Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie kary za palenie papierosów w miejscach publicznych?

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671814 postów

Napisano 28 luty 2012 - 12:50

Komentarz do artykułu: Jakie kary za palenie papierosów w miejscach publicznych?

#2 Guest_mona

Guest_mona
  • Goście

Napisano 28 luty 2012 - 12:50

już widze jak straż miejska jedzie aby ukarać kogos mandatem za palenie na przystanku, co zresztą palacze robią nagminnie i jakoś to straży miejskiej nie obchodzi !

#3 Guest_rere

Guest_rere
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2012 - 02:58

ta moja siostra właśnie dostała mandat za zapalenie papierosa w parku to nie normalne

#4 Guest_czytelnik

Guest_czytelnik
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2012 - 22:45

Wielokrotnie zauważyłem, że na przystankach palą tytoń kontrolerzy biletów, ostatnio widziałem taką sytuację, kiedy siedzący na przystanku kontrolerzy po podjechaniu autobusu, wyrzucili niedopałki lecz nie do śmietniczki, ale zwyczajnie na chodnik.
Działo się to w Łodzi, gdzie kontrola biletów zajmują się osoby z marginesu społecznego o patologicznych nawykach.

#5 Guest_czytelnik

Guest_czytelnik
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2012 - 22:47

Ciekawym zjawiskiem jest przyzwolenie na palenie tytoniu w ogródkach McDonalds tuż obok ogródka - miejsca wydzielonego do zabaw dla dzieci. Zwróciłem kiedyś na to uwagę jednemu z młodych kierowników, wydawał się być oburzony, że mu o tym mówię. McDolnalds ponad prawem?

#6 Guest_windziarz

Guest_windziarz
  • Goście

Napisano 15 marzec 2013 - 00:34

W dźwigi anteny w wielkim mieście z kopalniami smrodzą jak kominy konserwatorzy.
Palą i palą a pracodawca nawet nie pofatyguje się wpaść i sprawdzić.
Skargi są ale palacze nic sobie nie robią.
Trzeba zaskarżyć łącznie z filmem że dana osoba pali papierosy.
Smród i malaria na warsztacie.
Ci ludzie jeszcze z komuny nie wyrośli tak im dobrze i tacy umrą w nadziei na zmiany.
Dlatego ich dzieci będą się martwiły dlaczego on palił dlaczego ja mam teraz raka.
Ale życie jest piękne i żyje się raz.
Nikt by nie chciał by taki smrodziarz konserwator śmierdział papierosami i dymił jak parowóz przez całą dniówkę.

#7 Guest_gynek63

Guest_gynek63
  • Goście

Napisano 16 marzec 2013 - 00:31

Z początku jak weszlo w życie to nie palili papierosów w mieście, ale już zapomnieli i, palą w szędzie,i kanary też palą.

Jak slużba drogowa stawia znaki to jedan więcej może być. ZAKAZ PALENIA w miejscu publicznym. A znaki ostrzegają ludzi.

senior

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2014 - 13:53

bardziej od papierosów szkoda człowiekowi, kotłownie, i elektrownie wenglowe samochody proponuje dac zakaz w Polsce na jazde samochode wrucmy do sredniowiecza i karet

#9 Guest_maszanek

Guest_maszanek
  • Goście

Napisano 05 marzec 2015 - 12:10

Właśnie dlatego zmieniłem na elektronicznego - jest dużo bardziej komfortowo, bardziej zdrowo i przyjemnie. Nie mam zamiaru powracać do klasycznych fajek - na elektroniku jest na prawdę przyjemnie, a już powalają mnie truskawowe liquidy Vilt, coś pięknego ;-)

#10 Guest_mustek

Guest_mustek
  • Goście

Napisano 21 maj 2015 - 09:37

Ile taniej wychodzisz na Viltach? Bo ceny wkładów to mocno obniżyli, jakoś w marcu ostatnio kupowałem. Ogólnie palenie śmierduchów to bzdura. Może i pojawiają się ograniczenia względem elektronicznych, ale ja i tak jestem zdecydowanie za nimi.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2015 - 21:46

a jezeli w lokalu gastromicznym znajduje sie taras na dworze to to dalej obejmuje zakaz ?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2015 - 14:34

a jezeli w lokalu gastromicznym znajduje sie taras na dworze to to dalej obejmuje zakaz ?

Tak, bo taras to też miejsce publiczne.

#13 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:15

U mnie w domu jest zakaz palenia papierosów ze względu na moją mamę, która przeszła zawał. Czy wyjście na dwór jakieś 10 metrów od okien na papierosa będzie karalne? Poydrawiam

#14 Guest_Katarzyna Cudna

Guest_Katarzyna Cudna
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2016 - 14:56

Ciekawym zjawiskiem jest przyzwolenie na palenie tytoniu w ogródkach McDonalds tuż obok ogródka - miejsca wydzielonego do zabaw dla dzieci. Zwróciłem kiedyś na to uwagę jednemu z młodych kierowników, wydawał się być oburzony, że mu o tym mówię. McDolnalds ponad prawem?

Bo te dzieci z biernych staną się szybciej czynnymi palaczami. Wszystko przemyślane po to by podtrzymywać byznes tytoniowy

#15 Guest_s

Guest_s
  • Goście

Napisano 14 grudzień 2018 - 21:38

Najpierw trzeba jasno okreslic co to jest przystanek i widoczna informacje umiescic pod wiata. dzisiaj pogonilam dwie panie ktore staly z petami pol metra od wiaty i mowily ze nie pala na przystanku tylko obok.

#16 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2019 - 15:34

Palacze często nie szanują osób niepalących,jeśli zwróci się im uwagę to stają się niegrzeczni wręcz agresywni.Mam sąsiada który wychodzi z domu na klatkę schodową i pali rzucając niedopałki przez okno na chodnik przed klatką schodową .Brak kultury to mało powiedziane.Zmuszony jestem interweniować do administracji.Cała klatka śmierdzi jak na melinie.

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2019 - 11:50

mozna li palic na balkonie miezkania

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych