Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na jakie renty można liczyć w Wielkiej Brytanii

25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671851 postów

Napisano 12 czerwiec 2012 - 17:05

Komentarz do artykułu: Na jakie renty można liczyć w Wielkiej Brytanii

#2 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2012 - 17:05

mieszkam w uk 5 lat i mam 25 lat choruje na serce czy nalezy mi sie renta chorobowa i jak sie o nia starac???

#3 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2012 - 16:04

mieszkam od 8 lat w uk od 2009 r.zatrudniona jestem jako opiekun.od 10 miesiecy jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu przepuklin,czy nalezy mi sie renta chorobowa

#4 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2013 - 03:39

Bede szczera, po przeczytaniu tej notatki nie dowiedzialam sie niczego konkretnego. Pacowalam w UK od 2005r w jednej firmie, teraz jestem nadal tam zatrudniona ,ale mialam wypadek samochodowy i 3lata temu, wyplacone mam juz chorobowe z zakladu pracy, JB i koniec, co mam robic teraz , zeby godnie przetrwac do smierci , mam chorobe postepujaca, maz jest zapisany jako opiekun,ale nie dostaje zadnego zasilku opiekunczego,co robic , blagam o pomoc i konkrety gdzie z tym isc ,

#5 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2013 - 21:09

Mam podobną sytuację. Chętnie bym z Tobą porozmawiał. Może możesz mi coś podpowiedzieć oraz ja Tobie. Jestem prawnikiem z zawodu więc może coś z tego wyjść. Napisz do mnie: jasiu220v@vp.pl

#6 Guest_Cezary

Guest_Cezary
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2013 - 00:59

Do d*py takie informacje!!!

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 marzec 2014 - 09:59

Jestem studentem straciłem słuch. Do tej pory nie pracowałem . Czy mogę starać sie o rentę

#8 Guest_dorota

Guest_dorota
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 14:03

idz do dobrego ksiegowego on cie pokieruje.tylko nie do polskich ksiegowych bo oni nie znaja angelskiego prawa.

#9 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 30 październik 2014 - 18:16

szukam pomocy ponieważ mój brat pracuje w angli na kontrakcie dostal wylewu (niepoznaje najbliższych, niemowi niekojazy faktow ,ale chodzi i do jakiegoś stopnia porusza rekoma i nogami itd.)jakie świadczenia ,leczenie,i sprowadzenie go do polski czy inne wyjście zostanie tam i sprowadzenie jednego z rodzicow do niego żeby miał nad nim opieke tylko co z utrzymaniem po przeliczeniu PLN na FUNTY które byśmy starali się wysłac niewystarcza na podstawy do funkcjonowania może jakias renta czy cos w tym rodzaju (on nadal jest na kontrakcie i ma odprowadzane skladki) Proszę o pomoc ponieważ naprawdę nie wiem co mam robic a brata niezostawie na pastwe losu . Podaje meila i z góry dziekuje za kazda informacje która mi pomoze Emeil :bredzinscy@op.pl

#10 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 26 listopad 2014 - 07:13

od lat zmagam sie z potwornym bolem plecow.mam rozpoznane reumatoidalne zapalenie stawow,oraz zesztywniajace zapalenie stawowo kregoslupa.pracuje na pelny etat.to ostatnie nie pozwala mi juz nawet na zalozenie sobie skarpetek czy spodni.nie mam pojecia gdzie udac se I jak starac o rente w uk a nie wiem ile jeszcze wytrzymam w pracy.bardzo prosze o pomoc.dziekuje

#11 Ja_jagienka

Ja_jagienka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 145 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 12:48

od lat zmagam sie z potwornym bolem plecow.mam rozpoznane reumatoidalne zapalenie stawow,oraz zesztywniajace zapalenie stawowo kregoslupa.pracuje na pelny etat.to ostatnie nie pozwala mi juz nawet na zalozenie sobie skarpetek czy spodni.nie mam pojecia gdzie udac se I jak starac o rente w uk a nie wiem ile jeszcze wytrzymam w pracy.bardzo prosze o pomoc.dziekuje

Radzę przeczytać artykuł zawarty w pierwszym poście tego wątku, mówiący o tym, jak starać się o rentę pracując za granicą. Na nic więcej proszę nie liczyć, to jest forum prawne polskie i nie znamy prawa obowiązującego w Wielkiej Brytanii.

#12 Guest_Mirosław

Guest_Mirosław
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2014 - 15:08

Pracowałem 3 lata w Wielkiej Brytanii na kontrakcie brytyjskim. Zakończyłem swoją pracę w 2008 roku. W 2014 roku uległem wypadkowi w Polsce i staram się przez ZUS w Warszawie o rente z Wielkiej Brytanii. Czy ktoś wie jaki jest czas oczekiwania na decyzje z UK?

#13 Guest_Krystek

Guest_Krystek
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2015 - 23:18

Pracowałem 3 lata w Wielkiej Brytanii na kontrakcie brytyjskim. Zakończyłem swoją pracę w 2008 roku. W 2014 roku uległem wypadkowi w Polsce i staram się przez ZUS w Warszawie o rente z Wielkiej Brytanii. Czy ktoś wie jaki jest czas oczekiwania na decyzje z UK?

Witam pana z UK w listopadzie 2014 dostałem papiery do wypełnienia przeze mnie i lekarza,i tak zrobiłem uzupełniłem ja, i lekarz noi posłałem to do nich,do dnia dzisiejszego nie otrzymałem żadnej informacji od nich i tez jestem ciekaw czy dostane jakaś odpowiedż czy mam ta sprawe ruszyć w ZUS bo to oni wystosowali pismo do UK w sprawie przyznania renty,Pozdrawiam

#14 Guest_sdww

Guest_sdww
  • Goście

Napisano 25 listopad 2015 - 11:21

Generalnie emerytura w UK jest niska, Anglicy narzekają, ale pamiętaj, że na polskie realia to niezły i stały pieniądz - pewny, a to bardzo istotne. Sam polecam skorzystać z oferty emeryturazanglii.pl.

#15 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 30 listopad 2015 - 12:17

Pracowałem również w Anglii 7 lat , byłem ubezpieczony ,praca legalna , teraz choruje na nowotwór jestem po dwóch operacjach w Polsce ,staram się o rentę Angielską , w tej chwili jeszcze sprawę renty mam nie rozstrzygniętą ,co chwile przysyła Anglia pisma aby dostarczać nowe dokumenty o chorobie , i ta przepychanka ,już trwa 10 miesięcy , może w końcu mam nadzieje że doczekam się na jakąś konkretną decyzje z ich strony .

#16 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2015 - 12:19

Moim zdaniem powinieneś zdecydować się na założenie konta emerytalnego za granicą - sam to zrobiłem i tak jakby śpię spokojnie. Wszelkie formalności załatwiła mi ta firma -/www.emeryturazanglii.pl.

#17 Guest_sawee

Guest_sawee
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2015 - 15:46

Jest firma, która wszystko ogarnia - znajdziesz info na jej temat pod adresem www.emeryturazanglii.pl. Mi pomogli, wszystko wytłumaczyli, całkowicie profesjonalna i legalna firma.

#18 Guest_bertaa3

Guest_bertaa3
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2015 - 11:36

Polecam wizytę na stronie internetowej emeryturazanglii.pl - pomogli mi we wszystkich formalnościach związanych z emeryturą w UK. Bardzo pomocni ludzie.

#19 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2016 - 13:11

Troche droga usluga.....

#20 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 15:53

Przepracowalam 12 lat w Anglii teraz nic nie moge robic mam ciezka depresje na co moge liczyc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych