Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy można uchylić mandat karny?

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672074 postów

Napisano 15 maj 2012 - 20:35

Komentarz do artykułu: Kiedy można uchylić mandat karny?

#2 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 15 maj 2012 - 20:35

Jestem chory psychicznie. Przezywam to bardzo ciężko, czuję się kompletnie zagubiony. Potrafię jednak odróżniać dobro od zła. Tym większym zaskoczeniem dla mnie była bezmyślna kradzież żelu pod prysznic. Zrobiłem to odruchowo ( jak nie ja tylko ktoś inny) i nie potrafiłem tego wyjaśnić policjantom, a dla mnie było to fatalne doświadczenie. Pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego . Nie chodzi o pieniądze za mandat, tylko o to, że w świetle prawa znalazłem się w gronie zimnych, wyrachowanych złodziei. Mam nadzieję, że los zaoszczędzi mi dalej takich upokorzeń.

#3 Guest_doradca

Guest_doradca
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2013 - 08:38

Szanowny Panie. Skoro osoba powołuje się, iż samochód pozostawiła prawidłowo zaparkowany, to mówi, że nie popełniła czynu zabronionego, w związku z czym jak najbardziej może wnioskować o uchylenie mandatu. Sorry ale przykład beznadziejny !!!!

#4 Guest_Loostrator

Guest_Loostrator
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2013 - 09:28

Dobry artykuł na ten temat jest tutaj: http://www.jaktozrob...acenia-mandatu/

#5 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2014 - 10:38

Witam. Ostatnio miałem zdarzenie zajechałem droge jakimś Panom zaczeli mnie zwać od najgorszych więc odpowiedziałem tym samym, po czym okazało sie ze to policja nie byli umundurowani zaczeli mi zajeżdzać droge az mnie zatrzymali. Wczoraj byłem tłumaczyć się ze swojego czynu. oskarżyli mnie o wymuszenie o zajechanie drogi i wyprzedzanie na skrzyżowaniu a ta sytuacja nie miała miejsce jeszcze z prawej strony to wyprzedzanie. Oczywiście mandat wysokości 600 zł i 11 punktów karnych odmówiłem mandatu więc sprawa do sądu. Może mi ktoś powiedzieć czy jest jakaś szansa zeby mandat był mniejszy? mam świadka zdarzenia

#6 Guest_maciasekkkkk

Guest_maciasekkkkk
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2015 - 15:06

O uchylenie trzeba sie psotarac. na odwolanie mandatu yanosik mozesz sciagnac wniosek zeby siee odwolac. inne tez sa ale ja korzystalem z tej. generalnie moim sposobem jes tprzyjecie i odwolanie

#7 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2016 - 12:01

Niezaplacilem i pszyszlo mi pismo z urzedu skarbowego z wykresem ilości mandatów ( troche ich jest) czy jest mozliwosc zlozenia wniosku do uchylenia? Itp. ?

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2016 - 12:36

Niezaplacilem i pszyszlo mi pismo z urzedu skarbowego z wykresem ilości mandatów ( troche ich jest) czy jest mozliwosc zlozenia wniosku do uchylenia? Itp. ?

Teraz już nie możesz, kiedy sprawa trafiła do urzędu skarbowego. Miałeś na to czas 7 dni od nałożenia mandatu.

#9 Guest_Bnow

Guest_Bnow
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2016 - 18:12

Czy podczas wnioskowania o uchylenia mandatu prawo mocnego trzeba go płacić?

#10 Guest_hamer

Guest_hamer
  • Goście

Napisano 19 październik 2016 - 10:29

Policjant wystawia mandat za czyn z art.43 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i nic więcej nie podaje na mandacie.Sąd rozpatrujący sprawę mandatu / na zlecenie policji/ również stwierdza, że czyn popełniono z art 43 Ustawy o wychowaniu w trzeźwości.Wykroczeniem są czyny zabronione Ustawą i są wymienione w art.14,natomiast art 43 jest przepisem karnym.Skoro policja narusza przepisy Ustawy i sąd wydaje postanowienie z naruszeniem przepisów Ustawy to jest w porządku i nie można tego zaskarżyć ?. To prowadzi do państwa policyjnego.

#11 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 04 marzec 2017 - 17:10

Co można zrobić ,otrzymałem mandat za kolizję której nie ja byłem sprawcą ,ponieważ ,wyprzedzałem pojazd który nie sygnalizował zamiaru żadnego manewru i skręcił w lewo kiedy byłem na równi z nim .Otrzymałem mandat ,który na trzeci dzień złożyłem wniosek o uchylenie do sądu i nic z tego można łamać przepisy ,ponieważ sąd ni uchylił mandatu i za czyn którego nie popełniłem muszę zapłacić .Czy nogę jeszcze wiecej coś zrobić ?

#12 Guest_OszukanyPrzezSędziów

Guest_OszukanyPrzezSędziów
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2017 - 13:21

....przepisy swoje, a sędziowie swoje mają....Od kiedy znak pozakodeksowy w hierarchii, ma pierwszeństwo przed znakiem kodeksowym? To tak samo, jak będąc na drodze z pierwszeństwem przejazdu, mając pierwszeństwo, musiałbym ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu z drogi podporządkowanej....Dostałem mandat, za to, że "strażnikowi miejskiemu" nie chciało się wykonać czynności wyjaśniających, w sprawie oznaczenia drogi, na której został ( przypuszczam ), przestawiony bezprawnie znak drogowy, podczas remontu mostu i na fotce, która dołączyłem, łącznie z odnośnikiem w postaci linka, jest wyraźnie widoczne, że znak został wyłamany i postawiony nieco dalej, po czym po remoncie już nie wrócił na swoje miejsce. Sędzia, olał dołączone dowody, w postaci fotografii i obowiązujących przepisów, tym samym obalił, czego nie powinien robić, przepis, który nie ma wady prawnej......Skierowałem skargę, ale sędzia zawsze jest niezawisły i tyle....Nie chodzi o mój mandat, ale takie "numery" , jedna ze "straży miejskich", nieraz "wykręciła' i nadal, bezkarnie "wykręca"......

#13 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 529 postów

Napisano 02 marzec 2018 - 13:25

Jeżeli nie przyjmą odwołania, to oddałabym sprawę do prawnika, chyba, że mandat nie jest jakiś duży. Sama ostatnio szukałam jak sprawdzić punkty karne tak na wszelkie wypadek. Nie chcę ryzykować, że nazbiera się za dużo, lepiej nie mieć takich problemów bez powodu. Czy w waszych sprawach był sędzia, który kiedyś był po waszej stronie?

#14 Guest_blondynka

Guest_blondynka
  • Goście

Napisano 18 luty 2020 - 21:45

Kiedy mozna uchylic mandat karny ? przeczytalam caly artykul i czuje ze to nic z mojej sprawy nie bedzie trudny temat, ciezkie jest zycie czlowieka.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych