Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym adwokat różni się od radcy prawnego?

34 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2018 - 10:00

A ten Grzegorz Kiwic to z tej strony adwokat-kiwic.pl ? Potwierdzam, świetny prawnik.

#22 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2018 - 10:02

www.adwokat-kiwic.pl

#23 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 612 postów

Napisano 26 wrzesień 2018 - 23:33

Najrozsądniej będzie jeśli pytanie to zadasz prawnikowi. Myślę, że na forum takowej odpowiedzi nie otrzymasz. Gdybyś poszukiwała jednakże dobrego adwokata, zgłoś się do http://kancelaria-gizinski.com/ - Tomasz Giziński specjalizuje się w prawie pracy, spółek handlowych, czy cywilnym, zajmuje się również walką o odszkodowania oraz rozwodami.

#24 Guest_Damian907

Guest_Damian907
  • Goście

Napisano 02 listopad 2018 - 13:03

Artykuł jest nieaktualny, wg obecnego stanu prawnego radca prawny niezatrudniony na etacie może być obrońcą w sprawach karnych i karnoskarbowych. Proszę zatem o korektę lub usuniecie artykułu jako wprowadzającego w błąd.

#25 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 971 postów

Napisano 08 listopad 2018 - 10:47

Radca prawny i adwokat mają podobne kompetencje, ale w nieco innym zakresie. Na przykład w sprawach karny może brać udział adwokat, ale radca prawny już nie. Dla wyjaśnienia lepiej poczytać o co dokładniej w tym chodzi: http://blogstyle.pl/...-tylko-adwokat/, bo trzeba przyznać, że rzeczywiście mało kto orientuje się w tych różnicach, a często stawiani są oni na równi ze sobą. Widać to też na przykładzie prawnik, gdzie wiele osób stwierdza, że jest on nawet wyżej w hierarchii, a jest odwrotnie. Radca prawny i adwokat są po aplikacjach, a prawnik nie.

#26 Guest_Kalina

Guest_Kalina
  • Goście

Napisano 29 listopad 2018 - 22:23

Hej, tak pan adwokat Grzegorz Kiwic ma swoją stronę  adwokat-kiwic.pl . Masz tam wszystko rozpisane co i jak. Mnie reprezentował jako osobe pokrzywdzoną. Dzięki niemu wygrałam sprawę. poza tym adwokat jest niedrogi

#27 Guest_Oko

Guest_Oko
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 10:55

Trzy komentarze pod spodem i wszyscy upośledzeni umysłowo.

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 08:56

Hej, mam pytanie. Czy ktoś miał styczność z prawnikiem z piotrbanczyk.pl? Jakie macie opinie?

#29 Ada89

Ada89

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 sierpień 2019 - 12:12

Zgadzam się, artykuł już nieaktualny i wprowadza tylko ludzi w błąd. Ja zawsze myślałam że adwokat i radca prawny pełnią te same funkcje. To jak jest w końcu w rzeczywistości?

#30 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 736 postów

Napisano 03 październik 2019 - 06:02

Nie są to te same funkcje, ale bywa, że adwokat świadczy podobne porady co radca prawny.

Jeśli ktoś by tutaj szukał dobrego radcy prawnego z Łodzi, polecam kancelarię prawną pana Pawła Niedziałka:

https://radcaprawny-niedzialek.pl

Na stronie jest kontakt. Świetny radca prawny z duzym doświadczeniem oraz profesjonalizmem. - błyskawiczny,  konkretny, pomocny w każdym calu. Zawsze znajduje wyjście w każdej sytuacji. Zdecydowałem się na powierzenie mu sprawy, w której bardzo liczyl się czas. Nie zawiódł. 

Perfekcja i profesjonalizm, 

#31 Marecki0572

Marecki0572

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 03 październik 2019 - 12:19

Taka szybka, ogólna odpowiedź.
Radca prawny zajmuje się reprezentowaniem firm lub innych instytucji a adwokat osób fizycznycznych

#32 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 615 postów

Napisano 11 październik 2019 - 08:19

W zasadzie to zakres obowiązków adwokata i radcy prawnego się zacierają. Aby dowiedzieć się, w czym może pomóc prawnik, a w czym adwokat, zobacz tutaj. Znajdziesz tu odpowiedź na swoje pytanie oraz wskazówki odnośni tego, gdzie szukać profesjonalnej pomocy prawnej.

#33 Guest_Dominika

Guest_Dominika
  • Goście

Napisano 18 październik 2019 - 14:22

Bez sensu. Nie wiem jak to działa, jaka szkoła jest potrzebna na adwokata a jaka na radcę prawnego, ale jeżeli są to różne szkoły i uczą się oni innych rzeczy, to jest to bez sensu by mogli robić to samo. Z tego co mi wiadomo to adwokaci są bardziej obeznani we wszystkim, więc dlaczego radca prawny może robić to samo co oni? Ja na pewno wybieram adwokata, tak jak parę miesięcy temu wybrałam kancelarię adwokacką Wojas Pawlak z Gliwic.

#34 Guest_Gość123

Guest_Gość123
  • Goście

Napisano 02 listopad 2019 - 17:03

20 lat temu to rozróżnienie/ podział miał sens. Dziś już nie. Radcowie prawni mają uprawnienia jak adwokaci ale lobby adwokatów by połączyć razem te zawody jest zbyf silne.

#35 Guest_Gość123

Guest_Gość123
  • Goście

Napisano 02 listopad 2019 - 17:04

[quote name="Dominika" post="2170553" timestamp="1571404964"]

Bez sensu. Nie wiem jak to działa, jaka szkoła jest potrzebna na adwokata a jaka na radcę prawnego, ale jeżeli są to różne szkoły i uczą się oni innych rzeczy, to jest to bez sensu by mogli robić to samo. Z tego co mi wiadomo to adwokaci są bardziej obeznani we wszystkim, więc dlaczego radca prawny może robić to samo co oni? Ja na pewno wybieram adwokata, tak jak parę miesięcy temu wybrałam kancelarię adwokacką Wojas Pawlak z Gliwic.[/quo

A ja widzę że nic się nie orientujesz

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych