Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wniosek o stwierdzenie zasiedzenia

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671961 postów

Napisano 24 kwiecień 2012 - 17:24

Komentarz do artykułu: Wniosek o stwierdzenie zasiedzenia

#2 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 17:24

JAK MOŻNA ZASIEDZIEĆ NIERUCHOMOŚĆ JAK WŁAŚCICIEL KTÓRY MA KSIĘGE WIECZYSTA ŻYJE . TO PO CO TE KSIĘGI WIECZYSTE.

#3 Guest_gośc .

Guest_gośc .
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2013 - 14:12

Jeżeli składam wniosek o zasiedlenie czy mogą być świadkami dzieci . ?

#4 Guest_Jojo1984

Guest_Jojo1984
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 21:05

Witam. Dostalam w darowiznie od dziadka(za zycia)domek, ktory zakupila moja prababka, (a jego matka ze swoim konkumentem).Konkubent zmarl pierwszy, w mieszknaiu zostala prababcia ze swoim synem.Po smierci prababci, zostal tam tylko dziadek. W dniu przekazania darowizny okazalo sie, ze mieszkanie w calosci nie nalezy do mie. Przeprowadzilam wiec sprawe spadkowa po konkubncie prababci, okazuje sie ,ze mial on zone, ktora juz tez nie zyje, wiec kilka dni teu zlozylam ponowny wniosek o znalezienie spadkobierow, po zmarlej malozonce, (byz moze miala dzieci, nikt nie zna losow rodziny konkubenta). Mieszkanie prawdopodobnie bede chciala sprzedac,poniewaz mieszkam za granica, ale zeby co kolwiek zorbic, musi w calosci nalezec do mnie.Chcialabym wniesc wniosek o zasiedzenie,moja rodzina mieszka tam ponad 30 lat i placi podatki.Nie wiem za bardzo jak sie do tego zabrac.Czy jest to dobre rozwiazanie?Czy jest jakies moze inne wyjscie? Dziekuje z gory za odpowiedz.

#5 Guest_Kotarbo

Guest_Kotarbo
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2013 - 18:14

Witam, Jeżeli dukrotnie dzierżawiłem komuś grunty - łacznie przez 20lat ( 2x10lat bez przerwy w dzierżawie)to dzierżawca ma prawo do wejścia w posiadanie tych gruntów z tytułu zasiedzenia?

#6 Guest_Interesantka

Guest_Interesantka
  • Goście

Napisano 09 listopad 2013 - 20:49

Czy jest sens składać taki wniosek jeżeli tylko użytkuje grunt moich nieżyjących już rodziców (uprawa ziemniaków) ale nie płacę podatku i nigdy nie był płacony? Czy sąd uzna taki wniosek a jeżeli tak, to czy będę musiała uregulować zaległy od kilkudziesięciu lat podatek?

#7 Guest_Adwokat

Guest_Adwokat
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 23:19

Jeżeli składam wniosek o zasiedlenie czy mogą być świadkami dzieci . ?

Tak mogą być ale muszą mieć powyżej 18 lat a najlepiej jak sa to osoby nie zpokrewnione 

#8 Guest_Prawnik K.K

Guest_Prawnik K.K
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 23:34

Witam, Jeżeli dukrotnie dzierżawiłem komuś grunty - łacznie przez 20lat ( 2x10lat bez przerwy w dzierżawie)to dzierżawca ma prawo do wejścia w posiadanie tych gruntów z tytułu zasiedzenia?

Ma prawo jeżeli jest to dzierżawa na gębe...powyżej 20 lat lub 30 lat jeżeli masz Umowę dzierżawy to niema prawa Ci zasiedlić bo wtedy jest tylko użytkownikiem najemcą a zasiedlenie może tylko wydać sąd na podstawie dowodów i świadków

#9 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 20:39

Moja mama od 25 lat uprawia nieruchomość-grunt,który należy do Skarbu Państwa. Brak opłacania czegokolwiek. Na dowód są świadkowie. Czy mama ma prawo do zasiedzenia ?

#10 Guest_agonia

Guest_agonia
  • Goście

Napisano 13 listopad 2015 - 21:58

Moja rodzina od 80 lat uważała część działki chodzi o 3 ary jako swoją własność niedawno geodeta wytyczyl granice i okazało się że ta część działki należy do sąsiada. Nikt wcześniej nie wiedział gdzie ts granica dokladnie przebiega. Czy mogę wnieść o zasiedzenie jeśli tak to gdzie i ile kosztuje

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 15:16

Witam Moja mama mieszka na mieszkaniu od 40 lat . Przydział na mieszkanie od Urzędu Miasta dostał mój tata [ niestety już nie żyje ] mama tam mieszka bez przerwy . Obecnie mieszkanie należy do Zrzeszenia Domów Jednorodzinnych Czy mama ma prawo ubiegać się o prawo własności przez zasiedzenie pozdrawiam

#12 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 12:19

Od 15 lat jestem właścicielką działki rolnej a teraz budowlanej po mojej dziadku i babci a ci z kolei po swoich rodzicach, nagle jeden z sąsiadów blokuje nam dojazd, tam mamy teraz ogród, potrzebujemy dojechać z nawozem i kosić a część chcemy przeznaczyć pod zabudowę..co robić?

#13 Guest_Gostek

Guest_Gostek
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 10:07

W odpowiedzi na powyższe komentarze i pytanie "co robić?" - polecam pójść do prawnika. Ludzie, opanujcie się, chodzi o kwestie nieruchomości, a więc coś cennego (niezależnie od metrażu), a Wy nie chcecie wydać kilku stówek za profesjonalną poradę, szukając pomocy na forach gdzie każdy może byle głupotę napisać? Smutna prawda, ale niektórzy im mniej mają, tym lepiej, bo to co mają i tak nie wykorzystają odpowiednio. Niech więc zasiadują Wasze, a Wy nic nie zasiadujcie...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych