Skocz do zawartości

Zdjęcie

Komu przysługuje lokal komunalny w Warszawie

40 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671169 postów

Napisano 03 maj 2012 - 17:42

Komentarz do artykułu: Komu przysługuje lokal komunalny w Warszawie

#2 Guest_Tomek Novak

Guest_Tomek Novak
  • Goście

Napisano 03 maj 2012 - 17:42

I tak pol srodmiscia ludzi bogatych mieszkaja w mieszkaniach miejskich i stac ich nawet na wille.Ja pytam czy prawo pozwala na to?

#3 Guest_kamil

Guest_kamil
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2012 - 06:25

Niebawem zmienią się zasady najmu lokalu komunalnego: http://prawo-porady....h-2012,434.html

#4 Guest_Franek,Stówa

Guest_Franek,Stówa
  • Goście

Napisano 08 listopad 2012 - 19:09

A jak ktos chce odejsc od rodzicow z Pomoza do Warszawy i tak chce znalesc prace,ale na dzien dobry niema aż tyle pieniedzy na wynajecie i na start to co wtedy można zrobić czy można się ubiegać o takie mieszkanie ?

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 09:07

Niebawem zmienią się zasady najmu lokalu komunalnego: http://prawo-porady....h-2012,434.html

Czytałam ten projekt i powiem tak na pewno te zmianą najbardziej dotkną ludzi biednych,ponieważ do tej pory zawierali oni umowy na czas nieoznaczony i po śmierci głównego najemcy w najem wstępowały małżonek dzieci,co było zabezpieczeniem dla nich,bo nie musieli się martwić o to czy umowa najmu za każdym razem będzie przedłużona.Nie podoba mi się,to że obecnie umożliwiono wykupienie mieszkań komunalnych i z tych możliwości skorzystali nie ludzie biedni lecz bogaci,a ludziom biednym gmina narzuciła taki czynsz,żeby doprowadzić ich do eksmisji z tego lokalu,bo nawet po przyznaniu dodatku mieszkaniowego nie stać ich dopłacać tą różnicę do czynszu.Skoro obecnie w ten sposób gminy postępują z ludźmi biednymi zatem więc,czy na pewno w tym przypadku projekt ten będzie korzystniejszy,bo jeżeli tak,to chyba nie dla ludzi biednych,lecz tylko da gminy.

#6 Guest_wawka

Guest_wawka
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2013 - 18:11

ym/ i wlSNIW WYKUPILI /W WIEKSZACI/ale ty jiestes porabany,to nie jest tak,mieszkam w Srodmiesciu /scislYM/i wlsnis wykupili mieszkania lokatorzy,ktorzy cale swoje zycie korzystali z POM i innych MOPsow i innym normalnym smiejha sie w kolak

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2013 - 18:36

ym/ i wlSNIW WYKUPILI /W WIEKSZACI/ale ty jiestes porabany,to nie jest tak,mieszkam w Srodmiesciu /scislYM/i wlsnis wykupili mieszkania lokatorzy,ktorzy cale swoje zycie korzystali z POM i innych MOPsow i innym normalnym smiejha sie w kolak

Nie mieszkam w dużym mieście takim jak Warszawa,lecz małym miasteczku.Tutaj gmina postąpiła z ludźmi tak jak napisałam.Oczywiście wiele rodzin biednych tez wykupiło mieszkanie,ale żeby wykupić to mieszkanie w którym mieszkali prawie cale swoje życie musieli wyjechać do pracy za granice.Wiem to z rozmów z takimi osobami,którzy wyjaśnili mi,ze za 3 miesiące pracy za granica zarobili tyle,ze w kraju musieli by pracować przez cały rok.
Oczywiste jest,ze nie każdy może wyjechać za granicę z różnych powodów np.wiek,choroba,dlatego najczęściej tacy ludzie podczas wykupowania mieszkań na tym tracą.
Obrażanie mnie na nic się zda,ponieważ moje wypowiedzi w tym przypadku oparte są na faktach-rozmów z ludźmi,chyba,ze po prostu osoby z którymi rozmawiałam mnie kłamały.
Za granicę też nigdy nie wyjeżdżałam w celach zarobkowych,dlatego też nie wiem czy te osoby też mówiły prawdę.

#8 Guest_ania35

Guest_ania35
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2014 - 10:40

mieszkam 8 lat w Warszawie tu pracuje ale nie jestem zameldowana mieszkam z dziecmi niemam rozwodu . Czy ja tez moge sie starac o mieszkanie socjalne w Warszawie? Jakie mam szanse na otrzymanie takiego mieszkania?

#9 Guest_frania15

Guest_frania15
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2014 - 11:40

mieszkam 8 lat w Warszawie tu pracuje ale nie jestem zameldowana mieszkam z dziecmi niemam rozwodu . Czy ja tez moge sie starac o mieszkanie socjalne w Warszawie? Jakie mam szanse na otrzymanie takiego mieszkania?

Żeby otrzymać lokal socjalny lub komunalny w danym mieście, trzeba spełnić szereg wymogów, o których tu Pani nie napisała. Nie jesteśmy wróżkami, żeby wypowiadać się o szansach.Może chociaż zada Pani sobie trochę trudu i przeczyta powyższy artykuł, mówiący o tym, komu przysługuje lokal w Warszawie.Jest w nim wyraźnie napisane, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc chociażby myśleć o takim mieszkaniu.

#10 Guest_licealista

Guest_licealista
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2014 - 22:30

Jak mieszkam w malym miasteczku na podlasiu a ucze sie w warszawie mam kiepskie relacje z domownikami i zla sytuacje materialna, poki co mam internat ale po szkole chce zostac w warszawie i pracowac moge liczyc na jakas "kawalerke"?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2014 - 12:09

Jak mieszkam w malym miasteczku na podlasiu a ucze sie w warszawie mam kiepskie relacje z domownikami i zla sytuacje materialna, poki co mam internat ale po szkole chce zostac w warszawie i pracowac moge liczyc na jakas "kawalerke"? OOO Tak, oczywiście...nawet pięć!!! Jest wiele osób z Warszawy którzy nie mają swojego mieszkania min. samotne matki i takim osobą należą się mieszkania. Jak chcesz się starać o lokum to staraj się w swoim mieście, może tak Ci pomogą. Bo jakby każdy chciałby dostawać mieszkania socjalne i komunalne tam gdzie pojedzie to Polska byłaby wspaniałym krajem i nawet z Afryki ludzie przylatywaliby po mieszkania.......

#12 Guest_adi

Guest_adi
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2015 - 15:53

ciekawe dlaczego dla kazdego miasta sa inne warunki przyzanawania tych mieszkan skoro zyjemy w jednym panstwie ? drugie pytanie dlaczego trzeba czekac nawet pare lat skoro w Warszawie jest sporo pustostanow u mnie w samej kamienicy jest ich okolo 9 szt ktore stoja odlogirm od paru lat , (kanienica niema wlasciciela nalezy do miasta ) no i trzecie pytanie dlaczego CYGANIE po zlozeniu dokumentow dostaja te mieszkania w ciagu maks 6 miesiescy i jeszcze wybrzydzaj znam to z autopsi niestety , a Polak szaraczek na samym koncu gdzies tam ,to jak mlodzi ludzie maja zakladac rodziny skoro ich niestac na kupno mieszkania ale stac ich na oplacenie komunalnego na ktore maja czekac pare lat TO JEST WLASNIE NASZA KOCHANA POLSKA BIUROKRACJA nic dla ludzi !!!!

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 10:00

Samotne matki...trzeba bylo uważać co się robi. Zazwyczaj samotna matka pochodzi z patologii i ma do 20 lat Dziewczyny samotne ktorym sie przytrafi ciąża jakos daja rade, bo nie pochodza z patologii. Dla mnie to zesłanie dla dziadostwa gdzies na syberie.

#14 Guest_gi

Guest_gi
  • Goście

Napisano 01 marzec 2015 - 10:14

Proszę o odpowiedz czemu lokatorzy w takich lokalach są bezkarni , nie ma na to prawa i kary ?

mam obok mieszkanie komunalne 4POKOJOWE  pokreślam, przyznzne mamusi z dwoma panami w wieku 30 ,35 lat nie pracującującymi a za to urzadzającymi awantury raz w tygodniu , mamusia próbuje się panów pozbyc urządzając kłotnie nocne  , juz ma dość bycia sąsiadem takich państwa tylko mnie nie stac na wyprowadzkę bo juz mam kredyt sad.png

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 marzec 2015 - 11:01

Proszę o odpowiedz czemu lokatorzy w takich lokalach są bezkarni , nie ma na to prawa i kary ?

mam obok mieszkanie komunalne 4POKOJOWE  pokreślam, przyznzne mamusi z dwoma panami w wieku 30 ,35 lat nie pracującującymi a za to urzadzającymi awantury raz w tygodniu , mamusia próbuje się panów pozbyc urządzając kłotnie nocne  , juz ma dość bycia sąsiadem takich państwa tylko mnie nie stac na wyprowadzkę bo juz mam kredyt sad.png

Napisałaś, że lokatorzy obok są bezkarni. A co Ty zrobiłaś w kierunku, żeby polepszyć swój byt? Myślisz, że my na forum, czyli internauci Ci pomogą?

#16 Guest_janina

Guest_janina
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2015 - 17:31

Wskazuje mieszkanie komunalne Warszawa ul. Wspolna 61m22 o metrarzu 110m kwadratowych ktore ma dwa wejscia z dwoch osobnych klatek.Mozna zrobic z tego mieszkania (magazynu) dwa mieszkania po 55m.To mieszkanie jest zagrozeniem dla mieszkancow tony ksiazek i smieci.Wladze z ul.Wilczej 38a od lat o tym wiedza i nic nie robia! Bylam u Pana Burmistrza u Pani Naczelnik byla Pani Radna (Dzielnica Srodmiescie m.st.W-wy.Osoba ktora zamieszkuje to mieszkanie ma dom trzy pietrowy kolo Pultuska ma mieszkanie i dom w Bialymstoku.Najemca tego mieszkania nie zyje od poltora roku. Zona (tylko na papierze) mieszka z synem od 2000r.kolo Pultuska.Czy takim bogaczom nalezy sie jeszcze mieszkanie kwaterunkowe? Co maja powiedziec rodziny,ktore mieszkaja w zatloczonych klitach!!! Ja chce tylko pomoc biednym rodzinom,a wladzom to sie nie podoba.Co znacza znajomosci! moj tel.795408540

#17 Guest_janina

Guest_janina
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2015 - 18:10

Dodajej-ta pani z ul. Wspolnej 61m22 ma staly dochod przekracza 3tys.zl.Syn jest dorosly ma 26lat nie pracuje nie uczy sie! Sa bardzo zamozni, stac ich na wiele mieszkan wlasnosciowych w Warszwie! A ludzie biedni niech czekaja latami na mieszkania! TO SKANDAL!!!! jak sa oszukiwane biedne rodziny

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2015 - 00:14

to SĄ ŻARTY?????? JESTEM OFIAROM PRZEMOCY W RODZINIE!! TUŁAM SIĘ PO OŚRODKACH Z DWÓJKA MAŁYCH DZIECI A TACY LUDZIE KTÓRZY POSIADAJA MIESZKANIA SKARBU PAŃSTWA JESZCZE SIĘ NA NICH WZBOGACAJĄ????!!!!!! JA Z TYM PÓJDE DO PREZYDENTA!!!! TO JEST DOPIERO BEZPRAWIE!!!!! WYNAJMUJA KOMUNALNE I SIĘ DORABIAJĄ!!!!!! ZGŁOSZE TO DALEJ BO TAK BYĆ NIE MOŻE!!!!!! KTO JEST ZA TYM ZE TAKICH KTÓRZY CHCĄ SIĘ WZBOGACAĆ NA KRZYWDZIE INNYCH LUDZI TO TRZEBA IM TAKIE MIESZKANIA POPROSTU ZABRAC????!!!!!!!

#19 Guest_janina

Guest_janina
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2015 - 18:10

Popieram!!!!! Im grozi kryminal !!!!! SKANDAL

#20 Guest_T

Guest_T
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2015 - 21:46

Witam, Mieszkam z rodzicami i babcia w mieszkaniu 37 m2... Zarabiam 2100 zl brutto plus 45 procent premii uznaniowej. Czy w praktyce jezeli zloze wniosek o wlasne mieszkanie to jest szansa zebym je dostal ? czy w swietle prawa zarabiam za duzo ? laczny metraz pokoi dzielac na cztery kwalifikuje mnie do otrzymania mieszkania ale nie wiem jak to jest z finansami... Prosze o pomoc Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych