Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skutki ubezwłasnowolnienia częściowego

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671330 postów

Napisano 19 marzec 2012 - 14:00

Komentarz do artykułu: Skutki ubezwłasnowolnienia częściowego

#2 Guest_jagoda

Guest_jagoda
  • Goście

Napisano 19 marzec 2012 - 14:00

Czy jeśli sąd uzna, że nie ma przesłanek do ubezwłasnowolnienia całkowitego to może orzec ubezwłasnowolnienie częściowe?

#3 Guest_zniecierpliwiony

Guest_zniecierpliwiony
  • Goście

Napisano 19 marzec 2012 - 16:30

Czy jeśli sąd uzna, że nie ma przesłanek do ubezwłasnowolnienia całkowitego to może orzec ubezwłasnowolnienie częściowe?

Tak . Szczególnie powinien zastanowić się nad autorem pytania.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2013 - 13:43

tak.w moim przypadku tak było .mam chorą mamę psychicznie i ubezwłasnowolniłam ją .dostałam tylko częściowo ,a starałam się o całkowite

#5 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 20 listopad 2013 - 22:07

A jeśli chodzi o koszty to są w podobnej wysokości?

#6 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2014 - 16:23

witam maz i 2 synow sa ubezwlasnowolnieni czesciowo z powodu dlugow i maja komornika i egzekucje komornicza i nie ma znaczenia ze sa ubezwlasnowolnieni komornik eciaga i na chodzi i nawet kurator nic nie moze zrobic i to nie prawda ze ze jest pomoc dla tych osob

#7 Guest_7praw

Guest_7praw
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2018 - 17:17

skutki ? czyli co wszędzie sąd wysyła pismo że X jest ubezwlasnowolniony ? pujdzie se np w pi z dowodem weżmie 60 000 pozyczek i co?mogą mu nakukać ? .powinno odrazu na po rozparwie zabrać dowód i pismo do władz ze X nie ma prawa głosu itp itd, a tak to sciema.albo nie kumam do konca albo to fake przepis

#8 Guest_mariola turko

Guest_mariola turko
  • Goście

Napisano 04 październik 2018 - 13:50

Ubezwlasnowolnienie zgodnie z prawem dotyczy osob, ktore w wieku 13 lat lub nastepnych ujawniaja choroby psychiczne i uzaleznienia alkoholowe, nikotynowe lub narkotykowe, zagrazaja wlasnemu zyciu lub innym , ujawniajac leki , mysli i czyny samobojcze. Zadnej osoby nie mozna ubezwlasnowolnic wbrew woli , zadnej osoby nie mozna przetrzymywac w szpitalach psychiatrycznych wbrew woli , obserwacje psychiatryczne wedlug specjalistow z tytulami profesorskimi okreslaja czas pobytu do 6 tygodni.

#9 Guest_NICK

Guest_NICK
  • Goście

Napisano 18 październik 2018 - 19:46

Z doświadczenia zawodowego wiem, ze ten rodzaj ubezwłasnowolnienia nic nie daje, chroni jedynie osobę ubezwłasnowolnioną przed odpowiedzialnością za niektóre przestępstwa i wykroczenia. Poza tym rodzina musi nadal się borykać z tym samym problemem. Do tego mam chora psychicznie matkę, której zachowanie i urojenia niszczą nasza psychikę( musimy się wyprowadzić z własnego mieszkania) ale ten rodzaj ubezwłasnowolnienia nam nic nie da. Bo i tak nikt nie zmusi jej do leczenia chyba ze będzie chciała zrobić krzywdę komuś lub sobie. Jeśli nie, to ona może psychicznie nas nękać a polskie prawo przysłowiowo "rozkłada ręce". Bolesna rzeczywistość.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych