Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak dokonać wpisu do księgi wieczystej?

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672458 postów

Napisano 17 luty 2012 - 16:14

Komentarz do artykułu: Jak dokonać wpisu do księgi wieczystej?

#2 Guest_mich88

Guest_mich88
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 16:14

Mam pytanie: jeśli mam akt notarialny, to rozumiem, że on wystarczy? Nie wiem czy powinienem dołączać jakieś wypisy z ewidencji gruntów.

#3 Guest_krzys1980

Guest_krzys1980
  • Goście

Napisano 09 marzec 2014 - 14:57

Kto dokonuje wpisu do księgi wieczystej dowiedziałem się z:
http://iksiegiwieczy...egi-wieczystej/

Tutaj niestety jest to wszystko dość ogólnikowo napisane.
Tak czy inaczej dowiedziałem się kilku nowych rzeczy.

Czekam na kolejne artykuły ;)

#4 Guest_ela

Guest_ela
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 21:06

jeżeli mój maż zmarł działka była zapisana na niego po śmierci toczyło się postępowanie spadkowe i działka przeszła na mnie i dwoje dzieci to czy sąd dokonał także zmiany w księgach wieczystych

#5 Guest_twojeporady.pl

Guest_twojeporady.pl
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2014 - 23:44

tak tylko że tu masz porady adwokatów online od 29 zł - żaden adwokat nie będzie tańszy,

radca prawny, adwokat - pomoc znajdziesz poniżej od 29 zł:

www.twojeporady.pl

#6 Guest_iwona

Guest_iwona
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2017 - 09:07

mam pole i dom wpisany w ksiegi wieczyste a teraz chcialabym wpisac nowy dom .jakie musze miec dokumenty aby go wpisac

#7 Guest_j23

Guest_j23
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2017 - 10:03

mam pole i dom wpisany w ksiegi wieczyste a teraz chcialabym wpisac nowy dom .jakie musze miec dokumenty aby go wpisac

jeśli jesteś właścicielem a nie użytkownikiem wieczystym gruntu to NIE wpisuje się już do KW żadnych domów - bo ktoś, kto jest właścicielem gruntu jest równocześnie właścicielem domu - sąd odmówi Ci takiego wpisu

jeśli jednak jesteś użytkownikiem wieczystym lub w inny sposób NIE jesteś właścicielem gruntu wówczas wyciągasz z geodezji wypis z rejestru gruntów i kartoteki budynków

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 listopad 2017 - 17:02

ten artykul jest nie aktualny. Nikt czyli wlasciciel nie dokona zadnego wpisu bez udziału biura notarialnego . a to sa grube kwoty. Autor tego artykulu proszony jest o wprowadzenie odpowiedniej korekty lub podac rozwiązania adekwatne do przepisów prawa i stanu prawnego na dzień dzisiejszy 02.11.2017 r.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 marzec 2018 - 01:06

Sprzedalam gospodarstwo moj brat dokonal wpisu w ksiegach na podstawie aktu notarialnego juz do nowych wlascicieli czy mial takie prawo

#10 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2018 - 16:43

Czy wpis można złożyć w dowolnym sądzie czy tylko w miejscowości gdzie leży nieruchomość?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2021 - 15:18

Chyba chodzi założenie ksiegi wieczystej to robi notariusz a o wpis do ksiegi samemu składa sie wniosek w Sadzie...

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2021 - 15:18

Chyba chodzi założenie ksiegi wieczystej to robi notariusz a o wpis do ksiegi samemu składa sie wniosek w Sadzie...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych