Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wniosek o stwierdzenie zasiedzenia

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671841 postów

Napisano 24 kwiecień 2012 - 17:24

Komentarz do artykułu: Wniosek o stwierdzenie zasiedzenia

#2 Guest_GOŚĆ

Guest_GOŚĆ
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2012 - 17:24

JAK MOŻNA ZASIEDZIEĆ NIERUCHOMOŚĆ JAK WŁAŚCICIEL KTÓRY MA KSIĘGE WIECZYSTA ŻYJE . TO PO CO TE KSIĘGI WIECZYSTE.

#3 Guest_gośc .

Guest_gośc .
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2013 - 14:12

Jeżeli składam wniosek o zasiedlenie czy mogą być świadkami dzieci . ?

#4 Guest_Jojo1984

Guest_Jojo1984
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2013 - 21:05

Witam. Dostalam w darowiznie od dziadka(za zycia)domek, ktory zakupila moja prababka, (a jego matka ze swoim konkumentem).Konkubent zmarl pierwszy, w mieszknaiu zostala prababcia ze swoim synem.Po smierci prababci, zostal tam tylko dziadek. W dniu przekazania darowizny okazalo sie, ze mieszkanie w calosci nie nalezy do mie. Przeprowadzilam wiec sprawe spadkowa po konkubncie prababci, okazuje sie ,ze mial on zone, ktora juz tez nie zyje, wiec kilka dni teu zlozylam ponowny wniosek o znalezienie spadkobierow, po zmarlej malozonce, (byz moze miala dzieci, nikt nie zna losow rodziny konkubenta). Mieszkanie prawdopodobnie bede chciala sprzedac,poniewaz mieszkam za granica, ale zeby co kolwiek zorbic, musi w calosci nalezec do mnie.Chcialabym wniesc wniosek o zasiedzenie,moja rodzina mieszka tam ponad 30 lat i placi podatki.Nie wiem za bardzo jak sie do tego zabrac.Czy jest to dobre rozwiazanie?Czy jest jakies moze inne wyjscie? Dziekuje z gory za odpowiedz.

#5 Guest_Kotarbo

Guest_Kotarbo
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2013 - 18:14

Witam, Jeżeli dukrotnie dzierżawiłem komuś grunty - łacznie przez 20lat ( 2x10lat bez przerwy w dzierżawie)to dzierżawca ma prawo do wejścia w posiadanie tych gruntów z tytułu zasiedzenia?

#6 Guest_Interesantka

Guest_Interesantka
  • Goście

Napisano 09 listopad 2013 - 20:49

Czy jest sens składać taki wniosek jeżeli tylko użytkuje grunt moich nieżyjących już rodziców (uprawa ziemniaków) ale nie płacę podatku i nigdy nie był płacony? Czy sąd uzna taki wniosek a jeżeli tak, to czy będę musiała uregulować zaległy od kilkudziesięciu lat podatek?

#7 Guest_Adwokat

Guest_Adwokat
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 23:19

Jeżeli składam wniosek o zasiedlenie czy mogą być świadkami dzieci . ?

Tak mogą być ale muszą mieć powyżej 18 lat a najlepiej jak sa to osoby nie zpokrewnione 

#8 Guest_Prawnik K.K

Guest_Prawnik K.K
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2015 - 23:34

Witam, Jeżeli dukrotnie dzierżawiłem komuś grunty - łacznie przez 20lat ( 2x10lat bez przerwy w dzierżawie)to dzierżawca ma prawo do wejścia w posiadanie tych gruntów z tytułu zasiedzenia?

Ma prawo jeżeli jest to dzierżawa na gębe...powyżej 20 lat lub 30 lat jeżeli masz Umowę dzierżawy to niema prawa Ci zasiedlić bo wtedy jest tylko użytkownikiem najemcą a zasiedlenie może tylko wydać sąd na podstawie dowodów i świadków

#9 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 20:39

Moja mama od 25 lat uprawia nieruchomość-grunt,który należy do Skarbu Państwa. Brak opłacania czegokolwiek. Na dowód są świadkowie. Czy mama ma prawo do zasiedzenia ?

#10 Guest_agonia

Guest_agonia
  • Goście

Napisano 13 listopad 2015 - 21:58

Moja rodzina od 80 lat uważała część działki chodzi o 3 ary jako swoją własność niedawno geodeta wytyczyl granice i okazało się że ta część działki należy do sąsiada. Nikt wcześniej nie wiedział gdzie ts granica dokladnie przebiega. Czy mogę wnieść o zasiedzenie jeśli tak to gdzie i ile kosztuje

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2018 - 15:16

Witam Moja mama mieszka na mieszkaniu od 40 lat . Przydział na mieszkanie od Urzędu Miasta dostał mój tata [ niestety już nie żyje ] mama tam mieszka bez przerwy . Obecnie mieszkanie należy do Zrzeszenia Domów Jednorodzinnych Czy mama ma prawo ubiegać się o prawo własności przez zasiedzenie pozdrawiam

#12 Guest_Elżbieta

Guest_Elżbieta
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2019 - 12:19

Od 15 lat jestem właścicielką działki rolnej a teraz budowlanej po mojej dziadku i babci a ci z kolei po swoich rodzicach, nagle jeden z sąsiadów blokuje nam dojazd, tam mamy teraz ogród, potrzebujemy dojechać z nawozem i kosić a część chcemy przeznaczyć pod zabudowę..co robić?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy