Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kto ma największe trudności ze znalezieniem pracy

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671967 postów

Napisano 17 luty 2012 - 14:20

Komentarz do artykułu: Kto ma największe trudności ze znalezieniem pracy

#2 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 17 luty 2012 - 14:20

Hmmm, bardzo ciekawe. Mam 32 lata, skończylam 2 kierunku studiów na bdb uniwersytecie. Niestety przez to uczyłam się dłużej, lae na studiach miałam tylko 2 miesiące wakacji, bo zawsze miałam praktyki i to naprawdę pożyteczne, anie w rodzaju "przynieś pozamiataj", brałam udział w wolonataritach, dorabiałam (prace biurowe, marketing, projekty unijne), robiłam kursy (grafika komputerowa, projekty UE, kursy związne z PR i marketingiem), potem ukonczyłam w warszaie podyplomówke z marketingu ... Nie mam żadnych znajomości, jestem naprawdę zdolna, bardzo pracowita i kreatywna, ale .... ciągle trafiam na koszmarnych pracowadawców- 1 praca - fajna, bardzo mało płatna , tu firma zbankrutowała; w drugiej (kilka miesięcy) pracodawca mi nie płacił był straznie chamski i mnie mobbował (był drobnym przedsiebiora bez szacunku do ludzi), ale i tak pracowała pełą parą, zero urlopów, co z tego, kiedy oszukał mnie, nie płącic a potem zwolnil jak córka i żona wrócuły z wakacji aby mogły prowadzić biznes- super nie ? Potem 8 miesięcy szukania pracy- znalazłam - w instytucji państwowej 40 km od miejsca zamieszkania - robiłam wszystko prace biurowe, projekty, prowadzenie zajęć, kontakty z mediami, ale nie byłam w stanie utrzymac się- zarabiałam 1200 netto, 700 zł za wynajmowany pokój, 200 zł miesieczny na dojazd do pracy, miałam 300 zł na życie. Wreszcie podjęłam decyzje o wyjeździe do większego miasta, udało mie sie znaleźć prace w projekcie unijnym, umowa na rok- szkoda tylko, że mnie oszukano i powiedziano, że po zakończeniu finansownia z Unii bedzie dalsza praca, okłamywano mnie jeszcze dwa tygodnie przed końem umowy !!! A praca była koszmarem, pracownicy zupełnie nie znali się na projektach, byli w większości zatrudnieni po znajomości i zrzucali całą pracę na mnie, pracowałam po 10 nawet 12 godzin, byłam szykanowana za swpją pracowitość, wiedze i brak pleców, prawie sie złamała, i w dodatku 10 dni przed końcem umowy powiedziano, że nie ma kasy na dalsze zatrudnienie. Moje zycie to prawdziwy koszmar, naprawde jestem dobrym i zdolnym pracownikiem, zawsze usprawniam i ciężko pracuję, wiem, że już nie mogę dac się gnębić i wykorzystywać. Jak mam zaufać pracodawcom ?? Jak znaleźć pracę. Jestm w strasznej sytuacji, wyprowadziłam się z miasta, w którym studiowałam, to nowe miejsce okazalo się koszmarem, jestem bez pracy, mimo, że szukam bardzo intensywnie, kompletne milczenie lub propozycje- na czarno i częściową umowe o dzieło- nigdy sie na to nie zgodzę, bo byłam już 2 razy oszukana. Może poradźcie co robić w takiej sytuacji a nie wypsujecie, że ludzie bez kwalifikacji i ze złym nastawieniem nie maja pracy ????

#3 Guest_UniversalAgent

Guest_UniversalAgent
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2012 - 11:56

Jeżeli lubisz pracę pełną wyzwań, dobrze czujesz się w środowisku nowoczesnych technologii a pozytywne nastawienie do ludzi potrafisz przekuć w sukces, mamy dla Ciebie propozycję - weź karierę w swoje ręce i dołącz do naszego zespołu!

87% osób zapytanych o to, co lubi w pracy w Universal Agent wskazało na pozytywną atmosferę. Nie bez powodu. 

Do zobaczenia na rozmowie rekrutacyjnej!
Www.universalagent.pl

#4 Guest_Marita

Guest_Marita
  • Goście

Napisano 26 marzec 2013 - 10:57

Ostatnio zainwestwoalam w kurs Spadochron, który nauczył mnie szukania pracy! To niesamowite, bo dzięki Firmie "własnymi drogami" http://www.wlasnymidrogami.pl/ odkryłam jak wygląda rynek pracy, nauczyłam się oferować własne umiejętności. To zaprocentowalo, bo chodzę na rozmowy i dziś zadzwonią czy mnie przyjmą czy nie:) Warto iść na taki kurs w Wawie właśnie z tą firmą!

#5 Guest_nędza

Guest_nędza
  • Goście

Napisano 18 maj 2013 - 12:00

Nie dajcie sie manipulować.Większość polaków żyje wnędzy i bustwie.Przeciętny polak zarabia od 2,5 do 6zł.Jak ktos ma więcej to gratuluję.Daje przykład w biedronce za naprawdę wykorzystana prace ma sie na reke do 6zl na godzine.zamiast tylko przy kasie pracowac to wykorzystuja do innych prac.Te 3000zł ze na reke otrzymuje polak za prace.to 3%.a reszta zarobi do 1000zl/i wes teraz wyzyw trojke dzieci.szkoda słów.nigdy nie było tylu ludzi którzy chodzili po śmietnikach.pozdrawiam

#6 Guest_biurwa40ka

Guest_biurwa40ka
  • Goście

Napisano 03 luty 2015 - 20:28

40lat to wyrok

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 luty 2015 - 09:55

jeszcze osoby które mają tytuł doktora :D czyli za wysokie kwalofikacje do zawodu :)

#8 Guest_marion

Guest_marion
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2015 - 14:35

ja długo szukałam pracy, aż zarejestrowałam się na portalu rekrutacyjna rewolucja i znalazłam, jestem zadowolona, polecam!

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2016 - 10:47

Czyli wszyscy są dyslryminowani - jaja

#10 Guest_mania

Guest_mania
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2016 - 10:16

Hmm, mój partnet od ponad 3 lat szuka pracy - staje na głowie - zero odzewu - choć poprzedni pracodawca zapewnial nawet osobistych doradców karery itp., ma wspaniałe doświadczenie - d*pa. Ja - kobieta oczywiście - zawsze sama, bez żadnych znajomości znajdująca prace, czyli wiadomo najczęściej na czas określony i niestabilna, dzieci oczywiście nie mam bo jak skoro większość pracodawców od razu stosuje z tego powodu mobbing, znowu szukam pracy, bo umowa sie skończyła. Najbardziej bawią mnie pytaniu - w rodzaju czemu pani zmienia (?) pracę - bo takie są realia i nie ma stabilnej pracy! Największe podejrzenia wzbudza zminienianie miast zamieszkania - co najmniej jakby było się morderczynią uciekającą po zamordowaniu poprzednieo pracodawcy. W każym razie mam super kompetencje, jestem bardzo pracowita, samdzielna, zero problemów z adaptacją, lat 36 i nadal nie ma stabilnej pracy - czemu - hmmm - oczywiście to wina kandydatów i złego CV....hahaha

#11 Guest_perpus

Guest_perpus
  • Goście

Napisano 02 listopad 2018 - 09:20

EuroKadra, znajdziecie pracę, każdy coś znajdzie. Nie ma możliwości, żebyście nagle z niczego znaleźli etat. A jak to dalej pójdzie? Wszystko zależy od was. Każdy ma możliwość pracy - teraz nie ma z tym problemów.

#12 Guest_mekszen

Guest_mekszen
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 09:16

Idźcie do agencji EuroKadra - o ile macie ich w okolicy. Jakieś tam zatrudnienie na spokojnie znajdziecie. Kwestia jedynie warunków, jakie was interesują. Ale ogólnie pod względem możliwości pracy sporo się zmieniło. Rynek jest całkiem inny, a jeśli ktoś chce pracować, to etat po prostu znajduje.

#13 Guest_peteno

Guest_peteno
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 08:00

EuroKadra - nie ma problemów z pracą, coś znajdzie się dla każdego, na rynku jest mnóstwo opcji. Trzeba to jedynie wykorzystać. Akurat pod tym względem rynek wygląda dobrze i nie próbujcie wmówić, że jest inaczej. Kto chce pracować, ten na bank coś znajdzie i trudno się spodziewać, że coś się zmieni.

#14 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2019 - 08:30

Ani wysokie kwalifikacje nie gwarantują, ani niskie nie wykluczają znalezienia fajnej pracy. Czasem pracy, która będzie nam dawała radość trzeba szukać przez dłuższy czas. Może w międzyczasie robiąc coś innego? Warto szukać jej na różne sposoby. Przykładowo targi pracy (tu jest fajnie opisane dlaczego www.ogido.pl/blog/targi-pracy-szansa-na-nowy-start ), szukanie na portalach z ogłoszeniami, bezpośrednie noszenie CV. Możliwości jest wiele. W trakcie szukania pracy trochę trzeba wykazać się przedsiębiorczością i determinacją.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych