Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatek a zapomoga z tytułu urodzenia dziecka

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671118 postów

Napisano 02 maj 2012 - 10:11

Komentarz do artykułu: Dodatek a zapomoga z tytułu urodzenia dziecka

#2 Guest_-rodzic

Guest_-rodzic
  • Goście

Napisano 02 maj 2012 - 10:11

-w trosce o dziecko?
Wizyta u ginekologa w 10 tygodniu ciąży ma spowodować wcześniejsze wykrycie potencjalnych chorób czy wad genetycznych u dziecka.Na zdrowie dziecka niema to pozytywnego wpływu jeśli system opieki zdrowotnej jest wadliwy.Poszłam do lekarza w 16 tygodniu ciąży,skierował mnie na badania do poradni genetycznej,jak stwierdził ze względu na mój wiek 40 lat.Badanie USG wykazało ''ehogeniczną strukturę'',jakby kawałek jelita powiększonego,od razu snuły się domysły co to może być?Skierowano nas do Łodzi,tam też stwierdzono to samo jak również powiększony pęcherz o nietypowym kształcie. Przy następnym badaniu wszystko było w normie,tylko pępowina wokół szyi.W diagnozie podano ''ciąża wysokiego ryzyka-wiek matki i pępowina wokół szyi jak również duża waga dziecka''.Jednak przy porodzie nikt nie wziął tego pod uwagę.Rodziłam naturalnie-nie miałam z tym kłopotu ale pępowina spowodowała ciężką zamartwicę u dziecka,które przez trzy minuty po porodzie nie oddychało i wyglądało jak martwe.Dzięki Bogu przeżyło a teraz mam je obserwować czy 'zamartwica' nie spowodowała zmian neurologicznych.Moje dziecko walczyło ze śmiercią mimo iż można było tego uniknąć przez cesarkę',jednak lekarze tego nie robią bo NFZ nie zwraca im pieniędzy a rząd niby dba o zdrowie dzieci. Tyle miesięcy myśleliśmy że dziecko będzie chore, a choć urodziło się zdrowe i tak mogło zginąć.Mam pytanie-czy jeśli poszła bym na badania do dziesiątego tygodnia to uniknęlibyśmy zagrożenia.Ta ustawa,która powstała w trosce o dzieci dzieciom nie pomaga,tylko rządowi jak by tu robić dobre wrażenie. Tysiąc zł?-nawet na Ukrainie jest 3 tys zł. bez względu na wszystko.

#3 Guest_misiakoo

Guest_misiakoo
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2013 - 21:07

Witam w 2009 roku urodziłam synka i dostałam tylko jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia dziecka a dodatku nie dostałam czy mogę sie o niego upomnieć po prawie 4 latach bo dopiero teraz się o tym dowiedziałam. dodam ze nasz dochód na jedną osobę nie przekracza 500zł.

#4 Guest_asia

Guest_asia
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 09:22

Skąd oni biorą kryteria dochodowe 504 zł??? Kto to wylicza ??? Żeby dostać 1000 becikowego mam iść do lekarza po zaświadczenie o prowadzonej ciąży,jechać do zus i urzędu skarbowego. Papierkowi idioci .Ja nie mam z kim dziecka zostawić-dziadkowie nie żyją,a jakby żyli to musieliby tyrać na głodową emeryturę.Ja się pytam kiedy skończy się biurokracja w naszym nędznym kraju???????????????????

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2016 - 10:57

Skąd oni biorą kryteria dochodowe 504 zł??? Kto to wylicza ??? Żeby dostać 1000 becikowego mam iść do lekarza po zaświadczenie o prowadzonej ciąży,jechać do zus i urzędu skarbowego. Papierkowi idioci .Ja nie mam z kim dziecka zostawić-dziadkowie nie żyją,a jakby żyli to musieliby tyrać na głodową emeryturę.Ja się pytam kiedy skończy się biurokracja w naszym nędznym kraju???????????????????

Najlepiej, żeby wypłacali zasiłki każdej, która zgłosi się do urzędu z brzuchem i z drugim dzieckiem za rękę, bez żadnych zaświadczeń, tylko na miły uśmiech. Wtedy brałoby się pieniądze na lewo i prawo, z byle powodu i nie trzeba było wcale pracować w tym nędznym kraju. Co asia, dobrze by było, prawda?

#6 Guest_Ewa.

Guest_Ewa.
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2017 - 13:04

Jeżeli przyznano dodatek z tytułu urodzenia dziecka to czy pomoc społeczna może ją zaniżyć jeżeli przekracza dochód?nie chodzi o becikowe.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych