Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy dzieci mają prawo do renty rodzinnej

29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670913 postów

Napisano 22 marzec 2012 - 22:39

Komentarz do artykułu: Kiedy dzieci mają prawo do renty rodzinnej?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2012 - 22:39

czy moje dzieci mają prawo do renty rodzinnej jeśli ich ojciec nie pracował ,dostawałam alimenty z funduszu ,ja niemogę pracować bo jedno z dzieci jest niepełnosprawne i otrzymuję świadczenie pielęgnacyjne może ktoś wie

#3 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2013 - 17:09

witam. czy moge sie starac o rente po ojcu jezeli on byl na emeryturze a ja mam 24lata i jestem rozwodka? ale w dalszym ciągu się ucze

#4 Guest_Elzbieta zak

Guest_Elzbieta zak
  • Goście

Napisano 04 maj 2013 - 16:03

jestem matka ktura wyhowuje troje dzieci dwujka ma renty rodzine a trzecie niema hodzi do szkoły do zeruwki bardzo prosze o pomoc zus odmuwił dziecku renty brakowało dwa lata prosze o telefon 887293818

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 maj 2013 - 21:12

Jak ZUS uzasadnił odmowę przyznania renty?
Do czego brakowało 2 lata?
Czy wszystkie dzieci są z tego samego ojca?

#6 Guest_JA

Guest_JA
  • Goście

Napisano 10 maj 2013 - 12:12

Po 24 latach pracy trojgu dzieciom ZUS odmówił przyznania renty sierocej uzasadniając decyzję brakiem 5 lat w ostatnim dziesięcioleciu i przerwą większą niż 18 miesięcy od ostatniego zatrudniemia.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2013 - 19:22

mam dwoje dzieci ja nie pracuje ojciec zmarł a zus odmówił renty bo mąż nie był w ubezpieczeniu ostatnie 18 m nie mam dochodu jak żyć?a przepracował 18 lat!

#8 Guest_Wasyl

Guest_Wasyl
  • Goście

Napisano 07 październik 2013 - 21:02

Mam 14 lat Matka mi zmarła miesiąc temu nie miała renty i nie wiem czy mi sie coś przysługuje możecie mi pomóc ?

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 07 październik 2013 - 21:37

Czy mama pracowała, z czego żyliście? Co z ojcem?

#10 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 22 październik 2013 - 20:43

Mam pytanie mam skaczone 20 lat renta caly czas wplywala na konto mojej mamy nawed nie wiem ile jej mam bo mam niechce mi powiedziec czy moge jaos cos zrobic by renta wplywala na moje konto jakie pismo napisac co robic pomocy ?

#11 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 październik 2013 - 21:40

Renta powinna wpływać na Pani konto lub do rąk własnych już po ukończeniu przez Panią 18 roku życia.Wystarczy napisać pismo do ZUS-u o treści - w związku z ukończeniem przeze mnie 18 roku życia proszę o przekazywanie należnej mi renty ( podać numer renty) na konto...lub adres...

#12 Guest_monika

Guest_monika
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 11:51

mój były mąż pracował 10lat w polsce i prawie 10lat w niemczech, po jego śmierci starałam się o rente rodzinna na dwójke dzieci w niemczech i przyznali nam po 50euro na dziecko, śmieszna kwota.Mam pytanie czy mogę się starać o rente w polsce???

#13 Guest_natalia 86

Guest_natalia 86
  • Goście

Napisano 17 listopad 2014 - 20:04

mam pytanie mój były konkubent z którym mam 3 dzieci zmarł a miał rente socjalna czy jest mozliwosc aby dzieci dostały po nim rente rodzinna

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 listopad 2014 - 20:29

mam pytanie mój były konkubent z którym mam 3 dzieci zmarł a miał rente socjalna czy jest mozliwosc aby dzieci dostały po nim rente rodzinna

Nie, renta dzieciom nie przysługuje.

#15 Guest_pm99

Guest_pm99
  • Goście

Napisano 06 luty 2015 - 12:48

jak wygląda prawo do renty rodzinnej w chwili śmierci obojga rodziców? czy renta przysługuje tylko po 1 rodzicu, czy to się jakoś sumuje?

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 luty 2015 - 13:49

jak wygląda prawo do renty rodzinnej w chwili śmierci obojga rodziców? czy renta przysługuje tylko po 1 rodzicu, czy to się jakoś sumuje?

Po jednym rodzicu, a wybiera się tę korzystniejszą. przysługuje także do renty dodatek dla sieroty zupełnej.

#17 Guest_BIETA

Guest_BIETA
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 19:21

Witam .Mam pytanie córka w tym roku kończy 20 lat i jest niepełnosprawna od urodzenia PCPR zaczny stopień niepełnosprowności w ZUS całkowita niezdolność do pracy do 31.10.2015 niezdolność do pracy od urodzenia. Czy przysługuje renta rodzinna dożywotnio w myśl przepisu ,,Bez względu na wiek prawo do renty rodzinnej maja całkowicie niezdolni do pracy oraz niezdolne do samodzielnej ezystencji ,

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2015 - 19:45

Witam .Mam pytanie córka w tym roku kończy 20 lat i jest niepełnosprawna od urodzenia PCPR zaczny stopień niepełnosprowności w ZUS całkowita niezdolność do pracy do 31.10.2015 niezdolność do pracy od urodzenia. Czy przysługuje renta rodzinna dożywotnio w myśl przepisu ,,Bez względu na wiek prawo do renty rodzinnej maja całkowicie niezdolni do pracy oraz niezdolne do samodzielnej ezystencji ,

Tak, dożywotnio.

#19 Guest_Gość 2

Guest_Gość 2
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2015 - 16:05

Witam. Chciałam się dowiedzieć czy przysługuje mi (20lat) i mojemu młodszemu rodzenstwu renta po ojcu, jeżeli ten w ostatnim czasie nie pracował, a był umieszczony w areszcie śledczym, po czym tam zmarł.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2015 - 20:11

Witam. Chciałam się dowiedzieć czy przysługuje mi (20lat) i mojemu młodszemu rodzenstwu renta po ojcu, jeżeli ten w ostatnim czasie nie pracował, a był umieszczony w areszcie śledczym, po czym tam zmarł.

W ostatnim czasie, czyli w jakim czasie? Jeśli posiadał lata pracy i przerwę w pracy nie większą niż 18 miesięcy, to renta powinna przysługiwać. Inny warunek, który należy spełnić, to trzeba uczyć się - to w przypadku osób, które mają ukończone 18 lat.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych