Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co grozi za brak karty wędkarskiej?

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671394 postów

Napisano 27 luty 2012 - 18:55

Komentarz do artykułu: Co grozi za brak karty wędkarskiej?

#2 Guest_młody13241

Guest_młody13241
  • Goście

Napisano 27 luty 2012 - 18:55

hahahhah ja mam 13lat wedkarstwo to moja pasja niemam karty wedkarskiej mimo wszystko lowie przed straza wedkarska z kolegami uciekamy co dzień i jaks nigdy nas niezlapali

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2012 - 13:13

kjl

#4 Guest_zuzia

Guest_zuzia
  • Goście

Napisano 25 maj 2012 - 21:48

w ogóle to jakaś porażka. to co specjalnie mam wyrabiać kartę wędkarską żeby moje 5 letnie dziecko mogło "pomoczyć" kija w jeziorze ...

#5 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2012 - 17:11

Ja w tym roku wpadne na tydzien na wakacje do Polski nad jezioro, polapac ryby. Ciekawe skad mam wziac karte wedkarska ? Bede lapal na angielska, bo tu mozna to zrobic w 10min przez internet, a tydzien wczesniej nie bede przyjezdzal by w Polsce sobie karte wyrobic - smiech na sali te wasze przepisy, a pozniej sie dziwicie ze wszyscy je omijaja - to glupota.

#6 Guest_gmz

Guest_gmz
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2012 - 00:22

drogi "gosciu" nie musisz przyjeżdżać tydzień wcześniej, sam wyrobiłem kartę w tym roku w czerwcu, cała procedura - egzamin, sprawy w starostwie oraz zalaminowanie karty zajeło mocno zaokrąglając do góry 2 godziny (nie wliczam w to czasu na podróż przez zakorkowane miasto). Dodam jeszcze, że najlepiej zdawać egz w tym samym powiecie w którym jest się zameldowanym oraz znajduje się siedziba jst która dokument wyda (być może jest to wymagane prawnie), a zalecam tak ze względu na problemy znajomego - starostwo nie zaakceptowało zdanego egzaminu w mieście z innego powaitu.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 marzec 2013 - 21:49

noje ma 6 ;at i co lowic nie moze

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 marzec 2013 - 21:49

noje ma 6 ;at i co lowic nie moze

#9 Guest_wiem bo wydaje

Guest_wiem bo wydaje
  • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 14:37

Starostwo przyjmie egzamin z innego miasta, najważniejsze by był mieszkańcem danego powiatu którym organ (Starostwo) zarządza.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 luty 2016 - 16:34

czy jak mam wydane zaswiadczenie o tym ze karta jest w trakcie wyrabiania i jak mam legitymacje czlonkowska i pozwolenia to moge lowic

#11 Guest_hubert

Guest_hubert
  • Goście

Napisano 15 luty 2016 - 13:44

taką kartę wędkarską można szybko uzyskać, więc najlepiej po prostu jak najszybciej tym się zająć, ja już mam kartę od lat, z każdym rokiem łowię coraz większe ryby, teraz skupiłem się na sumach, mam nawet specjalistyczny sprzęt z www.expertfloat.pl/

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2017 - 11:11

A co jeśli jestem turystą i przyjechałem z innego państwa i nie mam karty bo nie opłaca mi się wyrabiać na 2 tygodnie. A chciałbym pałapać?? Czy jest możliwość wykupienia pozwolenia na 2 tygonie

#13 Guest_Violetta

Guest_Violetta
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2018 - 20:23

Ja łowie od 25 lat bez karty . Przeciez to dobro narodowe???? czy sie myle???

#14 Guest_andi

Guest_andi
  • Goście

Napisano 20 lipiec 2018 - 14:05

Nie mam karty, nie zdałbym egzaminu bo nie mam pojecia co dokładnie mozna, czego nie, nie wiem jakie znaczki czy nie znaczki trzeba ustawiać, jakie są okresy wegetacji, czy mozna kichnąć, czy nie mozna, itp. Chcę zabrać dziecko raz i chyba ostatni w tym roku, bo łowić w ściekach nie bedę a koło mnie same ścieki. Złowione ryby, chyba i tak wypuścimy po zrobieniu zdjecia. Wiem jakie ryby są w jeziorze i jak wyglądają, trochę pamiętam jak łowić z dzieciństwa. Co mam zrobić? Oczywiście, że jesli się dziecku spodoba to na przyszłość spróbuję się dokształcić i wyrobić taką kartę, ale co mam zrobić jak chcę iść dosłownie raz i nie mam większych szans na zdanie egzaminu? Byłaby komedia nie egzamin.

#15 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2018 - 13:38

Trochę już pojeździłem po świecie i zdecydowana większość krajów w ogóle nie ma czegoś takiego jak karta wędkarska. Kupujesz na dany akwen, obręb, rzekę czy inny szajs pozwolenie jedno dniowe, 10, roczne jak wolisz. w UK płacę 10 funtów za większość rzek i łowię ile chcę. Na pozwoleniu wydruk jest jakie są ryby ich okresy ochronne itp. W Norwegii kupiłem pozwolenie za równowartość 250zł na rok i łowię absolutnie bez żadnych limitów. Na wszystkich akwenach łącznie z możliwością połowów ryb morskich. We francji taka sama sytuacja jak w UK tylko koszt 180zł W Polsce paranoja jakaś :) zaznaczają dokładnie nawet brzegi z którego można łowić.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2018 - 14:31

gdzie mam szukać ile zapłacić za kartę sum

#17 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2018 - 23:31

Jestem obywatelem USA ,wybieram sie do Polski na wiosne 2019.Zostane tam pare miesiecy.Niewatpliwie bede chcial lowic ryby.Dla 72 latka ktory przez wieksza czesc swego zycia nie mial czasu na wedkownie,to jedyna frajda.Czytam na forach wedkarskich o przepisach jakie obowiazuja w RPi dochodze do wniosku ze jest to jakas wielka paranoja.Tu niechodzi o regulacje,co mozna lowic,gdzie i kiedy,ale o jak najwieksza ilosc oplat za sama chec polowu ryb.Z tego co wiem napewno w krajach o daleko lepiej dopracowanej gospodarce rybackiej istnieje jednorazowa oplata roczna na polow ryb na wodach danego kraju/w stanach zjednoczonych danego stanu/ wysokosc jej zalezna jest od tego czy chcemy lowic np.lososiowate/dodatkowa oplata/ i od wieku wedkarza/seniorzy placa najmniej.Ja dla przykladu za podstawowa licencje + losos i troc 23 dolary/12,50+10,50/Nie istnieje cos tak karykaturalnego jak egzamin.Przy zakupie licencji kazdy dostaje kolorowy informator zawierajacy wszystkie obowiazujace w danej chwili przepisy regulujce polow sportowy ryb,z opisem wszystkich jezior i rzek .Z kolorowymi zdjeciami wystepujacych ryb sa podane odrebnie dla kazdego gatunku opisy i przepisy co do okresow ochronnych jak i wymiarow.Proste i jak skuteczne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych