZIECKA O ALIMENTY ,OJCIEC JEST HISZPANEM

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 09:53

oczywiscie. pozew skladasz w miejscu zamieszkania dziecka

#15 Guest_mfilipinka

Guest_mfilipinka
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2012 - 09:59

oczywiscie. pozew skladasz w miejscu zamieszkania dziecka

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2012 - 20:30

A co zrobić,gdy tatuś się ukrywa? Sprzedał mieszkanie i nie ma stałego miejsca zameldowania, a miejsca zamieszkania nie chce podać?

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2012 - 15:18

czy ktoś może mi powiedzieć co mogę zrobić żeby uzyskać alimenty z funduszu alimentacyjnego.5 miesięcy temu złożyłam wniosek do Komornika o ściągnięcie alimentów od męża ,niestety nie ma skutków miesiąc temu złożyłam do Komornika o wystawienie zaświadczenia że nie płaci,do tej pory nie otrzymałam tego zaświadczenia,byłam tam i pytałam dlaczego to tak długo trwa a oni mi powiedzieli że mogę jeszcze czekać około 2 miesięcy, a bez tego nie załatwię z funduszu,jak można to przyspieszyć,przecież chodzi o dobro dziecka nie wiem co robić.

#18 Guest_mfilipinka

Guest_mfilipinka
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2012 - 17:21

czy ktoś może mi powiedzieć co mogę zrobić żeby uzyskać alimenty z funduszu alimentacyjnego.5 miesięcy temu złożyłam wniosek do Komornika o ściągnięcie alimentów od męża ,niestety nie ma skutków miesiąc temu złożyłam do Komornika o wystawienie zaświadczenia że nie płaci,do tej pory nie otrzymałam tego zaświadczenia,byłam tam i pytałam dlaczego to tak długo trwa a oni mi powiedzieli że mogę jeszcze czekać około 2 miesięcy, a bez tego nie załatwię z funduszu,jak można to przyspieszyć,przecież chodzi o dobro dziecka nie wiem co robić.

takie zaswiadczenie musza wydac w 2 tygodnie a jak nie to mozna zlozyc skarge na komornika. ogolnie wystarczy ze u komornika sprawa jest 2-3 miesiace i mozna do fa skladac

#19 Guest_gregory

Guest_gregory
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 15:19

A co i jak zrobić gdy matka dziecka otrzymuje alimenta a nie przeznacza je na dziecko ???

#20 Guest_:/

Guest_:/
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 00:26

Witam. Studiuję na pierwszym roku, rodzicom nie podoba się mój chłopak (od 3 lat dręczą mnie, że z nim jestem), teraz zaszłam w ciąże i bardzo się z tego powodu cieszę. Do tej pory mieszkałam z rodzicami, ale gdy dowiedzieli się, że jestem w ciąży to ojciec mnie pobił, a matka kazała wynosić się z domu. Wiem, że nie mają prawa wyrzucić mnie z domu, ale nie wyobrażam sobie takich awantur w czasie ciąży. W związku z tym postanowiłam się wyprowadzić i złożyć wniosek o alimenty. Mam tylko mały problem, ponieważ:
Mój ojciec ma firmę i zarabia dość dużo, problem polega na tym, że nie wykazuje wszystkich dochodów (na papierku jest biedny jak mysz kościelna). Czy istnieje możliwość, abym uzyskała takie alimenty jakie mi się od niego należą, czy sąd będzie brał tylko pod uwagę to co mój ojciec pokaże mu na papierku ;/
Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych