Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont mieszkań komunalnych

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671854 postów

Napisano 09 kwiecień 2012 - 16:49

Komentarz do artykułu: Remont mieszkań komunalnych

#2 Guest_LOKATOR

Guest_LOKATOR
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2012 - 16:49

ADM niechce wykonywac zadnych rmontow wzglendem wmiany tynkow i poglog wiemy ze podlugim eksplatacji zalegajom sie grzyby i korniki ktore wywolujom choroby rakotworcze i gruzlicze i kto zato zaplaci bo oni umywaja rence i falszujom dzieniki napraw a material wkorzystujom do celow prywatnch a to pdchodzi dla prokuratora

#3 Guest_-praw-tadeusz52

Guest_-praw-tadeusz52
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2012 - 18:14

Witam,
to na czym polega problem powiadomienia prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa?....?
Napomknę jedynie, że przywołany ADM jest przypuszczalnie jedynie zarządcą sprawującym te obowiązki w imieniu gminy....., co za tym idzie decydentem co do zakresu remontów jest właściciel...., czyli gmina. Do właściciela nieruchomości można mieć pretensje co do dbałości o majątek.... i stwarzania zagrożenia utraty zdrowia przez lokatorów.
Nic się samo nie zrobi jeśli nie zaczniecie Państwo dbać o swoje interesy!!!

#4 Guest_ewa83

Guest_ewa83
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2012 - 14:23

Wróciłam z ADM właśnie,gdzie złożyłam podanie w maju o wymianę okien,bo mi się leje woda do domu jak deszcz pada,bo okna są stare drewniane i są powybaczane.....żenada...oczekiwanie na wymianę okien trwa 2-3 lata....powiadomiłam Panią,że jak nie wylecą mi przez ten czas to będzie dobrze:(Od 1973 roku płacimy czynsz,o nic nigdy się ich nie prosiło,a teraz jak jest potrzeba wymiany okien tylko dwóch okien..to czekaj człowieku i nakładaj niezliczoną ilość szmat między okna!!!Nie mamy łazienki w mieszkaniu,WC na parterze w komórce....chcemy zrobić sobie remont to jeszcze mamy zapłacić za projekt...co Wy na to??Na co idzie pula pieniędzy z czynszy,które się płaci tyle lat??XXI wiek,a my myjemy się w misce i biegamy z I piętra na parter do WC,bo komunalka nie ma funduszy!!!

#5 Guest_lokator 65

Guest_lokator 65
  • Goście

Napisano 05 luty 2013 - 00:35

Witam, mam toaletę na klatce schodowej,napisałam pismo do ADM o pomoc w instalacji jej w pomieszczeniu w którym zamieszkuję,i mija już 3 lata a odpowiedz ciągle taka sama" BRAK KASY "a gdzie kasa którą płacimy za czynsz!!!!!!

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2013 - 18:35

Myślę, że miasto nie ma obowiązku wymieniac okien. Ja jakoś sama zapłaciłam i wymieniłam i jakoś nie marudze ,,,Zresztą czasy komuny się skonczyły i nie ma już nic za darmo. Jestem z atym by zlikwidować wszytkie mieszkania komunalnme i socjalne , bo ludziom się przewraca w dU****CH za przeproszeniem

#7 Guest_niunia

Guest_niunia
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2014 - 14:07

gość - jak się du,,,, myśli a nie głową to tak jest a jak masz dużo kasy to może mi trochę dasz bo nie mam

#8 Guest_sara

Guest_sara
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2014 - 12:34

do gość - To bardzo piękne, że stać Ciebie na wyręczanie właścicielawjego obowiązkach. Zrób generalny remont a wtedy gmina przeniesie Cię do innej nory ,którą też im wyremontujesz i będzie pięknie. Myślę podobnie jak moja poprzedniczka masz za dużo kasy to się podziel. Ja mam zagrzybione mieszkanie , okna pamiętają czasy przedwojenne , podłoga to falująca powierzchnia i co mam to zrobić sama bo gmina nie ma kasy ?

#9 Guest_Andrzej G

Guest_Andrzej G
  • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 13:08

Mam problem z ZBM Dzierżoniów.
W mieszkaniu komunalnym nie ma podłogi.Jest tylko wylewka cemetowa(czyli beton).ZBM twierdzi że to do mnie należy położenie podłogi to znaczy gumoleum lub paneli czy też drewnianej.ZBM twierdzi że cementowa podłoga to też podłoga i nie mają obowiązku położyć na niej co kolwiek w/w.Pytam czy ktoś wie gdzie jest interpretacja co to jest podłoga w w/w sprawie i co moge zrobić by zmusić ZBM do uzupełnienie podłogi.W/g przepisów ja jako najemnik mam dbać o podłogę.Ale jaką i jak skoro jest tylko cement.Proszę o pomoc prawną jak mam dalej postępować w tej sprawie..

#10 Guest_najemca

Guest_najemca
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2015 - 16:36

jestem najemcą mieszkania komunalnego. W związku z wadliwą rynną oraz dziurawym dachem mieszkanie zostało zalane. Zarządca budynku, stwierdził, że owszem dach oraz rynna zostaną naprawione natomiast zacieki powstałe na suficie oraz ścianie mogą zostać naprawione tylko pod warunkiem, że będę miała osobne ubezpieczenie mieszkania. Szkoda powstała nie z mojej winy a w związku z ulewami ściana sukcesywnie "puchnie". Proszę o poradę po czyjej stronie jest naprawa ściany oraz sufitu w wynajmowanym przeze mnie mieszkaniu. W ustawie o ochronie praw lokatorów doczytałam się, że za naprawę sufitu teoretycznie odpowiedzialna jestem ja jako najemca, aczkolwiek w zaistniałej sytuacji wydaje mi się to co najmniej dziwne. proszę także o informację, na jaki przepis powinnam się powołać w przypadku jeśli to do zarządcy należy naprawa sufitu oraz ściany. pozdrawiam, z góry dziękuję za pomoc

#11 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 15:21

chce sie cos poradzic nie mam dlugu za mieszkanie place regolarnie ale stan budynku w ktorym mieszkam jest w oplakanym stanie gmina sprowadza z calego miasta lokatorow ktorzy nie placicli za czynsz gdy pisze o przerowadzenie remontu typu pomalowanie klatki wymiana muszli kloz.to od razu jest odmowna zaslaniaja sie tym ze wiekszosci nie placi to co ja mam zrobic w tym przypadku mam mieszkac jak lump skoro place nie moja wina ze takich ludzi tu wprowadzili bo budynek wyglada jak z w syrii prosze o porade gdzie sie udac gdzie napisac

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 15:39

chce sie cos poradzic nie mam dlugu za mieszkanie place regolarnie ale stan budynku w ktorym mieszkam jest w oplakanym stanie gmina sprowadza z calego miasta lokatorow ktorzy nie placicli za czynsz gdy pisze o przerowadzenie remontu typu pomalowanie klatki wymiana muszli kloz.to od razu jest odmowna zaslaniaja sie tym ze wiekszosci nie placi to co ja mam zrobic w tym przypadku mam mieszkac jak lump skoro place nie moja wina ze takich ludzi tu wprowadzili bo budynek wyglada jak z w syrii prosze o porade gdzie sie udac gdzie napisac

Pisz do prezydenta miasta, burmistrza, wójta ( nie wiem komu podlega właściciel mieszkań komunalnych), ale jak znam życie też odpowiedzą Ci, że nie mają pieniędzy na remont.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 maj 2016 - 11:55

ja z kolei chce zaadoptowac poddasze na pokoik dla Syna(mam na to określony budżet)ale gmina swerdziła że trzeba wymienić połacie dachowe itd.i w odpowiedzi otrzymałam pismo że jeśli jestem zainteresowana pokryciem kosztów zwiazanych z w.w przedsięwzieciem a nastepnie wlasnym sumptem zaadoptować poddasze zastepca wojta pomoze przebrnąc przez wszystkie procedury bo gmina nie ma srodkow finansowych...czy to jest zgodne z prawem i co mam zrobic w tej sytuacji Syn rośnie i potrzebuje pokoju

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 maj 2016 - 11:59

ja z kolei chce zaadoptowac poddasze na pokoik dla Syna(mam na to określony budżet)ale gmina swerdziła że trzeba wymienić połacie dachowe itd.i w odpowiedzi otrzymałam pismo że jeśli jestem zainteresowana pokryciem kosztów zwiazanych z w.w przedsięwzieciem a nastepnie wlasnym sumptem zaadoptować poddasze zastepca wojta pomoze przebrnąc przez wszystkie procedury bo gmina nie ma srodkow finansowych...czy to jest zgodne z prawem i co mam zrobic w tej sytuacji Syn rośnie i potrzebuje pokoju

Nie tyle zgodne z prawem, co z uchwałą rady gminy. Tak dzieje się w całej Polsce, nie mają pieniędzy, nie remontują, a koszt remontu musi pokryć najemca, jeśli chce mieć mieszkanie. I tego nie przeskoczysz.

#15 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 14 listopad 2016 - 12:30

Duże znaczenie ma także dach budynku. U nas renowacją zajmowała sie firma Integro i bardzo sprawnie się z tym wyrobili.

#16 Guest_higgi

Guest_higgi
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 16:00

Dobry dach to podstawa. Z Integro każdy remont idzie jak z płatka. ;)

#17 Guest_DOROTA

Guest_DOROTA
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 12:34

2 lata temu dostalam mieszkanie komunalne na 1 pietrze w szkole po 25 dniach ogrzewania pomieszczen grzejnikami elektrycznymi zaczol wychodzic grzyb ze scian wszystkie pomieszczenia sa zagrzybione mieszkamy w tym budynku 2 latawraz z malymi dziecmi w wieku 5 i 4 lata wnuki praktycznie caly czas choruja Burmistrz kaze nam wynajac inne mieszkanie i za przeprowadzke mamy placic my czy to jest zgodne z prawem

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2018 - 12:52

2 lata temu dostalam mieszkanie komunalne na 1 pietrze w szkole po 25 dniach ogrzewania pomieszczen grzejnikami elektrycznymi zaczol wychodzic grzyb ze scian wszystkie pomieszczenia sa zagrzybione mieszkamy w tym budynku 2 latawraz z malymi dziecmi w wieku 5 i 4 lata wnuki praktycznie caly czas choruja Burmistrz kaze nam wynajac inne mieszkanie i za przeprowadzke mamy placic my czy to jest zgodne z prawem

To zależy, jaki jest regulamin przyznawania mieszkań w Twoim mieście.Jeśli sami przeprowadzacie się ( nie burmistrz daje mieszkanie), to powinniście sami płacić koszta związane z przeprowadzką.

#19 Guest_regina 5605@wp.pl

Guest_regina 5605@wp.pl
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 19:10

mam mieszkane komunalne bo mne nie stac na nowe bo muj dochud nie wystarcza na zakup wegla a moje okna som w opłakanym stane i wmagajom wymany zblirza sie zima na parterze jest pustostan i obok meszkane tesz jest puste a bytomskie mieszkana na nic nie reagujom jestem wdowom moje mieszkane to dwa pokoje pszedpokuj i kuchna wc na klatce schodowej mam niewem co mam zrobic prosze pomusce mi cokolwek załatwic

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 październik 2019 - 14:54

Dzien dobry mam pytanie dosrałam mieszkanie komunalne w mieszkaniu był piec kaflowy ale poprzednia rodzina zrobiła piec na wegiel, a w innych mieszkaniach sa kozy chce zamias pieca na wegiel , zamontowac kominek powiedzieli mi ze koza moze byc piec na wegiel taz a kominek nie dlaczego ???

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych