Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym?

30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672146 postów

Napisano 03 kwiecień 2012 - 10:55

Komentarz do artykułu: Jaki mandat za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym?

#2 Guest_Etro

Guest_Etro
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2012 - 19:25

"Gdzie nie wolno spożywać alkoholu?"
Parki, ławki i w końcu ulica nie zostały wymienione w tym artykule, a mandacik możemy otrzymać

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 14:23

Art. 14, ust.2a. Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi : "Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach,
z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów"

#4 Guest_Aninstol

Guest_Aninstol
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 16:58

Od panów policantów dowiedziałem się, że można pić alkohol spokojnie w lesie ;). Chciałem od razu podziękować za tak ważną informację :D

#5 Guest_nemo

Guest_nemo
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:38

A czy piwo 2,6 procenta tez podlega jako alkohol?

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2012 - 21:58

2,6 to nie piwo, a napoj

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 19:23

Tak, pow 0,5 juz mozna mandat otrzymac.

#8 Guest_yoanna22

Guest_yoanna22
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 13:59

Zgodnie z ustawą z dnia 26 października 1992 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi "Napojem alkoholowym jest produkt przeznaczony do spożycia zawierający alkohol etylowy pochodzenia rolniczego w stężeniu przekraczającym 0,5 % objętościowych alkoholu"

#9 Guest_JJ

Guest_JJ
  • Goście

Napisano 17 marzec 2013 - 06:46

Czy mandat jest ważny jeśli nie ma na nim imienia nazwiska i peselu za picie alkoholu w miejscu publicznym?

#10 Guest_-praw-zibit

Guest_-praw-zibit
  • Goście

Napisano 17 marzec 2013 - 15:10

Czy mandat jest ważny jeśli nie ma na nim imienia nazwiska i peselu za picie alkoholu w miejscu publicznym?

Za picie, czy nie za picie to taki "mandat" nie ma żadnej mocy. A taki "mandat" otrzymałeś ?

#11 Guest_Advocat

Guest_Advocat
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2014 - 00:14

Co to za bzdury mandat nie moze byc bez imienia i nazwiska osoby ukaranej. Wystawia sie go imiennie.

#12 Guest_Lila

Guest_Lila
  • Goście

Napisano 13 październik 2014 - 18:00

Wnuczek dostal mandat za picie piwa w miejscu publicznym, a za kapsel, ktory wyrzucil do smietnika dostal 50 zl za zanieczyszczanie srodowiska, to jest sprawiedliwe? zadnych kapsli wokol nie bylo, a pani policjantka dala mandat, nie pomoglo tlumaczenie, ze kapsel jest w smietniku, czy nasza policja musi zapelnic statystyki kosztem ludzi, a szczegolnie mlodych, nieswiadomych przepisow.

#13 Guest_arek

Guest_arek
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 16:52

Witam! Dostałem mandat za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. Stało sie to we wrześniu, mandatu jeszcze nie zapłaciłem, takżę spodziewam się, ze lada chwila przyjdzie do domu jakiś list o zapłacenie mandatu. I właśnie chciałem zapytać, list przyjdzie pocztą i co tam będzie napisane ? Czy w liście znajdzie się powód dostania mandatu ?

#14 Sobi

Sobi

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 893 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 25 listopad 2014 - 21:54

Na mandacie masz już wskazaną podstawę jego wystawienia wraz z kwotą. Przyjdzie upomnienie albo od razu ściągną Ci w urzedzie skarbowym przy rozliczaniu pita.

#15 Guest_maciek

Guest_maciek
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 01:40

absurd za absurdem. na rynku w ogrodku piwnym siedzą chleją caly dzien piwsko i jest ok, ale jak wyszedlem z piwem w reku z ogrodka to od razu mandat. przeciez to jest absurdalne

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 13:25

absurd za absurdem. na rynku w ogrodku piwnym siedzą chleją caly dzien piwsko i jest ok, ale jak wyszedlem z piwem w reku z ogrodka to od razu mandat. przeciez to jest absurdalne

Nie jest absurdalne. Ja na przykład ogródki piwne omijam z daleka, a jeśli pijesz poza ogródkiem, to muszę oglądać Twoją zapijaczoną gębę, a nie mam na to ochoty.

#17 Guest_luki

Guest_luki
  • Goście

Napisano 01 luty 2015 - 19:59

ja dostalem mandat za picie w miejscu publicznym wczoraj na dykotece wychodzilem z auta zeby wypuscic kumpla siedzacego w srodku wysiadlem z auta z puszka w reku nawet nie dalem lyka tego piwa a pies zaraz podlecial i mandat za to dostaem o 100 lzejszy jestem a dyskoteka to prywatne miejsce a nie panstwowe wiec chyba tez go tam nie powinno byc.

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2015 - 20:09

ja dostalem mandat za picie w miejscu publicznym wczoraj na dykotece wychodzilem z auta zeby wypuscic kumpla siedzacego w srodku wysiadlem z auta z puszka w reku nawet nie dalem lyka tego piwa a pies zaraz podlecial i mandat za to dostaem o 100 lzejszy jestem a dyskoteka to prywatne miejsce a nie panstwowe wiec chyba tez go tam nie powinno byc.

Dyskoteka to miejsce publiczne, a nie prywatne czy państwowe.Mandat dostałeś za chlanie na ulicy, a nie w dyskotece.

#19 Guest_Seba

Guest_Seba
  • Goście

Napisano 12 marzec 2015 - 22:26

Wczoraj szedłem na imprezę do kolegi miałem w plecaku 1l wódki ( otwarta wypite z tego 2~3 kieliszki zostało po urodzinach) i dostałem mandat... pierw miał być to mandat w wyskości 100zł za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym .... po dłuższej rozmowie ( i badaniu alkomatem ) mandat wynosił już 50zł za usiłowanie spożycia alkohol .... Czyli według prawa nie mogę przenieść otwartego alkoholu z punktu A do B ?

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 12:48

Wczoraj szedłem na imprezę do kolegi miałem w plecaku 1l wódki ( otwarta wypite z tego 2~3 kieliszki zostało po urodzinach) i dostałem mandat... pierw miał być to mandat w wyskości 100zł za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym .... po dłuższej rozmowie ( i badaniu alkomatem ) mandat wynosił już 50zł za usiłowanie spożycia alkohol .... Czyli według prawa nie mogę przenieść otwartego alkoholu z punktu A do B ?

Wiesz co Seba, nie pitol, a powiedz dokładnie jak było.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych