Skocz do zawartości

Zdjęcie

Powiaty do likwidacji?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672378 postów

Napisano 13 luty 2012 - 15:37

Komentarz do artykułu: Powiaty do likwidacji?

#2 Guest_Magda78

Guest_Magda78
  • Goście

Napisano 13 luty 2012 - 15:37

"PO głosem ministra Michała Boniego"... polikwidują powiaty, tyle miejsc pracy zostanie zlikwidowanych , u nas w mieście już robią przesiew i przygotowują się do redukcji etatow

#3 Guest_Urzędnik

Guest_Urzędnik
  • Goście

Napisano 13 luty 2012 - 15:38

Nie jestem zwolennikiem Ruchu Palikota ale inicjatywę likwidacji powiatów popieram ze wszech miar. Większość zadań realizowanych przez powiaty znajduje sie w także w ustawowym katalogu zadań włsnych gminy. Powiaty są niewydolne pod względem finansowym, uzależnionymi od wysokości dotacji i subwencji.Dochody własne stanowią niewielki udział w dochodach ogółem. Ponadto powiaty nie wywiązują się w ogóle z roli koordynatorów regionalnej polityki gospodarczej,społecznej, edukacyjnej i każdej innej na swoim terenie. W powiecie "każdy sobie rzepkę skrobie", gminy sobie, powiat sobie.Likwidacja powiatów przyniosłaby znaczne oszczędności środków finansowych i żadnej szkody dla mieszkańców,a jest to koronny argument zwolenników istnienia powiatów.Wszystkie sprawy załatwiane przez powiaty mogłyby byc załatwiane przez gminy i miasta na własnym terenie.

#4 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 luty 2012 - 19:12

Jestem za likwidacją powiatów,kiedyś powiaty mogły być w odległości takiej aby można było dojechać furmanką tam i z powrotem od wschodu do zachodu słońca w dzień równonocy.Teraz kiedy są samochody powinny być takie same kryteria!!!.Ale w tedy byłoby mniej biurokratów-darmozjadów i o ile mniej województw i powiedzmy gmin lub powiatów!!!

#5 Guest_xxxl

Guest_xxxl
  • Goście

Napisano 13 luty 2012 - 20:24

Jestem za likwidacją powiatów. To co robią powiaty, mogą robić Gminy i mieszkańcy będą mieli o wiele bliżej. Powiat jest sztucznym tworem zupełnie niepotrzebnym.

#6 Guest_historyk

Guest_historyk
  • Goście

Napisano 24 marzec 2012 - 19:03

Powinno się wrócić do czasów z przed reformy administracyjnej. Niech mi nikt nie pieprzy że wielkie regiony są lepsze . W wielkim województwie korzyści wyciągają metropolie , ale na Boga nie wszyscy mieszkamy w wielkich miastach . Władza powinna być blisko , kto w Szczecinie zrozumie wieśniaka z pod Koszalina ? albo kto wysłucha w Warszawie co do powiedzenia ma człowiek z Lipska ? Boże co za ignoranci robili te reformę .

#7 Guest_a ja

Guest_a ja
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2013 - 08:32

a ja jestem za zmniejszeniem liczby posłów i obowiązkowymi testami dla kandydatów na parlamentarzystów. Zarówno testami z wiedzy ogólnej jak i psychologicznymi!!

#8 Guest_www=666

Guest_www=666
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 11:15

PO i PSL niepozwolą na to. Nie chodzi o oszczędności lecz o to że w powiatach partie te mają ogromne zaplecze polityczne.

#9 Guest_www=666

Guest_www=666
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 11:15

PO i PSL niepozwolą na to. Nie chodzi o oszczędności lecz o to że w powiatach partie te mają ogromne zaplecze polityczne.

#10 Guest_I ja też

Guest_I ja też
  • Goście

Napisano 25 listopad 2020 - 19:30

PSL to pasożyt żerujący na państwie. Ciągną z budżetu wszelkimi sposobami mnóstwo pieniędzy i wciskają "swoich" gdzie się. Oczywiście takich bez jakiegokolwiek potencjału - to u nich norma.

#11 Guest_I ja też

Guest_I ja też
  • Goście

Napisano 25 listopad 2020 - 19:30

PSL to pasożyt żerujący na państwie. Ciągną z budżetu wszelkimi sposobami mnóstwo pieniędzy i wciskają "swoich" gdzie się. Oczywiście takich bez jakiegokolwiek potencjału - to u nich norma.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych