Skocz do zawartości

Zdjęcie

Własna działalność gospodarcza emeryta

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670988 postów

Napisano 30 maj 2012 - 19:36

Komentarz do artykułu: Własna działalność gospodarcza emeryta

#2 Guest_Ryszard G.

Guest_Ryszard G.
  • Goście

Napisano 30 maj 2012 - 19:36

"Jeżeli przychód emeryta prowadzącego własną firmę (działalność pozarolniczą) osiągnie 130% średniego wynagrodzenia, wypłacanie emerytury zostanie zawieszone."

Powyższe jest tylko częściowo prawdziwe, dotyczy bowiem tylko rencistów i emerytów na wcześniejszej emeryturze.

#3 Guest_Luther

Guest_Luther
  • Goście

Napisano 21 maj 2013 - 12:35

A po co ta druga składka zdrowotna do ZUS ? (261,73 zŁ
co miesiac)
Jedną pobiera już ZUS z mojej emerytury.
Ja nie mam podwójnych (ani lepszych) świadczeń z NFZ !!!!
To złodziejstwo !!!!!

#4 Guest_precz z komuną

Guest_precz z komuną
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 21:16

Emeryt zakłada firmę,najmuje do pracy powiedzmy dwie osoby i jego praca polega na tym,że siedzi w wygodnym fotelu i patrzy jak najęci pracownicy zarabiają na niego.I za to nasi okupanci każą mu płacić tzw .UB zdrowotne.Za co?Za to ,że siedzi wygodnie i popija colę,piwo,kawę( wstaw dowolne)?"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" tak spiewam w kościele.Dziwię się tylko kapłanom-hierachom ,że zadają się z okupantami i świętuja odzyskanie niepodległości.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 12:30

WPIS DO EWIDENCJI JEST BEZPŁATNY!!! ŻADNE 100 ZŁ

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2015 - 10:38

osobom zainteresowanym tym tematem polecam również informacje stąd poradnik.wfirma.pl/-przedsiebiorca-ktory-nabyl-prawo-do-emerytury-moze-prowadzic-dzialalnosc-gospodarcza

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2016 - 14:24

Bzdury totalne - artykuł nieaktualny!!!

#8 Guest_Teresa

Guest_Teresa
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2016 - 17:51

Zarejstrowanie działalności gospodarczej jest BEZPŁATNE !!!

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 13:46

mam koms starych mebli w stodolce 72 lata kiedy jesem zwolniona z placenia skladki zdrowotnej

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 13:46

mam koms starych mebli w stodolce 72 lata kiedy jesem zwolniona z placenia skladki zdrowotnej

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2016 - 12:08

czy mozna zarejestrowac dzialalnosc gospodarcza emeyta ..nie w swoim mijescu zameldowania.Np.ja mieszkam w Bornym Sulinowie a chcialbym zalegalizowac ..znaczy zalozyc dzilalnosc w UM ŁODZ ..CZY MOGE ??? DZIEKI ZA ODPOWIEDZ

#12 Guest_Dona

Guest_Dona
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2017 - 16:59

Teraz firmy rejestrujemy w CEIDG, a nie zgłaszamy do ewidencji działalnosci gospodarczej. Wpis do CEIDG jest bezpłatny.

#13 Guest_teresa

Guest_teresa
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 21:13

jestem emerytko mysle o zalozeni dzoialalnosci uslu astro0nomicznych .jakie mam bariery/? y

#14 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11349 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 czerwiec 2017 - 22:32

usługi gastronomiczne masz na myśli ?

#15 Guest_lolo

Guest_lolo
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2017 - 11:15

Emeryt zakłada firmę,najmuje do pracy powiedzmy dwie osoby i jego praca polega na tym,że siedzi w wygodnym fotelu i patrzy jak najęci pracownicy zarabiają na niego.I za to nasi okupanci każą mu płacić tzw .UB zdrowotne.Za co?Za to ,że siedzi wygodnie i popija colę,piwo,kawę( wstaw dowolne)?"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" tak spiewam w kościele.Dziwię się tylko kapłanom-hierachom ,że zadają się z okupantami i świętuja odzyskanie niepodległości.

Ubezpieczenie zdrowotne to nic innego jak danina która nazywa się podatkiem dochodowym od osób fizycznych - inaczej zwana ! Więc zamiast podatku do US płacisz zdrowotne !! jedynie 1.25% z podstawy jest nie odliczane więc nie narzekaj ! a zdrowotne 7.75 % z podstawy to nic innego jak zabranie podatku US i zapłacenie do Zus !

Troszeczkę poszukać po internecie i bzdur nie pisać ! dla ciekawych to poszukajcie czy 1.25 % nie odliczane z podatku jest kosztem poniesionych wydatków - do odzyskania 18% ??

#16 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 11349 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 czerwiec 2017 - 19:02

1,25 % nie jest kosztem i tego się nie księguje do KPiR.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych