Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozwód - z orzekaniem czy bez orzekania o winie?

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671587 postów

Napisano 06 luty 2012 - 20:43

Komentarz do artykułu: Rozwód - z orzekaniem czy bez orzekania o winie?

#2 Guest_rozwod to nie koszmar

Guest_rozwod to nie koszmar
  • Goście

Napisano 06 luty 2012 - 20:43

zawsze mozna szukac pomocy u mediatora. sposob pewny szybki i tani ja polecam www.mediatorwroclaw.pl

#3 Guest_wiolka7272

Guest_wiolka7272
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 11:03

to gdzie mam szukać tej pomocy u mediatora tzn ...? jak ?

#4 Guest_Rozwiedzony zadowolony

Guest_Rozwiedzony zadowolony
  • Goście

Napisano 17 luty 2016 - 17:37

Orzekanie o winie to największe ryzyko rozwodu, moja żona chciała mnie w ten sposób załatwić na całe życie, ale się nie dałem dzięki prawnikowi i artykułom jak ten, dlatego polecam poszukać prawnika na www.Prawos.pl bo tam można wybierać wśród specjalistów z wszystkich dziedzin prawa i poczytać to i owo o swoich prawach!

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2016 - 09:32

Rozwód- dlaczego warto pójść na mediację? Rozwód, obok śmierci małżonka i ciężkiej choroby, to jedna z najbardziej stresogennych sytuacji w życiu. Jest takie trudne, bo dotyczy najważniejszej sfery życia, jaką są bliskie związki z ludźmi. Ludzie często przy rozwodzie kierują się złymi emocjami, chcą odwetu, skupieni są na sobie i swoim bólu, zapominając o innych np. dzieciach. Dlaczego mediacja? - skraca ona postępowanie sądowe- często ogranicza się ono do jednego posiedzenia, sąd poprostu zatwierdza porozumienie wypracowane na mediacjach przez małżonków, - daje możliwość "odwentylowania" się, powiedzenia o swoich uczuciach, emocjach, - eliminuje możliwość zadawania sobie kolejnych ran podczas procesu sądowego, "prania brudów" małżeńskich, wywlekania publicznie intymnych spraw małżeństwa etc., - dzięki mediacji można poukładać relacje z dziećmi, tak aby dzieci miały obydwoje rodziców, - można w szybki sposób i sprawny poukładać sprawy majątkowe, bez kolejnych procesów i kolejnego stresu w sądzie, - mediacja umożliwia wypracowanie sprawiedliwej dla każdej ze stron ugody, to strony decydują o tym jak będzie wyglądała ugoda, w przypadku sądu- to sąd rozstrzyga i decyduje, - mediacja pozwala zaoszczędzić pieniądze, które trzeba wydać w przypadku procesu sądowego na adwokatów, - bardzo często w wyniku mediacji dochodzi do pojednania się stron, - mediacja pozwala na uniknięcie stresu związanego z występowaniem w sądzie czy w roli powoda czy pozwanego. źródło: www.mediatorka.org.pl

#6 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2016 - 14:18

Witam,

w przypadku procesu kościelnego o stwierdzenie nieważności małżeństwa czasami orzekanie o winie może okazać się przydatne.

Pozdrawiam

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

#7 Guest_Anna Marecka

Guest_Anna Marecka
  • Goście

Napisano 08 listopad 2016 - 09:33

Według mnie najważniejsze jest to, aby mieć dobrego adwokata, który będzie mógł nas reprezentować w czasie rozwodu. Samej naprawdę niewiele można zdziałać, szczególnie jeżeli człowiek jest zdołowany i nie wie co powinien zrobić. Jest wielu dobrych adwokatów np. Marta Olejnik-Hejne, która cieszy się najlepszą opinią we Wrocławiu. Mnie również reprezentowała i natrualnie udało się nam wspólnie zdobyć orzeczenie o winie małżonka. Pozdrawiam :)

#8 Guest_Anna Marecka

Guest_Anna Marecka
  • Goście

Napisano 08 listopad 2016 - 09:33

Według mnie najważniejsze jest to, aby mieć dobrego adwokata, który będzie mógł nas reprezentować w czasie rozwodu. Samej naprawdę niewiele można zdziałać, szczególnie jeżeli człowiek jest zdołowany i nie wie co powinien zrobić. Jest wielu dobrych adwokatów np. Marta Olejnik-Hejne, która cieszy się najlepszą opinią we Wrocławiu. Mnie również reprezentowała i natrualnie udało się nam wspólnie zdobyć orzeczenie o winie małżonka. Pozdrawiam :)

#9 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 10:07

W sprawach o rozwód oraz podział majątku polecam blog www.podziel.com

#10 Guest_Henryk

Guest_Henryk
  • Goście

Napisano 30 maj 2017 - 22:01

Do Anny Małeckiej. - to musiałaś nieźle nakłamać, jak masz wyłączną winę współmałżonka. Dobry prawnik to fałszywy, kłamliwy, manipulujący nieudacznik życiowy. Takie często są dobre prawniczki co to wygrywają wyłączną winę. Sędziny nie lepsze zakompleksione i manipulantki. Niestety w Polsce w sądach prawdy nie ma - kłamstwa manipulacje biednych zakompleksionych sędzin co to im się wydaje że mają władzę...żenujące...

#11 Guest_Pola

Guest_Pola
  • Goście

Napisano 13 marzec 2019 - 19:56

No, ja uważam, że jeżeli zamierzamy brać rozwód z orzekaniem o winie, to trzeba od razu znaleźć dobrego prawnika. Będziemy musieli w końcu dowieść, że ktoś zawiódł - nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Moja siostra korzystała ze wsparcia pana Wiktora z kancelarii Dubiel & Sawinda. Nie słyszałam wiele pozytywnych historii o tego typu sprawach, w których strony konfliktu zdecydowały się radzić sobie same.

#12 AniaK2050

AniaK2050

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 marzec 2019 - 20:45

Tak czy siak przy rozwodzie trzeba skorzystać z pomocy prawnika. Zawsze nas nakierunkuje i pomoże gdyby coś podrodze jeszcze wyszło. Moja znajoma ostatnio korzystała z pomocy Pana Mateusza Szymkowiaka i bardzo sobie chwaliła. Podobno mogła na każdym etapie rozwodu liczyć na jego pomoc i fachowe wsparcie. 

#13 Koktajl

Koktajl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 08 kwiecień 2019 - 11:02

Warto samodzielnie poznać możliwości, ale i tak uważam że ostatecznie nalezy wszystko skonsultować a adwokatem i wtedy dopiero podjąć działania. Ja swego czasu zdecydowałem się na pomoc od kancelarii http://adwokat-dratwa.pl/ i wiem, że bez nich nie wiedziałbym co robić. To nie są łatwe sprawy, emocje i stres to też nie są dobrzy doradcy. Od tego powinien być dobry adwokat. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych