Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skarga na złe funkcjonowanie sądu lub sędziego

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 670988 postów

Napisano 14 marzec 2012 - 14:07

Komentarz do artykułu: Skarga na złe funkcjonowanie sądu lub sędziego

#2 Guest_rysiu

Guest_rysiu
  • Goście

Napisano 14 marzec 2012 - 14:07

Jakiś czas temu złożyłem skargę na przewlekłość postępowania sądowego, wszystko poszło po mojej myśli, ale sąd nadal zachowuje się przewlekle. Czy mogę jeszcze raz złożyć skargę na przewlekłość postępowania tego sadu?

#3 Guest_alfa

Guest_alfa
  • Goście

Napisano 03 marzec 2013 - 09:49

W praktyce ta skarga w ogóle nie funkcjonuje trzymając się starej zasady,,pies psu ucha nie ugryzie,,
Odpowiedzialność za taki stan rzeczy spada na przestarzały, nieudolny Sąd Najwyższy... utrzymywaniem biur adwokacko-radcowskich,
utrzymywaniem przewlekłości postępowania w sadach powszechnych ( skargi na przewlekłość postępowania nie są rozpatrywane na przewlekłość postępowania ale nie wiadomo na jaką okoliczność i nie dotyczą treści skargi zapadłych orzeczeń i dopiero po takich orzeczeniach następuje umyślne przewlekanie sprawy. ), skargi na przewlekłość postępowania przed Sądem Apelacyjnym z przymusem adwokackim jest ,,parodią,, a nie skargą,odmowy wszczęcia postępowania lub śledztwa
bez kontroli sadowej jest parodią, tak postanowił Sąd Najwyższy, bowiem w SR kontrola to fikcja, brak dostępu do własnej sprawy w Sądzie
Najwyższym jest dewiacją społeczna decyzji Sądu Najwyższego, bo treść zaskarżenia i zebranego materiału do poparcia zaskarżenia odbiega od woli skarżącego,, sporządzone przez pełnomocnika z przymusu adwokackiego, za którego wynik i tak ma zasadzona zapłatę, ale to strona zwraca a nie pełnomocnik z przymusu stronie przeciwnej koszta zastępstwa i postępowania--tak postanowił Sąd Najwyższy..przecież jest to chore..
W tm zakresie ma pole działania Krajowa Rada Sadownictwa aby tą patologię wyeliminować Sadu Najwyższego,
Oczywiście skargi na działanie sądów czy sędziego przez Rzecznika dyscyplinarnego nie są rozpatrywane o ile prezes sądu taka skargę skieruje.
nik611@wp.eu
Zdzisław Bałut

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2013 - 18:07

Skargę na złe funkcjonowanie sądu lub sędziego wprowadzono tylko po to żeby pokazać organom międzynarodowym,że obywatele w Polsce mają wiele możliwości skutecznego odwołania gdy sądy,sędziowie, komornicy, adwokaci, radcowie prawni źle działają w ich sprawie. W praktyce jest to kolejna fikcja. Oczywiście skargi na złe działanie ww. zawsze kończą się odnową wszczęcia postępowania w sprawie (wystarczy, że ww. złożą oświadczenie - poświadczą nieprawdę, że działali zgodnie z prawem (ponieważ są niezależni nikt nie ma prawa skontrolować ich wiarygodności).

#5 Guest_Zbigniew z Sosnowca

Guest_Zbigniew z Sosnowca
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 21:10

Nie mogę się zgodzić z moim przedmówcą z dnia 11-03-2013 iż jest to tylko fikcja . Ja wgrałem już dwa odszkodowania po trzy tysiące i 6 po dwa tysiące od sadu następnie 3 po dwa tysiące ok komornika a teraz złożyłem odszkodowanie od prokuratora. Niestety nie masz racji.

#6 Guest_poszkodowany

Guest_poszkodowany
  • Goście

Napisano 23 listopad 2013 - 12:06

list do Zbigniewa z Sosnowca (79.191.*.*)
Jeśli to prawda co pan pisze to proszę o kontakt lub namiary na prawnika, który tego dokonał.
Chciałbym skorzystać z jego pomocy.
Z góry dziękuję.
tel. 505902071

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 22:06

A co zrobić, jeśli sędzia w czasie rozprawy zachowuje się w stosunku do świadka ordynarnie, pokrzykuje, jest stronniczy i chamski?

#8 Guest_fivo

Guest_fivo
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2014 - 14:06

Bandyctwo!

#9 Guest_Ika

Guest_Ika
  • Goście

Napisano 20 luty 2014 - 10:15

Miałam sprawe o alimenty dla syna niepełnosprawnego który ma 20 lat wzięlam go na sprawe jak sedzia go zobaczyła wpadła w furie zaczęła krzyczeć jakim prawem przyprowadzilam go na sprawe ze sąd jest oburzony taką postawą ze on będzie zakłocał prace było to oburzające wręcz krzywdzące dla mojego syna ponieważ zrobiono z niego prawie kogoś kto zdemoluje sąd. przez niego niebedzie mozna pracowac pomimo,ze był spokojny sędzina dwa razy użyła słow ten jako przedmiot a nie jako czlowiek powiedziałam ,ze jesli będzie przeszkadzał to go wyprowadze poniewaz na korytarzu czeka kolezanka i sie nim zajmie taka była oburzona ,ze od razu go wyprowadzilam oczywiscie w aktach zaznaczyła co sie stało w trakcie sprawy go usłyszała zapytala czy to on potwierdzilam to znowu napisala w aktach ze bylo go slychac. o co tu chodzi w tym wszystkim czy to znaczy ze powinno sie zamykac takie osoby w domu i nei wypuszczac?bo będa przeszkadzać na poczcie w sklepie w urzedzie komuś w pracy?co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

#10 Guest_uyho

Guest_uyho
  • Goście

Napisano 26 marzec 2014 - 09:06

reżim

#11 Guest_x

Guest_x
  • Goście

Napisano 27 marzec 2014 - 10:27

miałam sprawę o zachowek w Zamościu gdzie byłam pozwaną przez brata który nie interesował się mamy ani też jej kłopotami finansowymi i komorniczymi. Ja oddłużyłam mamę dużym nakładem pracy i środków i za to przepisała mi swoje udziały w nieruchomościach. W związku z weselem córki i leczenie wniosłam o przerwę 2 miesięczną w rozprawach. W tym momencie od razu została wyznaczona rozprawa. Zawiadomienie otrzymałam wieczorem, na dzień przed rozprawą, a że mieszkam 500 km od sądu, nie mogłam dojechać. Wiedziałam, że zwrotka z poczty nie dojdzie więc byłam przekonana, że zgodnie z prawem rozprawa się nie odbyła i została odroczona, tym bardziej, że na rozprawie miał być przesłuchiwany biegły którego opinia była sprzeczna i nielogiczna. Po jakimś czasie przez przypadek dowiedziałam się, że rozprawa się odbyła, chociaż zawiadomienie mnie nie było prawidłowe, biegły naplótł kolejnych nielogicznych bzdur. W końcu zapadł wyrok w którym źle naliczono ułamek z wartości nieruchomości którą odziedziczyłam, zamiast 63 % uznano, że odziedziczyłam 77 % udziałów w nieruchomości, której wartość biegły zawyżył dodatkowo o ok 200000 zł. Wniosłam apelację. Wyrok podobno jest prawomocny. Tak za pomocą wyroków okrada się ludzi. Będę to skarżyć bo to patologia.

#12 Guest_remix

Guest_remix
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2014 - 16:59

Witam w poniedziałek 30 czerwca zapadł wyrok w mojej sprawie.Uważam ,że wyrok jest nie sprawiedliwy .Sędzia uwierzył świadkowi pokrzywdzonej.Dodam ,że ów świadek w momeńcie składania zeznań był pod wpływem alkoholu.Zauważyłem to ja i inne osoby przebywające w sądzie.Wiem co piszę,gdyż ten świadek na kilka dni przed składaniem zeznań pił non stop alkohol.Ja nigdy z sądem nie miałem do czynienia .Teraz dowiedziałem się od adwokata ,że mogłem to zgłosić sędziemu,ale ja nie wiedziałem że mi przysługuje takie prawo,dodatkowo jestem osobą bezrobotną jeszcze z prawem do zasiłku ale to nie długo ulegnie zmianie .Wiem ,że mam zapłacić na jakąś fundacje 300 zł,teraz ja się pytam z kąt ja mam wziąć taka kwotę czy odmówić sobie jedzenia czy pożyczyć.Napiszcie gdzie mogę się odwołać od wyroku i oczywiście chciał bym to zrobić za darmo bo nie stać mnie na adwokata.

#13 Guest_Satan

Guest_Satan
  • Goście

Napisano 21 listopad 2014 - 11:12

Jak są w sądzie nieprawidłowości to "pisz na Berdyczów"

#14 Guest_Tom,b

Guest_Tom,b
  • Goście

Napisano 04 marzec 2015 - 21:58

W sądchnie ma logiki ,podejmowane wyroki to jak w losowaniach jakbyb żucali monetą i mniej ineligentni jak ludzie z zespołem dałna nie ujmując tym ludziom bo są inteligętniejsi jak ludzie w sadach ,Tomasz B z doświadczeniem sądowym walczącym o wynagrodzenie prowizyjne ,chory kraj bananowa republika

#15 Guest_Robson

Guest_Robson
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2015 - 21:40

Skarga na Sędziego to fikcja, tak naprawde niewiele mozna Sędziemu zarzucić a jego niezawisłośc stawia go ponad prawem,w takiej instytucji jak Sąd ręka rękę myje. Sędzia na prowadzonych sprawach często nie zna się na tym o czym mówi, wydaje wyroki na podstawie własnej wyobraźni, nie czyta odpisów na pozwy bo jak twierdzi nie ma na to czasu, nie istotne są dla niego przedstawiane dokumenty, pytam się komu taki Sąd jest potrzebny??? Napewno nie pokrzywdzonemu.

#16 Guest_pokrzywdzona

Guest_pokrzywdzona
  • Goście

Napisano 14 październik 2015 - 18:02

może ktoś mi podpowie gdzie moge wniesc zażalenie na sedzine która uznala ze my jako rodzina zastepcza nie mamy prawa do alimentów od ojca na naszego wnuka dziecko ma już prawie trzy lata a tatuś jest chroniony jak pod kloszem ponad poltora roku temu na sprawie końcowej oznajmila nam ze sami nie wiemy czego chcemy przecież otrzymujemy pieniądze od państwa to tatuś ma być bezkarny czegos tu nie rozumiem nam się nie naleza chociaż ojciec ma dochody a od znajomej gdzie syn się uczy szybko zasadzila alimenty i to ta sama sedzia gdzie teraz dochodzić swoich praw i wyrównania alimentow

#17 Guest_zniesmaczony

Guest_zniesmaczony
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2016 - 17:52

Sąd cywilny apelacyjny w Siedlcach zupełnie nie rozumie co czyta. Skład w sprawie o alimenty same kobiety - TENDENCYJNY, jak można taki skład wyznaczać, wiadomo że będzie kopać ojca ile się da. I instancja same kobiety, apelacja same kobiety - Państwo prawa ? śmiechu warte. jednemu dziecku dają duże alimenty reszcie dzieciom zabierają. U mnie na jednego 700 zł na dwójkę młodszych pozostało po 300 zł. sędziny: J.R., Z.O., A.P. Wstyd

#18 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2016 - 12:37

Najgorsze bagno to Sąd Rodzinny! Mnie i moim dzieciom sędzina z Łodzi ukradła 3 lata życia. A mam wyrok rozwodowy z winy żony i całkowite uniewinnienie w sprawie karnej ( bo według byłej znęcałem się nad nią i dziećmi). Ponieważ moja była zdradzała mnie ( no i chyba dzieci też prawda?). To za k**estwo matki ukarała dzieci i ojca. Uważajcie na Dorotę Ł. nienawidzi dzieci i mężczyzn. Pozdrawiam

#19 Guest_pokszywdzony

Guest_pokszywdzony
  • Goście

Napisano 05 październik 2016 - 16:57

morze ktoś mi pomoże jak wnieść skargę na sendzinę ktura nie dopełniła swojego obowionsku

#20 Guest_kozi

Guest_kozi
  • Goście

Napisano 14 luty 2017 - 23:04

Moja żona miała sprawę 13 lutego jako oskarżona w sprawie wynajem i co dziwne sędziowie wogóle nie słuchali co ma do powiedzenia bo miała dużo tylko powoda słuchali nawet nie mogła się wybronić mówila że ma świadka jak zalało karnisz 2 razy spadł on tego nie powiedział przed przeprowadzką do tego mieszkania we wrocławiu ale będę się odwoływał ale tym razem z adwokatem i czy ktoś wie jak zaskarżyć sąd o jednostronność sprawy?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych