Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie są skutki niezapłacenia mandatu?

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671023 postów

Napisano 10 marzec 2012 - 13:42

Komentarz do artykułu: Jakie są skutki niezapłacenia mandatu?

#2 Guest_tom

Guest_tom
  • Goście

Napisano 10 marzec 2012 - 13:42

A co w przypadku jeśli osoba, która otrzymała mandat jest studentem uczelni publicznej, nigdy nie podejmowała pracy?

#3 Guest_rakso

Guest_rakso
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2012 - 15:16

i co jak się sprawa zakończyła u Ciebie ??

#4 Guest_yoanna22

Guest_yoanna22
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 14:01

Pamiętajmy, że mandat można przyjąć lub nie. Jeśli już go przyjęliśmy należy zapłacić w 7 dni. Jeśli nie to zaległość zostaje przekazana do urzędu skarbowego kierowcy, który może wszcząć postępowanie egzekucyjne.

#5 Guest_grudzia

Guest_grudzia
  • Goście

Napisano 11 październik 2012 - 07:14

Witam.. mam pytanko jeżeli byłam w londynie i dostałam mandat za nie zapięte pasy w samochodzie i go nie zapłaciłam to czy jak teraz pojede do londynu to czy moge miec jakieś kłopoty na granicy zwązane z tym mandatem..???

#6 Guest_KAMKAM

Guest_KAMKAM
  • Goście

Napisano 04 październik 2013 - 11:13

JA MAM w UK 4-niezaplacone podobnie moi znajomi i jest okej nic tu nie grozi takiego za nieoplacenie jak w tej naszej Zwarjowanej Biednej Polsce to Tusk powinien oplacan nasze4 mandaty :-)

#7 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 09:24

Jest w prawie mozliwosc uchylenia podpisu na mandacie, nie wprowadzajcie ludzi w blad ze taka mozliwosc nie istnieje. Sad moze uchylic ten podpis

#8 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 28 luty 2014 - 15:02

Witam. Mam pytanie odnośnie ilości wystawionych mandatów w danym roku. Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia ile zostało mi do zapłacenia mandatów i na jaką kwotę np. za 2013 rok ? Z góry dzięki za odp.

#9 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 01 marzec 2014 - 07:24

pomoc prawnika znajdziesz tu:

www.twojeporady.pl

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2014 - 12:51

pomoc prawnika znajdziesz tu:

www.twojeporady.pl

Płatne;/

#11 Guest_carter

Guest_carter
  • Goście

Napisano 11 maj 2015 - 07:15

bullshit. Miałem dwa mandaty. Dostałem je w okresie 6 miesięcy. Kwota 150 zł i 50 żł. Komornik przysyłał pisma, przychodził do domu gdzie cały czas jakoś się mijaliśmy. Po 3 latach dostałem pismo że postępowanie zostało umorzone 150 zł. Teraz czekam na drugie. Dodam że cały czas pracuje.

#12 Guest_Policjant

Guest_Policjant
  • Goście

Napisano 18 marzec 2016 - 12:29

Nie wiem kto napisał ten artykuł, ale jest on totalnie niezgodny z prawdą. Po pierwsze mandat staje się prawomocny nie w chwili jego podpisania, a w chwili upływu terminu do wniesienia sprzeciwu. Po pierwsze wysokość kary nie jest uzależniona wyłącznie od wysokości taryfikatora, a również od decyzji sądu. W momencie odmowy przyjęcia mandatu o wysokości kary decyduje sąd, który nie jest juz związany taryfikatorem. I po pierwsze nie ma czegoś takiego jak sąd Grodzki :)

#13 Guest_zdegustowana

Guest_zdegustowana
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2016 - 08:24

co za bzdura już biegnę płacić a nielegalne mandaty straży miejskiej

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 październik 2016 - 12:44

otyrzymalem 2 mandaty karne ktore niezaplacilem komornik umorzyl egzekucje z braku jej niemozliwosci i dostalem wezwanie na sad karny w tej sprawie jak sie bronic 733415202

#15 Drakhtul

Drakhtul

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 03 październik 2016 - 17:08

Ja dostalem w zyciu tylko 2 mandaty, zadnego nie zaplacilem i nie mialem z tym problemow zadnych. Albo sciagneli albo umorzyli, nie wiem bo nie zauwazylem zeby mi sciagneli cokolwiek z konta gdyz to byla tylko stowa.

#16 Guest_Władysław

Guest_Władysław
  • Goście

Napisano 12 październik 2016 - 21:34

Jak duże są te odsetki czy koszty postępowania itd? I czy mogę zapłacić dopiero jak "zrobi się gorąco"

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 październik 2016 - 11:35

Jak duże są te odsetki czy koszty postępowania itd? I czy mogę zapłacić dopiero jak "zrobi się gorąco"

To zależy, ale mogą być kilka razy większe od wysokości mandatu. Jak "zrobi się gorąco" to znaczy, jak już dostaniesz wyrok z sądu ( nikt Cię wcześniej nie zawiadomi o sprawie), to będzie z tymi wszystkimi opłatami egzekucyjnymi i komorniczymi i wtedy nie będziesz mógł już zapłacić tylko samego mandatu, ale również wszystkie dodatkowe opłaty. Nie warto.

#18 Guest_Din

Guest_Din
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 21:53

Tylko płacić taki kraj. A niebieskim misiaką brzuchy rosną. Jak potrzeba pomocy ich nima -taki kraj. TYLKO PO LASACH SIĘ CHOWAJĄ

#19 Guest_driver

Guest_driver
  • Goście

Napisano 01 luty 2017 - 23:25

sk***ysyny i zjodzieje ....czekali na mnie na moim terenie hu....e

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 17:57

prosze o informację na temat terminu zapłaty mandatu 7 dni roboczych czy kolejnych.Maria

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy