Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie dokumenty należy złożyć by uzyskać zasiłek przedemerytalny

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672414 postów

Napisano 30 marzec 2012 - 10:48

Komentarz do artykułu: Jakie dokumenty należy złożyć by uzyskać zasiłek przedemerytalny

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2012 - 10:48

Uczono mnie,że pismo bez daty nie jest dokumentem.Czytając artykuły w internecie chciałabym znać datę ich publikacji lub ich aktualność w sensie prawnym.Czy podanie daty wyemitowania artykułu to duże utrudnienie dla autora? Brak dat na dokumentach weszło już do porządku a są one przecież baaardzo ważne.
Pewne Towarzystwo Ubezpieczeniowe przesyła mi corocznie informację o zgromadzonym funduszu.Nie podaje żadnej daty.Chronologiczne ułożenie otrzymanych informacji jest niemożliwe.Niemożliwa jest również ocena TU.

#3 Guest_fan

Guest_fan
  • Goście

Napisano 20 listopad 2012 - 11:29

Witam . mam świadectwa pracy w szczególnych warunkach a ZUS nie akceptuje , proszę podać co stanowi podjętą ZUSU decyzję , nadmieniam również że na jednym świadectwie pojełem pracę w roku 1996 pracując 10 lat jako spawacz i uważam to za prawo nabyte . z poważaniem Malanowski

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 listopad 2012 - 11:43

Witam . mam świadectwa pracy w szczególnych warunkach a ZUS nie akceptuje , proszę podać co stanowi podjętą ZUSU decyzję , nadmieniam również że na jednym świadectwie pojełem pracę w roku 1996 pracując 10 lat jako spawacz i uważam to za prawo nabyte . z poważaniem Malanowski

od decyzji ZUS służy odwołanie.
Jeżeli praca była wykonywana na pełny etat 8 godzin dziennie i tylko i wyłącznie jako spawacz, a nie wykonywał Pan w tym samym czasie innej pracy to należy się odwołać i dochodzić swoich praw. Proponuję wizytę w kancelarii u specjalisty z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych i prosze się nie poddawać.

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2013 - 17:25

Witam. Mam 62 lata. Byłem rok na zasiłku rehabilitacyjnym . Szef zwolnił mnie z dnia na dzień i ZUS tego świadectwa nie akceptuje. Pozostałe dokumenty są dobre, ale nie dostałem zasiłku przedemerytalnego. Przebywam obecnie na zasiłku dla bezrobotnych(kuroniówka),ale niedługo się ona kończy. Co przysługuje mi dalej.?

#6 Guest_Grażka

Guest_Grażka
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2013 - 18:14

Witam.Mam problem i nie wiem co dalej robić.Mam 57 lat.Od 1,5 roku byłam na rencie inwalidzkiej.Kolejna komisja nie przyznała renty.Mam 35 lat stażu pracy i zły stan zdrowia.Czekam na operację kręgosłupa.Czy mam prawo do jakiego kolwiek zasiłku?

#7 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2013 - 17:12

WITAM MAM ŚWIADECTWO PRACY W SZCZEGÓLNYCH WARUNKACH A ZUS NIE AKCEPTUJE ,NADMIENIAM,ŻE NA JEDNYM ŚWIADECTWIE PRACY MAM STANOWISKO BRYGADZISTA MANIPULANT I MAGAZYNIER PRZEZ OKRES 10-CIU LAT ,A NA ŚWIADECTWIE W WARUNKACH SZKODLIWYCH WPISANE TYLKO MAGAZYNIER .PRACE TE BYŁY WYKONYWANE W TAKICH SAMYCH WARUNKACH ,GDYŻ BYŁA TO PRACA 7-MIO GODZINNA CAŁY ZAKŁAD ,BYŁA TO GARBARNIA SKÓR.JA UWAŻAM TO ZA PRAWO NABYTE ,A JEDNAK ZUS MI ZABIERA OK. 5-CIU LAT ,GDYŻ BRYGADZISTA MANIPULANT NIE ZALICZA SIĘ DO WARUNKÓW SZKODLIWYCH,ALE CAŁY ZAKŁAD BYŁ NARAŻONY Z POWODU CHEMIKAL ,KTÓRE TAM SIĘ ZNAJDOWAŁY

#8 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 27 październik 2013 - 11:16

mam 40 lat pracy i żadnych dochodów jestem chory, renty dają tylko takim co maja zaraz kopnąć w kalendarz.
Inne grupy społeczne 15,20,25 lat pracy i emerytura do końca życia na naszym garnuszku, jeszcze do tego pracują za psie pieniądze bo już swoje mają i zaniżają standard zarobkowy ludzi pracy.Mogą pracować za grosze dla relaksu, bo nie maja co robić w domu.Biorą przez 50 lat wysokie emerytury.
Utopijny kraj POLSKA DLA UPRZYWILEJOWANYCH.
PO i PSL kończą z krajem POLSKA> ludzie dzieci młodzież opuszczają Polskę bo tu już przestaje się opłacać żyć.TWORZONY JEST DRUGI BANGLADESZ DLA POLAKÓW we własnym kraju, bieda aż piszczy dla bezrobotnego robotnika .
Przed zmianami ludzie mieli [pracę poważanie mieszkania> teraz brak pracy, jak praca to za grosze do końca życia mieszkanie pod mostom.DZIADOSTWO DO POTĘGI.
Utopia zarządzania krajem POLSKA.

#9 Guest_HANNA

Guest_HANNA
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:22

ILE MOGĘ DOROBIĆ,BĘDĄC NA ZASIŁKU PRZEDEMERYTALNYM

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2014 - 21:49

Maksymalnie do 880 zł miesięcznie. Kwota taka obowiązuje do 28 lutego 2014 roku, po tej dacie ulegnie zmianie. Jaka będzie nowa kwota, zostanie podane do wiadomości ok. połowy lutego.

#11 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 15:55

Witam,
Bardzo proszę o informację.
Mam przepracowanych 31 lat, i obecnie skończone 55 lat. 5 lat temu zostałam zwolniona z pracy z przyczyn dotyczących przedsiębiorstwa. Byłam zarejestrowana w urzędzie pracy przez 2 lata, w tym 6 m-cy pobierałam zasiłek dla bezrobotnych. Ponieważ otrzymałam skierowanie do sanatorium kazano mi wyrejestrować się wyrejestrować z up (do ubezpieczenia w zus zgłosił mnie pracujący mąż - po powrocie nie rejestrowałam się ponownie).

I mam pytanie, czy obecnie kiedy skończyłam 55 lat i mając 31 lat pracy będę mogła ubiegać się o zasiłek przedemerytalny.
Czy trzeba spełnić jeszcze jakieś inne warunki?
Dziękuję.

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2014 - 22:31

Zasiłek przedemerytalny nie przysługuje.

http://www.infor.pl/...-Vademecum.html

#13 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 12:44

To mam jeszcze jedno pytanie, bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Czy jeśli teraz zostanę zatrudniona i będę pracować ale pracodawca zwolni mnie np. po 6 m-ch z przyczyn dot. pracodawcy to czy w takim przypadku będzie można się ubiegać o zasiłek przedemerytalny?
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

#14 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 13:33

Przepraszam , że tak na "raty", bo nie dodałam w poprzednim zapytaniu.
Oczywiście jeszcze spełnię wszystkie wymagania związane z up. Czyli zarejestrowanie, zasiłek itd. Czy takim wypadku, mając już ukończone 55 lat życia, 31 lat pracy, można się będzie ubiegać o zasiłek przedemerytalny.

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 14:45

Jeśli nie była Pani zatrudniona w ostatnich 18 miesiącach, będzie musiała przepracować 365 dni, żeby móc otrzymać zasiłek dla bezrobotnych, a tylko po pobieraniu zasiłku przez okres conajmniej 6 miesięcy można ubiegać się o świadczenie przedemerytalne.

#16 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2014 - 15:24

Dziękuję serdecznie za informację. Doczytałam się już wszystkich warunków, które w moim przypadku należy spełnić by ubiegać się o zasiłek przedemerytalny.
Już wiem, obecnie należy przepracować minimum 356 dni, umowa o pracę - może być na czas określony - z co najmniej minimalnym wynagrodzeniem, przyczyna ew. zwolnienia musi dot. pracodawcy (likwidacja stanowiska, redukcja zatrudnienia, przyczyny ekonomiczne itd.), następnie rejestracja w up., pobieranie zasiłku dla bezrobotnych przez okres 6 m-cy i dopiero wtedy można ubiegać się o przyznanie zasiłku przedemerytalnego. Wszystko jasne.
Pozdrawiam.

#17 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 23:40

Jeżeli się pracowało na czas określony ZUS nie przyjął dokumentów do ubiegania się o świadczenie przedemerytalne, umowa podobno musi być na czas nieokreślony i tak zostałem poinformowany, mam 41 lat pracy dokumentów nie przyjęli inne warunki spełniłem.
Proszę o opinię.

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2014 - 13:34

Do uzyskania świadczenia przedemerytalnego nie jest ważne, na jakiej umowie Pan pracował, na czas określony, czy nieokreślony. Ważne jest w jaki sposób ta umowa została rozwiązana. Jeśli umowa na czas określony rozwiązała się wraz z upływem czasu na jaki była zawarta, wtedy zasiłek nie będzie przysługiwał. Natomiast jeśli w trakcie umowy na czas określony otrzymałby Pan wypowiedzenie z pracy z przyczyn zakładu, wtedy zasiłek przedemerytalny będzie przysługiwał ( oczywiście po spełnieniu łącznie innych warunków ).

#19 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2021 - 11:47

Witam.Proszę o udzielenie informacji jakie dokumenty muszę złożyć do ZUS starając się o zasiłek przedemerytalny.

#20 Guest_Marzena

Guest_Marzena
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2021 - 11:47

Witam.Proszę o udzielenie informacji jakie dokumenty muszę złożyć do ZUS starając się o zasiłek przedemerytalny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych